Pasvalyje pralaimėjęs „Vytautas“ iš LKL dugno nebepakils

LKL.lt

Prienų–Birštono „Vytauto“ (8/27) ekipa buvo priversta dar kartą pripažinti varžovų pranašumą. Po pralaimėjimo Pasvalyje tapo aišku, jog būtent „Vytautas“ užims paskutinę vietą „Betsafe–LKL“ čempionate.

Namuose rungtyniavusios „Pieno žvaigždės“ (14/21) po atkaklios kovos 79:73 (27:20; 15:21; 16:12; 21:20) palaužė „Vytautą“ ir jau užsitikrino šeštąją vietą turnyrinėje lentelėje. Jau aišku, kad „Pieno žvaigždės“ ketvirtfinalyje žais su Klaipėdos „Neptūnu“.

„Pieno žvaigždes“ šiose rungtynėse į priekį vedė Osvaldas Olisevičius, kuris sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir pelnė 22 taškus. Prieniškių neišgelbėjo ir Edvinas Šeškus pelnęs 18 taškų bei 16 pridėjęs Eigirdas Žukauskas.

„Vytauto“ ekipa trečiajame kėlinyje po ilgos pertraukos buvo išsiveržusi į priekį (43:42), tačiau tada „Pieno žvaigždės“ spurtavo 14:3 ir tvirtai perėmė rungtynių iniciatyvą (56:46).

Vis dėlto ši pasvaliečių persvara ilgai nesilaikė ir lemiamo ketvirčio pradžioje skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 4 taškų – 61:57.

Komandoms ketvirtajame kėlinyje sunkiai sekėsi užpulti, tačiau likus pustrečios minutės po Viačeslavo Bobrovo dviejų taškų su pražanga komandas jau skyrė 9 taškai (69:60). Po kelių akimirkų stiprų smūgį „Vytautui“ sudavė ir Martynas Varnas pataikęs iš trijų taškų zonos.

Vis dėlto E. Žukauskas likus minutei pataikė du tritaškius ir sumažino prieniškių deficitą per pusę (66:72), o likus 5 sekundėms E. Šeškus nubraukė deficitą ir iki 3 taškų. Nepaisant to, aikštės šeimininkai neklydo prie baudų metimų linijos ir iškovojo sunkią pergalę.

„Pieno žvaigždės“: Osvaldas Olisevičius 22, Martynas Varnas 14, Trevonas Hughesas 11, Jehennsas Manigat 9.

„Vytautas“: Edvinas Šeškus 18, Eigirdas Žukauskas 16 (4/7 trit., 8 atk. kam.), Egidijus Dimša (7 atk. kam.), Justas Sinica (5 kld.), Paulius Ivanauskas ir Regimantas Miniotas po 8.

„Vytauto“ ekipos neišgelbėjo ir puiki gynyba prieš pasvaliečių lyderį V. Bobrovą. Aukštaūgis pelnė vos 4 taškus (2/5 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.) ir nors atkovojo 9 kamuolius, ukrainietis suklydo net 5 kartus. Vidutiniškai 16,5 naudingumo balo renkantis legionierius šiame susitikime surinko vos 4.

Tiek „Vytautui“, tiek „Pieno žvaigždėms“ liko po vienas rungtynes reguliariajame sezone, kurios nieko joms nelems. Abi ekipos po kartą susitiks su Kauno „Žalgiriu“.

„Vytautas“ savo sezoną užbaigs Kaune gegužės 9 d. „Pieno žvaigždės“ ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių su „Neptūnu“ pradės gegužės 11d.