„Lietuvos rytas“ su Europos taure atsisveikino patirdamas nesėkmę prieš „Bayern“

Šiandien savo Europinį sezoną nesėmingai užbaigė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda.

Europos taurės Top 16 paskutinėse grupės rungtynėse vilniečiai namuose kovėsi iki paskutinių sekundžių, tačiau 85:87 turėjo pripažinti Miuncheno „Bayern“ komandos pranašumą.

Šiame etape iškovoję vos vieną pergalę vilniečiai grupėje užėmė paskutinę poziciją.

Nepaisant to, jog šios rungtynės nieko nebelėmė, vilniečiai jas pradėjo pasirengę įrodyti, kad gali varžytis su „Bayern“ klubu – po keturių minučių keturiais taškais priekyje buvo „Lietuvos ryto“ krepšininkai (11:7). Visgi tuomet Vokietijos klubas pelnė septynis taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai (11:14).

Pirmąjį kėlinį sėkmingiau užbaigė šeimininkai – po penkių Roko Giedraičio taškų iš eilės jie persvėrė rezultatą, o po pirmojo kėlinio turėjo trijų taškų pranašumą (19:16).

Antrasis ketvirtis prasidėjo penkiais iš eilės Traviso Petersono taškais, o vilniečiai nuo savo varžovų atitrūko aštuoniais taškais (24:16). Deja, bet išlaikyti šios persvaros „Lietuvos rytui“ nepavyko – galingai kėlinio pabaigą sužaidęs „Bayern“ klubas ne tik panaikino deficitą, tačiau ir patys įgijo penkių taškų persvarą (38:43).

Po pertraukos pirmas penkias minutes vilniečiams ne tik nepavyko sumažinti pranašumo, tačiau varžovai jį sugebėjo padidinti iki devynių taškų (46:55). Panaikinti šį pranašumą „Lietuvos rytui“ užteko dviejų minučių – likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes rezultatas jau buvo lygus (57:57). Lygus rezultatas švieslentėje degė ir pasibaigus trims kėliniams (59:59).

Ketvirtasis kėlinys ir vėl prasidėjo „Bayern“ palankiu scenarijumi – svečiai pelnė 9 taškus be atsako ir per tris minutes susikrovė 9 taškų pranašumą (59:68). Į rungtynes šeimininkai sugrįžo po sėkmingai žaidusių Louko Mavrokefalidžio ir Traviso Petersono dueto pelnytų 13 taškų (72:73), tačiau varžovams progą atitolti suteikė nesportinę pražangą užsidirbęs Rokas Giedraitis, kurią varžovai išnaudojo maksimaliai – vienos atakos metu pelnė keturis taškus.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę po L. Mavrokefalidžio dviejų baudos metimų komandas ir vėl skyrė vos vienas taškas (80:81). Netrukus Devinas Bookeris dar kartą padidino persvarą iki trijų taškų, tačiau baudas sumetęs Chrisas Krameris ir vėl sugrąžino minimalų deficitą.

Netrukus prie baudų metimo linijos stojo jau Miuncheno komandos lyderis Jaredas Cunninghamas, kuris taip pat neklydo ir vėl leisdamas savo klubui atstatyti trijų taškų pranašumą (82:85). Likus žaisti 35 sekunkes C. Kramerio dvitaškis buvo netaiklus, tačiau varžovai savo progos nužudyti vilniečius taip pat nepasinaudojo – N. Dedovičius suklydo.

Likus žaisti 15 sekundžių varžovai pražanga sustabdė L. Mavrokefalidį, kuris pataikęs pirmąją baudą antrąją prametė, po kurios kamuolys vėl atsidūrė graiko rankose, tačiau išlyginti rezultato jis nesugebėjo – Danilo Barthelis jam išrašė bloką, o netrukus J. Cunninghamas pataikė dar dvi baudas taip atimdamas iš vilniečių viltis Europos taurės sezoną užbaigti pergalingai. SUsitikimą užbaigė nieko nelėmęs C. Kramerio dvitaškis.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Lietuvos rytas“: C. Kramer 18 (6 atkovoti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų), R. Giedraitis ir T. Peterson po 15, L. Mavrokefalidis 12.

„Bayern“: J. Cunningham 23, D. Booker 18, M. Zirbes 14, D. Barthel ir R. Redding po 11.