Pasaulio pirmenybės Kinijoje – Sėklos patarimai

2019-06-04 01:04 Sport24

Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje startuos po trijų mėnesių, tačiau tiems, kurie vyksta stebėti į pirmenybes tam reikia ruoštis jau dabar. Patys ištikimiausi Lietuvos rinktinės gerbėjai čempionatui jau yra pasirengę – fanų kišenėse guli bilietai į Lietuvos rinktinės mačus bei detalus kelionės į gausiausiai apgyvendintą pasaulio valstybę planas.

Rinktinės tradiciškai palaikyti vyks ir bene garsiausias Lietuvos krepšinio fanas Tomas Balaišis-Sėkla. Pastarasis sutiko pasidalinti patarimais, dėl kelionės į šių metų pirmenybes organizavimo. T. Balaišis gali patarti dėl skrydžių, varžybų bilietų, nakvynės, maisto kainų.

T. Balaišio-Sėklos patarimai dėl kelionės į Kiniją

46-erių krepšinio fanas T. Balaišis-Sėkla važiuoja stebėti Lietuvos rinktinės kovų į įvairius čempionatus jau daugybę metų. Pasaulio čempionatas T. Balaišiui taip pat nėra naujiena – tai jau ketvirtosios planetos pirmenybės į kurias vyks pagarsėjęs krepšinio entuziastas. Lietuvis matė 2006-ųjų nesėkmę prieš italus ketvirtfinalyje, bronzinį mūsiškių žygį Turkijoje 2010-aisias bei liūdnai susiklosčiusią mažojo finalo kulminaciją Ispanijoje 2014-aisias metais.

„Be abejo, geriausia patirtis buvo čempionatas Turkijoje, kadangi jis mums susiklostė puikiai – užėmė geriausią vietą“, - sakė pašnekovas.

T. Balaišis yra viešėjęs ir Kinijoje. Jis 2008-aisiais ten stebėjo Lietuvos rinktinės kovas Pekino olimpinėse žaidynėse.

„Pekinas buvo labai tvarkingas. Tos vietos, kurių nenorėta rodyti, buvo paslėptos. Esu išmaišęs iš ties daug pasaulio, todėl šoko man nebuvo. Be to, žinojau, kad Kinija yra visiškai kitokia šalis, nei, pavyzdžiui, Lietuva. Nuo mano vizito jau praėjo daug laiko, per 11 metų Kinija turėjo smarkiai pasikeisti ir jau netrukus pamatysime kas ir kaip“, - pasakojo Sėkla.

Milžiniškoje šalyje – dideli atstumai

T. Balaišis šiuo metu dar negali pasakyti kaip tiksliai susiklostys jo kelionė, kadangi kur žais Lietuvos rinktinė priklausys ir nuo rezultatų. Grupės etape lietuviai varžysis Donguane – viename aštuonių čempionato miesto. O kiti miestai, kur žais Lietuvos rinktinė, priklausys jau nuo pasirodymo H grupės kovose.

Kai kurie fanai drąsiai perka bilietus į visus etapus, bet pasak Betsafe krepšinio statymų specialistų Lietuvai nebus lengva ir grupėje. Lažybų specialistai Lietuvos, Australijos ir Kanados rinktinių galimybes išeiti iš grupės vertina ganėtinai panašiai – tam skiriama po maždaug 30 proc.

Kelionės planavimas

T. Sėkla dar tik planuoja savo kelionę į pasaulio krepšinio čempionatą, kadangi jos eigą prognozuoti išties nėra lengva. Tačiau krepšinio fanas, tikrai žino, kad vyks į Donguaną, o jis tikrai turi ką pasiūlyti. Šiame mieste yra įdomių muziejų ir parkų, be to miestas yra garsus inovacijomis.

Verta atkreipti dėmesį, kad Donguanas yra Pietų Kinijoje, subtropinėje klimato zonoje, kur vidutine temperatūra viršija 22 laipsnius, be to miestas turi priėjimą prie jūros. Taigi, miestas gali tapti patrauklia vieta ne tik stebėti krepšinio mačus, bet ir atostogauti.

„Miesto vieta tikrai gera ir pačiame mieste tikrai galima daug ką pamatyti. Be to, netoli yra tiek Makao, tiek Honkongas. Tikrai bus kur nuvykti, be to apskritai pirmą kartą būsiu pietinėje Kinijos dalyje“, - pasakojo Sėkla.

„Iš Lietuvos nukeliauti į Pietų Kiniją ne taip lengva. Skrisime su keliais persėdimais, o iš viso iš Lietuvos ten vyks daugiau nei 150 žmonių“, - sakė Tomas Balaišis.

Bilietai, nakvynė ir kainos

Vykti į pirmenybes išties nėra pigus malonumas. Išties nemažai gali tekti pakloti už bilietus į rungtynes.

„Žmonės bilietus į rungtynes užsisakinėja skirtingai – vieni tik į grupes, kiti ir į atkrintamąsias, dar kiti iki pat pirmenybių galo. Mes užsisakėme bilietus B kategorijoje, kurioje standartinis bilietas į grupės varžybas kainuoja 77 eurus. Galima bilietus nusipirkti ir pigiau – E kategorijoje jie kainuoja vos 24 eurus. Taip pat galima iškart pirkti vadinamąjį komandos pasą, kuris kainuoja daugiau nei 500 eurų ir leidžia patekti į penkerias rungtynes“, - pasakojo Sėkla.

Aistruolis pabrėžė jog fanų tribūnų Kinijoje nebus, bet jis viliasi, kad lietuviams vis tiek pavyks sukurti išskirtinę atmosferą: „Kinai vis tiek visus sirgalius turėtų suskirstyti pagal šalis. Čia taip pat yra neapibrėžtumo, bet viską pamatysime. Mums svarbiausia, kad būtume vienoje vietoje, vienoje arenoje ir ten palaikytume komandą“.

T. Balaišis pabrėžė, kad geriausia keliauti mažose grupėse, kadangi pamačius didelę grupę dažnai viešbučiuose bando pasiūlyti didesnę kainą.

„Keliaukite mažose grupėse ir nakvynę rasite po 7 eurus. Žinau, kad viena šeima iš trijų asmenų butą parai rado už 27 eurus. Maistas Kinijoje taip pat pigus, todėl brangiausiai jums atsieis skrydis, kelionės po šalį ir bilietai į mačus“, - pasakojo Sėkla.
(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)

...