E. Bendžius sužaidė fantastišką kėlinį, o Lietuva be gailesčio sutrypė Kosovą

Šį vakarą savo ketvirtąsias rungtynes atrankoje į pasaulio čempionatą sužaidė Lietuvos krepšinio rinktinė.

Be pralaimėjimų žengiančių lietuvių gretose Eimantas Bendžius vien per pirmą kėlinį surinko 20 taškų, o jokių šansų prieš mūsų rinktinę neturėjęs Kosovas buvo sutriuškintas net 56 taškų skirtumu – 106:50.

Šiame susitikime lietuviams nepadėjo veteranai Kšištofas Lavrinovičius ir Renaldas Seibutis, tačiau rinktinėje debiutavo Arnoldas Kulboka ir Laurynas Birutis. Pirmasis mačą baigė su 9 taškais, o antrasis surinko 8 taškus ir 6 atkovotus kamuolius.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Lietuva: E. Bendžius 22 (6/6 tritaškių), R. Girdraitis 16, M. Echodas 12 (8 atkovoti kamuoliai), M. Grigonis ir A. Juškevičius po 11, E. Želionis 10.

Kosovas: S. Jones 23, G. Morina 8.

Rungtynių eiga:

Pirmajame kėlinyje žiūrovai galėjo išvysti fenomenalų Eimanto Bendžio pasirodymą: per septynių minučių atkarpa puolėjas pataikė visus savo šešis mestus tritaškius, o po pirmojo kėlinio jo sąskaitoje buvo net 20 taškų. Jis vienas pats pelnė daugiau taškų nei visa varžovų rinktinė ir lietuviai po dešimties žaidimo minučių pirmavo devyniais taškais (28:19).

Per antrąjį ketvirtį lietuviai pagerino savo žaidimą gynyboje ir varžovams leido pelnyti vos aštuonis taškus, o po 20 žaidimo minučių komandas jau skyrė 21 taškas (48:27).

Sustoti lietuviai nesiruošė ir trečiajame kėlinyje: ir toliau persvarą didinę šeimininkai netruko atitolti ir 30 taškų skirtumu, o prieš paskutinį ketvirtį komandas jau skyrė net 35 taškai (74:39)

Savų žiūrovų palaikomi lietuviai atsipalaiduoti nesiruošė ir ketvirtajame kėlinyje. Vieną po kito metimus į varžovų krepšį siuntę lietuviai galiausiai įmetė ir 100-ąjį tašką, o Kosovo rinktinė buvo įveikta 56 taškų skirtumu (106:50).