Pasaulio čempionato atrankos pabaigoje: minimali lietuvių nesėkmė mače su anglais

Šeštadienį paskutines pasaulio čempionato atrankos rungtynes sužaidė Lietuvos rinktinė. Lietuviams namuose 0:1 teko pripažinti Anglijos rinktinės pranašumą.

Vienintelį susitikimo įvartį 27-ąją rungtynių minutę iš vienuolikos metrų baudinio pelnė Anglijos rinktinės puolėjas Harry Kane'as.

Prieš šias rungtynes abi rinktinės jau žinojo galutinę savo poziciją F grupėje. Anglijos rinktinė grupėje liks pirma, o Lietuvos rinktinė, aplenkusi tik Maltą, užims penktąją poziciją.

Pirmajame tarpusavio mače Londone, pergalę 2:0 taip pat iškovojo anglai.

Po pastarųjų Lietuvos rinktinės rungtynių su Malta, startinėje sudėtyje buvo atlikti net šeši pakitimai. Vartuose Emilijų Zubą pakeitė Ernestas Šetkus, centro gynėjų duetą su Edvinu Girdvainiu sudarys po diskvalifikacijos grįžęs Linas Klimavičius, kuris pakeitė Tomą Mikuckį, o krašto gynėjo poziciją iš Egidijaus Vaitkūno perėmė Valdemaras Borovskis.

Centro saugų grandyje, vietoje diskvalifikuoto Manto Kuklio pamatysime Artūrą Žulpą, Nerijų Valskį pakeitė „Sūduvos“ saugas Ovidijus Verbickas, o puolėjų grandyje po diskvalifikacijos grįžęs Darvydas Šernas užims Deivydui Matulevičiui rungtynėse prieš Maltą patikėtą poziciją.

Anglijos rinktinėje galimybę sužaisti pirmąsias savo rungtynes nacionalinėje ekipoje gavo Harry Maguire'as ir Harry Winksas.

Susitikimo pradžią Anglijos rinktinė pradėjo vangiai, o pirmąjį smūgį atliko lietuviai. Tiesa, Arvydui Novikovui į vartų plotą pataikyti nepavyko.

Kėliniui artėjant prie vidurio, anglai perėmė iniciatyvą ir už tai buvo apdovanoti vienuolikos metrų baudiniu. 26-ąją minutę rungtynių arbitras užfiksavo pražangą baudos aikštelėje prieš Dele Alli ir į tarpusavio dvikovą stojo Harry Kane'as bei Ernestas Šetkus. Lietuvos rinktinės vartininkui išgelbėti rinktinės nepavyko – „Tottenham Hotspur“ puolėjas neklydo ir išvedė savo ekipą į priekį.

Po įvarčio vaizdas aikštėje per daug nesikeitė – kamuolį daugiau kontroliavo svečiai, o 38-ąją minutę E. Šetkų nuginkluoti pabandė Marcusas Rashfordas, tačiau jam įveikti lietuvio nepavyko.

Pačioje kėlinio pabaigoje pavojingą smūgį iš toli atliko Fedoras Černychas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo visai greta varžovų vartų.

Po pirmojo kėlinio rezultatu 1:0 pirmavo Anglijos rinktinė.

Antrojo kėlinio pradžioje virš vartų smūgiavo Darvydas Šernas, o jau netrukus pavojinga ataka atsakė anglai. 53-ąją minutę Anglijos rinktinės debiutantas Harry Winksas turėjo puikią progą pasižymėti, bet jo smūgį atrėmė Lietuvos rinktinės vartininkas. Vos po akimirkos progą turėjo jau kitas Anglijos debiutantas Harry Maguire'as, tačiau jam pataikyti į vartų plotą nepavyko.

55-ąją minutę įvarčio į savo vartus vos neišsimušė Michaelas Keanas. Po aštraus F. Černycho perdavimo iš krašto jis nukreipė kamuolį link savų vartų, tačiau jį nuo didesnių nemalonumų išgelbėjo vartininkas Jackas Butlandas, kuris neleido kamuoliui kirsti vartų linijos.

63-ąją minutę po puikaus Vykinto Slivkos perdavimo kulniuku baudos aikštelėje, galimybę mušti į vartus gavo D. Šernas, tačiau jo smūgis praskriejo gerokai virš varžovų vartų. Anglijos rinktinė į tai atsakė D. Alli smūgiu virš Lietuvos rinktinės vartų.

Netrukus gelbėti savo rinktinę dar kartą turėjo E. Šetkus, kuris sėkmingai sureagavo į pavojingą Aarono Cresswello smūgį galva.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, anglai kontroliavo žaidimą ir beveik neleisdavo lietuviams organizuoti atakų varžovų aikštės pusėje. Patys Anglijos rinktinės žaidėjai į E. Šetkaus vartų pataikyti nesugebėdavo, o arčiausiai tikslo buvo 82-ąją atliktas po keitimo pasirodžiusio Danielio Sturridge'o smūgis.

84-ąją minutę geriausią rungtynių progą Lietuvos rinktinėje turėjo po keitimo neseniai į aikštę išbėgęs Deivydas Matulevičius. Visgi, netoli varžovų vartų laisvės gavęs puolėjas smūgiavo tiesiai į varžovų vartininką.

Daugiau progų mūsų šalies atstovams varžovai nesuteikė, tad galutinis rungtynių rezultatas – 0:1.