Parachouskis išsaugojo „Ryto“ viltis Europos taurėje

Vilniaus „Rytas“ (2-5) iškovojo dramatišką pergalę Europos taurėje. Sausakimšoje varžovų arenoje Belgrade žaidę vilniečiai metimu su sirena nugalėjo „Partizan“ (2-5) 78:77 (30:28, 14:12, 20:17, 14:20).

Pirmąjį kėlinį vilniečiai žaidė kaip ant sparnų. Net 30 pelnytų taškų, vieną tritaškį po kito pataikė Eimantas Bendžius, prasiveržimais bei rezultatyviais perdavimais varžovų gynybą draskė Chrisas Krameris, tačiau klaidos gynyboje neleido „Rytui“ pernelyg atitolti nuo varžovų (30:28).

Antrame ketvirtyje abiejų komandų uraganinis puolimas kiek sustojo, o arti dviženklio pranašumo buvęs „Rytas“ kėlinio pabaigoje prisileido varžovus iki 4 taškų (44:40). Pirmoje rungtynių dalyje net 17 taškų pelnė Bendžius, o 5 rezultatyvius perdavimus jau buvo atlikęs Ch.Krameris.

Po didžiosios pertraukos abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o likus trims minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos vilniečiai išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu (60:49). Tiesa, tuomet varžovai surengė spurtą ir vos per keletą atakų sumažino skirtumą iki trijų (60:57), bet „Rytas“ nepasidavė, pelnė 4 taškus paeiliui ir prieš lemiamas dešimt minučių turėjo 7 taškų pranašumą.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Artsiomo Parakhouskio dviem taškais su pražanga ir „Rytas“ įgijo dviženklį pranašumą (67:57). Tačiau varžovai po truputį persvarą mažino, o artėjant rungtynių pabaigai kova vyko taškas į tašką.

Likus minutei baltarusio metimas leido vilniečiams pirmauti 76:75, tačiau likus vos dešimčiai sekundžių varžovai rezultatą persvėrė. „Rytas“ paprašė minutės pertraukėlės ir organizuojant ataką kamuolys išlėkė į užribį. Tačiau vos kelias sekundes lemiamam metimui turėję vilniečiai nepasimetė, kamuolys pasiekė A.Parakhouskį, kuris metimu paskutinę sekundę išplėšė pergalę „Rytui“.

„Čia žaisti buvo labai sunku. Mums nesisekė prieš tai, tačiau šį kartą metimas buvo taiklus ir iškovojome pergalę. Mes niekada nesustojome tikėti“, – po rungtynių kalbėjo mačo herojus Parakhouskis.

„Rytas“: A.Parakhouskis 22 (10/11 met., 8 atk. kam.), E.Bendžius 21, R.Stipčevičius 12, Ch.Krameris 10 (7 rez. perd., 4 per. kam.).

„Partizan“: J.Landale'as 14, B.Sy 13.