Optimistiškai nusiteikęs Š.Jasikevičius: „Esu patenkintas labai daug kuo"

„Facebook" nuotr
2019-10-05 01:36 eurobasket.lt

Sausakimšai „Žalgirio“ areną užpildę 15 151 sirgalius tikėjosi toli gražu ne tokio Kauno „Žalgirio“ starto Eurolygoje. Vitorijos „Baskonios“ gynyboje paskendę kauniečiai pirmajame turnyro mače ir vėl neturėjo šansų prieš Ispanijos ekipą, pralaimėdami 58:70. Jei ankstesniais metais nesėkmes prieš baskus lemdavo pastarųjų nutrūktgalviškas ir daug problemų keliantis puolimas, tai šįsyk „Žalgiris“ užklimpo kitoje aikštės pusėje. Labiausiai prie to prisidėjo Youssoupha Fallas, blokavęs net penkis žalgiriečių metimus bei padaręs įtaką dar ne vienam šeimininkų bandymui užpulti. Visgi nepaisant tik 58 pelnytų taškų, „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius po susitikimo neliko nusivylęs rungtynėmis.

„Tokios gana tipiškos pirmos rungtynės. Buvo labai daug neaiškumų, nesusikalbėjimų ir labai daug prarastų galimybių, – sakė Šaras.

– Jeigu kas nors būtų prieš rungtynes pasakęs, kad praleisime tik 70 taškų, sustabdysime jų greitą puolimą ir susikursime tiek laisvų metimų, būčiau buvęs patenkintas. Bet taip jau yra. Čia vienos iš tų rungtynių, kai varžovams įkrito ir labai sunkūs metimai, reikia prieš juos nukelti kepurę. Mes tikrai gavome išsimesti nemažai gerų metimų, bet nesugebėjome to konvertuoti į taškus. 17 klaidų mus baudė. Akcentavome varžovų pernelyg agresyvią gynybą, kai gali pasinaudoti tomis situacijoms, bet mes nepasinaudojome. Šiaip esu patenkintas labai daug kuo. Nesu labai nusivylęs. 17 atkovotų kamuolių puolime parodo vyrų nusiteikimą, kovą. Jų net galėjo būti daugiau, o tai, kad žaidėme prieš didesnę priekinę liniją, yra įspūdingas skaičius. Vėl mus nubaudė, kaip kiekvienais metais šneku, nepadarytos pražangos. Mes jų ir nepadarėme, arba padarėme ties metimu, kai varžovas jau eidavo mesti baudų metimų. Labai daug pramestų tritaškių, labai daug pramestų baudų metimų. Tai yra kažkiek logiška, nes nei varžovams, nei mums lengva žaisti prieš tokią fantastinę atmosferą, už kurią reiktų padėkoti sirgaliams.

– Minėjote aukštą varžovų priekinę liniją. Kiek problemų pridarė penkis metimus blokavęs Youssoupha Fallas?

– Fallas yra faktorius. Bet mes turime žaidėjų, kurie jį gali ištraukti toliau nuo krepšio. Čia nereikia labai sudėtingo krepšinio. Būtų labai paprasta, jei būtume iš toli pataikę keletą metimų. O tie metimai tikrai buvo puikūs, aš neturiu dėl jų pretenzijų. Fallas tokiu atveju būtų sėdęs ant suolo, būtų pakeista gynybos sistema, taip kaip pernai buvo per paskutines rungtynes su (Walteriu) Tavaresu.

– Kiek šiandien trūko geresnio žaidimo organizavimo iš komandos senbuvių?

– Trūko labai. Vėlgi, sakau, akcentavome tiek (Pierria) Henry, tiek (Lucos) Vildozos gynybą. Ji nėra tokia solidi gynyba, turi viską paruošti, įvesti juos į užtvaras. Jie daug kartų mums išmušė kamuolį, išmušė iš mūsų pozicijų, ko neturėtų būti tokiame lygyje.

– Kiek naujokus veikia seni įpročiai, atsinešti iš kitų komandų?

– Yra visko. Čia yra logiška – juk kiekvienas treneris turi savo sistemą, savus pliusus ir savus minusus. Žaidėjai žaidė ir rinktinėje, kurios trenerio sistema turi savo pliusus ir minusus, kaip ir mano sistema turi pliusų ir minusų. Čia logiška, reikia praeiti šiuos dalykus. Gaila, nes buvo geras šansas. Momentais atrodėme tikrai gerai, bet gaila, kad kiekvieną sykį, kai sugrįždavome į rungtynes, galėjome padaryti dalykus, kuriuos galėtume kontroliuoti ir jų nepadarėme. Kad ir kalbant apie tą patį „bonusą“. Jeigu paimtume pirmas tris trečiojo kėlinio minutes, kai jie įmetė 9 taškus... Bent 7 taškų tikrai galima išvengti, bent jau pirminėje stadijoje.

– Kaip vertinate naująją Eurolygos minutės pertraukėlių taisyklę, kai laikas skaičiuojamas nuo tada, kai žaidėjai atsisėda ant suolo ir pauzės kiek pailgėja?

– Super. Pinigai klubams iš reklamų, o treneriams yra laiko kažką daugiau pasakyti. Nestovi teisėjas už nugaros ir neragina eiti. Vienas iš tų dalykų, kurių ir trenerių susitikimuose prašome jau ne vienus metus.
(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)

...