Nervų karą išgyvenę „Žalgirio“ krepšininkai palaužė „Valencia“

Eurolygos 22-ojo turo rungtynėse antrąją pergalę iš eilės iškovojo Kauno „Žalgiris“ (13-9).

M. Schillerio auklėtiniai išvykos rungtynėse 78:79 (20:20, 27:18, 17:13, 23:19) nugalėjo „Valencia“ (11-11) krepšininkus, kuriems tai buvo antroji nesėkmė iš eilės.

Rungtynes kauniečiai pradėjo slogiai. Joffrey Lauvergne’ui keletą kartų nesisekė pataikyti iš po krepšio, o tuo pasinaudodami šeimininkai susikrovė 8 taškų pranašumą 10:2. Vis tik M. Grigonio ir T. Walkupo tritaškiai neleido varžovams per daug pabėgti, o pirmasis rungtynių kėlinys baigėsi lygiu rezultatu – 20:20.

Antrojo kėlinio pradžioje ir toliau vyko tolygi kova. Įpusėjus kėliniui S. Van Rossomas suklydo trečiąjį kartą, o tuo pasinaudodami „Žalgiriečiai“ išsiveržė į priekį 7 taškais. Apsukų nestabdę kauniečiai pratęsė rezultatyvių atakų seriją ir į ilgąją pertrauką žengė turėdami 9 taškų pranašumą.

Po ilgosios pertraukos Kauno „Žalgiris“ ir toliau sėkmingai atakavo ir atstatė dviženklį pranašumą. Vis tik, K. Labeyrie pelnė 8 taškus paeiliui ir tapo ūmia problema kauniečiams. Paskutinę kėlinio minutę klaidų neišvengė ir „Žalgirio“ krepšininkai, o tuo pasinaudoję šeimininkai ėmė kvėpuoti svečiam į nugarą 60:55.

Ketvirtajame kėlinyje žaidimas vyko taškas į tašką, tačiau charakterį pademonstravę „Valencia“ ekipos krepšininkai likus 3 sekundėms iki rungtynių pabaigos pataikė tritaškį ir išsiveržė į priekį.

Rungtynių didvyriu vėl tapo M. Grigonis, kuris sudėtingu metimu su sirena išplėšė įspūdingą pergalę.

Nugalėtojus į pergalę vedė A. Rubitas, kuris per 23 minutes pelnė 17 taškų (3/4 trit., 4/5 dvit.,), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

„Žalgiris“: A. Rubitas 17, J. Lauvergne’as 13, M. Grigonis 12, R. Jokubaitis 10 , T. Walkupas ir P. Jankūnas po 8.

„Valencia“: K. Prepeličius 18, L. Labeyrie 17, M. Hermannssonas 13.