„Neptūnas“ po dramatiškos kovos nusileido svečiams iš Graikijos

bcneptunas.lt

Klaipėdos „Neptūnas“ (3-3) FIBA Čempionų lygos rungtynėse įsirašė pirmąjį pralaimėjimą „Švyturio“ arenoje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtojo kėlinio viduryje dar turėjo 7 taškų persvarą, tačiau nesugebėjo jos išlaikyti ir 82:83 (16:14, 20:20, 19:23, 27:26) pripažino Patrų „Promitheas“ (5-1) krepšininkų pranašumą.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui klaipėdiečiai pirmavo 68:61, tačiau 15:6 spurtavę svečiai iš Graikijos persvėrė rezultatą.

Nors likus minutei iki susitikimo pabaigos „Neptūno“ atsilikimas buvo minimalus (76:77), tačiau Osvaldo Olisevičiaus klaida buvo apvainikuota „Promitheas“ lyderio Riono Browno dėjimu, vėliau O. Olisevičius prametė abu baudų metimus, o Laimonas Kisielius – vieną.

Tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms Lorenzo Williamsas pataikė neįtikėtiną tritaškį metimą, tačiau pergalei to buvo maža (82:83). Šeimininkus labiausiai žudė klaidos, kurių atliko net 21.

Pirmoje mačo dalyje vyko itin atkakli kova – nė vienai iš ekipų nepavyko susikurti didesnės nei 4 taškų persvaros.

„Neptūnui“ atitrūkti neleido 10 padarytų klaidų bei prastas pataikymas iš toli – tikslą pasiekė vos 1 tritaškis iš 7 (14,3 proc.), o į ilgąją pertauką Kazio Maksvyčio kariauna nusinešė 2 taškų persvarą – 36:34.

Trečiąjį kėlinį Patrų komanda pradėjo spurtu 7:0 bei išsiveržė į priekį 5 taškų pranašumu (36:41).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Promitheas“ legionierius Anthony Meieris buvo nubaustas nesportine pražanga, treneris Makis Giatras sulaukė techninės pražangos, o 5:0 spurtavęs „Neptūnas“ įgijo tuo metu rekordinę 5 taškų persvarą.

Dar vienas įspūdingas rungtynes sužaidė aukštaūgis Jerai Grantas – amerikietis pelnė 18 taškų, atkovojo 16 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą. Veteranas Tomas Delininkaitis įmetė 23 taškus (5/9 trit.).

Kitas rungtynes uostamiesčio ekipa žais lapkričio 18-ąją, kuomet namuose priims Vilniaus „Ryto“ krepšininkus.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 23 (5/9 trit.), Jerai Grantas 18 (16 atk. kam., 5 rez. perd.), Kyle’as Weaveris 9 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Gytis Masiulis ir Osvaldas Olisevičius – po 8.

„Promitheas“: Terrellas Parksas 18 (8 atk. kam.), Rionas Brownas 16, Anthony Meieris (4/8 trit.) ir Christos Saloustros (10 atk. kam.) – po 12.