„Neptūnas“ palaužė Strasbūro komandą ir išsaugojo šansus žengti į kitą etapą

bcneptunas.lt

Klaipėdos „Neptūnas“ (5-6) tęsia kovą dėl patekimo į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas. Kazio Maksvyčio kariauna šiandien išvykoje 90:80 (16:27, 28:17, 25:20, 21:16) antrą kartą šį sezoną pranoko Strasbūro SIG (6-5) krepšininkus.

Uostamiesčio ekipą kovai įžiebė Lorenzo Williamso pavyzdys. Skaudžią netektį šeimoje šiandien išgyvenęs gynėjas pademonstravo lyderio savybes bei sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes Čempionų lygoje – per 24 minutes pelnė 16 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, surinko 17 naudingumo balų.

„Esame patenkinti laimėję prieš gerą komandą su geru treneriu. Mums tai buvo „gyvenk arba mirk“ tipo rungtynės. Jei galvojame apie kitą etape, mes nebegalime pralaimėti. Ačiū Dievui, kad po prasto pirmojo kėlinio atsigavome bei iškovojome pergalę“, – po dvikovos sakė Kazys Maksvytis.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui „Neptūno“ atsilikimas siekė 3 taškus (74:77), tačiau tuomet klaipėdiečiai spurtavo 13:0 – po tritaškį pataikė Laimonas Kisielius, Osvaldas Olisevičius ir Paulius Dambrauskas – bei iškovojo svarbią pergalę kovoje dėl bilieto į kitą turnyro etapą.

Pirmojo ketvirčio pradžioje „Neptūnas“ papuolė į duobę 0:9, o atsilikimas šoktelėjo iki 13 taškų ribą (14:27). Įspūdingą puolimą antrajame kėlinyje pademonstravo klaipėdiečiai pelnė 28 taškus bei prieš ilgąją pertrauką panaikino deficitą (44:44).

L. Williamsas smeigė tritaškį, po ilgo laiko tarpo išvedusį uostamiesčio ekipą į priekį (53:51) bei įžiebusį „Neptūną“ įspūdingam spurtui 14:1. Šią atkarpą papuošė Tomo Delininkaičio tolimas metimas su pražanga.

Dviženklės persvaros klaipėdiečiai ilgai neišlaikė – prieš lemiamą ketvirtį ji ištirpo iki 5 taškų (69:64), o ketvirtojo kėlinio pradžioje, po Jeremy Nzuelie dėjimo, „Neptūnas“ jau buvo atsiliekančiojo vaidmenyje – 72:75.

„Žinojome, kad šioje salėje rungtyniauti yra labai sunku. Mes turime blogos patirties iš praėjusio sezono, kuomet pralaimėjome Strasbūre. Labai džiaugiuosi, kad dvikovos pabaigoje mes buvome sėkmingesni ir pasiekėme pergalę“, – teigė K. Maksvytis.

Komandoje debiutavęs Deividas Gailius rungtyniavo 15 minučių, pelnė 6 taškus (1/1 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.), atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį bei surinko 8 naudingumo balus.

Dvikovos paskutinę sekundę koją nykstelėjo Kyle’as Weaveris, šiame susitikime pelnęs 14 taškų. Situacija dėl krepšininko sveikatos paaiškės po platesnių tyrimų.

Kitas rungtynes klaipėdiečiai žais artėjantį šeštadienį – 17 val. namuose priims Prienų „Skycop“ krepšininkus.

„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas 16 (3/4 trit.), Kyle’as Weaveris 14 (5 atk. kam.), Laimonas Kisielius 13, Jerai Grantas 11, Osvaldas Olisevičius 10, Tomas Delininkaitis 9.

SIG: Florentas Pietrusas 17 (6 rez. perd.), Ali Traore 13, Mike‘as Greenas 12, Jarellas Eddie ir Jeremy Nzeulie – po 11.