„Neptūnas“ namuose patiesė puolime strigusį „Žalgirį“

lkl.lt

Kauno „Žalgiris“ (20-3) toliau negali įminti Klaipėdos „Neptūno“ (18-5) mįslės. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai uostamiestyje krito 71:81 (15:23, 22:25, 19:16, 15:17) ir Kazio Maksvyčio kariaunai nusileido jau trečią kartą iš eilės.

Viso susitikimo metu atsilikinėję žalgiriečiai ketvirtojo kėlinio viduryje buvo prisiviję 64:68, bet uostamiesčio klubas spurtu 9:1 atstatė dviženklę persvarą 77:65.

Likus žaisti dvi minutes Deividas Gailius smeigė tritaškį (80:68) ir nebepaliko svečiams vilčių išsigelbėti. „Neptūnas“ „Žalgiriui“ liko neįveikiamas.

Nugalėtojus į priekį vedęs D. Gailius pelnė 16 taškų.

Sėkmingiau rungtynes pradėjęs „Neptūnas“ antrojo kėlinio pradžioje įgijo dviženklį pranašumą 25:15. Netrukus šeimininkai įgijo ir rekordinę persvarą 40:26.

Po pertraukos „Žalgiriui“ priartėti nesisekė, o Deivido Gailiaus vedami klaipėdiečiai besibaigiant trečiajam ketvirčiui įgijo dar didesnį pranašumą – 64:49.

Tuomet žalgiriečiai pabudo. Įkvėpti dviejų iš eilės Edgaro Ulanovo tritaškių, jie laimėjo atkarpą 15:4 bei ketvirtajame kėlinyje prisivijo varžovus 64:68.

Vis dėlto susitikimo pabaigoje geriau vėl sekėsi „Neptūnui“, kuris sugebėjo išsaugoti pranašumą bei nuskambėjus finalinei sirenai šventė pergalę.

Kauno ekipa šiame susitikime vertėsi be Nate'o Wolterso, Pauliaus Jankūno ir Antano Kavaliausko.

Ankstesnes dvi komandų tarpusavio akistatas taip pat laimėjo K. Maksvyčio auklėtiniai: 75:60 Kaune ir 98:93 Klaipėdoje.

Per savo karjerą K. Maksvytis yra laimėjęs prieš „Žalgirį“ jau 13 kartų.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16, Tomas Delininkaitis 14, Simas Galdikas 12 (9 atk. kam.), Osvaldas Olisevičius 8.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 22, Leo Westermannas 17, Edgaras Ulanovas 11.