„Neptūnas“ LKL pusfinalio seriją pradėjo pergale Vilniuje

LKL.lt

Daug intrigos žadanti pusfinalio serija tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ prasidėjo kiek netikėta pastarųjų pergale. Gerai ketvirtąjį kėlinį pradėjęs „Neptūnas“ pusfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Namų aikštės pranašumą pavogę klaipėdiečiai pirmajame serijos mače 84:79 (21:20; 20:21; 17:13; 26:25) išvykoje palaužė „Lietuvos ryto“ ekipą. Antrosios serijos rungtynės vyks Klaipėdoje šį trečiadienį.

„Neptūną“ į pergalę šiose rungtynėse vedė Simas Galdikas, kuris pelnė 17 taškų (7/10 atk. kam.) ir atkovojo 6 kamuolius. Centrui pritrūko tik dviejų taškų, kad pakartotų savo asmeninį šio sezono rezultatyvumo rekordą. S. Galdikui puikiai talkino ir kitas klaipėdiečių aukštaūgis Edgaras Želionis, kuris pridėjo 15 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.

Vis dėlto rezultatyviausias rungtynių krepšininkas buvo „Lietuvos ryto“ gretose. Naudingiausias „Betsafe–LKL“ ketvirtfinalio krepšininkas Rokas Giedraitis pelnė 18 taškų ir taip pat atkovojo 6 kamuolius.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys prasidėjo „Neptūno“ ekipai turint keturių taškų pranašumą (58:54). O sužaidus kiek daugiau negu pusantros minutės klaipėdiečiai pelnė penkis taškus paeiliui ir komandas jau skyrė devyni taškai – 63:54.

Įpusėjus ketvirčiui po Tomo Delininkaičio tritaškio komandas pirmą kartą skyrė dviženklis skirtumas – 70:58. Vis dėlto po šio tritaškio klaipėdiečiai pradėjo nedovanotinai klysti.

Kartą kamuolį vidurį aikštės perėmė Mindaugas Lukauskis ir jį greitoje atakoje įkrovė iš viršaus, o po to kamuolį išsimetant pavogė ir Rokas Giedraitis, kuris varžovus nubaudė tritaškiu (65:70). „Neptūnas“ suklydo ir iškart po šių taškų, tačiau tąkart vilniečiams varžovų dovana pasinaudoti nepavyko.

Vis dėlto Renaldas Seibutis ir Edgaras Želionis atsakė keturiais taškais paeiliui ir komandas vėl skyrė devyni taškai (74:65).

Aikštės šeimininkai deficitą sumažino dar iki keturių taškų likus septynioms sekundėms (79:83), tačiau pirmąją pusfinalio pergalę į Klaipėdą vis tiek išsivežė „Neptūnas“.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 18 (3/8 trit., 6 atk. kam.), Chrisas Krameris (10 rez. perd., 5 per. kam.) ir Travisas Petersonas (6 atk. kam.) po 13, Martynas Echodas 10, Mindaugas Lukauskis 9.

„Neptūnas“: Simas Galdikas 17 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Edgaras Želionis 15 (8 atk. kam.), Mindaugas Kačinas 11 (8 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 10 (7 kld.), Brandonas Fieldsas (6 rez. perd.) ir Renaldas Seibutis po 9.