„Neptūnas“ iškovojo antrąją pergalę FIBA Čempionų lygoje

Antrąją pergalę FIBA Čempionų lygoje iškovojo ir į pirmą vietą grupėje pakilo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai.

Klaipėdiečiai namuose 87:80 nugalėjo pirmąją nesėkmę sezone patyrusius „Ventspils“ atstovus.

Nuo pat susitikimo pradžios aikštėje įsivyravo atkakli kova. Nors po dviejų minučių atkarpos 7:0, kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ buvo įgavęs šešių taškų persvarą (21:15), tačiau kėlinio pabaigoje porą tritaškių ir dvitaškį pataikę varžovai sumažino atsilikimą iki vos dviejų taškų (24:22).

Dar kartą klaipėdiečiai nuo varžovų bandė pradėti pačioje antrojo kėlinio pabaigoje, kai sėkmingos gynybos ir taiklių gynėjų metimų dėka laimėjo atkarpą 8:0 ir pirmą kartą rungtynėse pabėgo į priekį dviženkliu skirtumu (32:22). Tiesa, išlaikyti persvaros Kazio Maksvyčio auklėtiniams ir vėl nepavyko – įspūdingu taiklumu per pirmus du kėlinius tritaškius atakavę latviai (8 taiklūs metimai iš 12 – 67%) sugrįžo į rungtynes ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 48:48.

Trečiajame kėlinyje šeimininkams pavyko pristabdyti varžovų puolimą ir po paskutinę sekundę atlikto sudėtingo Tomo Delininkaičio tritaškio metimo, klaipėdiečiai pirmavo šešiais taškais (70:64).

Paskutinio ketvirčio pirmoje pusėje abi komandos dažniau klydo, nei pelnė taškus, o tai leido „Neptūnui“ išlaikyti trečiajame kėlinyje įgytą persvarą (76:70).

Lemiamu rungtynių momentu „Ventspils“ du kartus iš eilės nesugebėjo iš užribio išsimesti kamuolio, o puolime neklydę J. Palaciosas, R. Seibutis ir M. Girdžiūnas leido klaipėdiečiams FIBA Čempionų lygoje iškovoti antrąją pergalę.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Neptūnas“: M. Girdžiūnas 18, T. Delininkaitis ir E. Želionis po 14, J. Palacios 13, R. Seibutis 10.

Ventspils“: E. Ubilla 17, B. Hamilton 15, M. Bruesewitz 14, A. Skele 12, J. Jucikas 10.