NBA vidurio puolėjų gynyba: N. Jokičius – siaubingas, J. Valančiūno statistika stebina

NBA yra gynėjų lyga. Vidurio puolėjai šiuo metu neužima svarbiausių rolių komandose. Daugumai komandos žvaigždžių yra leidžiama gynyboje kiek atsikvėpti, o su prasiveržusiais priešininkais privalo tvarkytis komandų aukštaūgiai.

Vis dėlto vieniems tai sekasi daryti kur kas geriau negu kitiems. Pavyzdžiui NBA pirmenybėse žibantis Nikola Jokičius žiba tik prie varžovų krepšio. Gynyboje vidurio puolėjas yra silpnoji Denverio „Nuggets“ komandos grandis.

Tuo metu dėl gynybos kritikuojamas Jonas Valančiūnas maloniai stebina savo gynybiniais sugebėjimais.

Sport24.lt pažvelgė į visus startinio penketo vidurio puolėjus, kurie per sezoną sužaidė bent 30 rungtynių. Buvo pažvelgta, kokiu procentu įprastai atakuoja jų varžovai, kokiu procentu jie leidžia atakuoti savo ginamam žmogui ir koks skirtumas iš viso yra.

Būtent pažvelgus į šią statistiką – N. Jokičius atrodo prasčiausiai. Vidutiniškai, N. Jokičiaus varžovai žaisdami prieš jį meta 3,9% geriau negu tai daro įprastai. Serbas leidžia savo varžovams mesti net 66,5% tikslumu. Vidutiniškai iš 7,6 metimų jo varžovai pataiko net 5.

Viso labu tik dar trys priekinės linijos startinio penketo žaidėjai visoje NBA lygoje leidžia savo varžovams pasikelti pataikymo procentą žaidžiant prieš juos. Prasta gynyba išsiskiria Kevinas Love‘as prieš kurį varžovai atakuoja 1,8% geriau negu įprastai, Nikola Vučevičius (1,5%) ir Zaza Pačulija (1,2%).

Prastai gynyboje atrodo ir Minesotos „Timberwolves“ žvaigždė Karlas-Anthony Townsas, kuris varžovams leidžia realizuoti 61,6% metimų. Tai yra tik 0,4% mažiau negu jie tai daro įprastai.

Taip pat ši statistika puikiai paaiškina skirtumą tarp gerų gynėjų po krepšiu ir gerų metimų blokuotojų. DeAndre Jordanas, kuris savo blogais varo varžovus į neviltį, pagal šią statistiką iš 38 žaidėjų yra vos 30-oje vietoje. D. Jordanas savo varžovams leidžia realizuoti 60,4% metimų ir tai yra tik 1,4% prasčiau negu jų vidurkis.

Prastai atrodo ir 27-oje vietoje esantis DeMarcusas Cousinsas (-2,7%). Geriausius laikus jau išgyvenęs Dwightas Howardas šiuo metu gali pasigirti tik vidutiniška gynyba. Jis tarp 38 centrų yra 22-oje vietoje (-4,3%).

Taip pat puikia gynyba išsiskiriantis Clintas Capela yra 17-as. Jo varžovai prieš jį meta 5,1% prasčiau negu įprastai. Vis dėlto šveicaras nusileidžia dėl gynybos peikiamam J. Valančiunui.

Lietuvis žengia 16-oje vietoje, o jo visi varžovai prieš jį atakuoja 6,8% prasčiau. Prieš lietuvį varžovai vidutiniškai išmeta 5,7 metimo per rungtynes, o pataiko 3,2, tai yra 55,2% pataikymas.

J. Valančiūnas pademonstravo ganėtinai nemažą patobulėjimą. 2015-16 metų sezone centras varžovų pataikymą numušdavo 4,3%, o 2016-17 metų sezone – 4,5%.

Vis dėlto niekas pagal šią statistiką negali prilygti Kristapui Porzingiui. Latvis varžovų pataikymą numuša net 13,7%, o jo varžovai prieš jį atakuoja viso labo 48,7% tikslumu. Nuo jo nedaug atsilieka ir nustebinęs Pau Gasolis, kuris varžovų procentą sumažina 12,4% bei Joelis Embiidas su 12,1%,

Taip pat į dviženklę ribą patenka Anthony Davisas, Miles‘as Plumlee (abu -10,8%), Derrickas Favorsas (-10,5%) bei Rudy Gobertas (-10%).

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts