NBA naujokų biržos loterija: kokį vidutinišką žaidėją komanda gauna už kiekvieną šaukimą (III dalis)

2018-08-12 15:44 Krepsinis

NBA naujokų birža nėra vien sėkmė: komandos įdeda labai daug darbo, kiekvieną žaidėją išanalizuoja ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Komandų analitikai žino apie smulkiausias žaidėjų traumas praeityje, apie jų šeimų istoriją ir visas kitas smulkmenas.

Nepaisant to, NBA naujokų biržą galima vis tiek pavadinti loterija, kadangi net ir tokios žinios ne visada padeda išsirinkti geriausius galimus žaidėjus.
Sport24.lt komanda paruošė trijų dalių straipsnius, kuriuose pamatysite kiekvieno NBA naujokų biržos pirmojo raundo šaukimo vidutinį žaidėją.

Kad paskaičiuoti tokį dalyką, buvo naudotos keturios, itin daug parodančios, statistikos grafos. Buvo atsižvelgta, kiek žaidėjas vidutiniškai prisideda prie komandos vienos pergalės (ang. win shares), kiek žaidėjas vidutiniškai prisideda prie komandos pergalės per 48 minutes, taip pat žiūrima, kokią naudą žaidėjas duoda pakeitęs savo komandos draugą aikštėje ir į +/- rodiklį jam esant ant parketo.

Atsižvelgiant į šias statistikos kategorijas, buvo apskaičiuotas pirmųjų 30 NBA naujokų biržos šaukimų vidurkis. Gavus visus rezultatus, buvo ieškomas labiausiai atitinkantis žaidėjas pagal šiuos rodiklius, kas leidžia įsivaizduoti vidutinį kiekvieno šaukimo krepšininką.

Sport24.lt trečioje straipsnio dalyje pristatys 10-1 šaukimus. Pirmąją dalį galite pamatyti paspaudę čia.
Antrąją dalį galite pamatyti paspaudę čia.

Ellis

10 šaukimas: Monta Ellisas

Įžengus į TOP-10 šaukimus, iškart galima pamatyti didelį potencialą. Vidutinis 10-asis NBA naujokų biržos šaukimas žaidžia, kaip M. Ellisas, kas yra labai geras rezultatas. Gynėjas per karjerą renka po 17,8 taško ir atlieka po 4,6 rezultatyvaus perdavimo. Negana to, 2009-10 metais M. Ellisas rinko po 25,5 taško, atliko po 5,3 rezultatyvaus perdavimo ir atkovojo po 4 atšokusio kamuolio. Net neabejojama, kad tokio kalibro žaidėjas 10-uoju šaukimu – didžiulis laimėjimas.

Dragic

9 šaukimas: Goranas Dragičius

Nors slovėno karjeros pradžia NBA buvo labai sudėtinga ir įžaidėjas sulaukė itin daug kritikos, žaidimas visų žvaigždžių rungtynėse tik parodo kaip savo karjerą sugebėjo apsupti G. Dragičius. Per karjerą įžaidėjas renka po 13,7 taško ir atlieka po 4,8 rezultatyvaus perdavimo. Vis dėlto toks vidurkis yra numuštas sudėtingos karjeros pradžios. G. Dragičius 2016-17 metų sezone rinko po 20,3 taško ir atliko po 5,8 rezultatyvaus perdavimo. Toks devintasis šaukimas tikrai nenuviltų jokios komandos fanų.

Mamoud

8 šaukimas: Mahmoud Abdulas-Raufas

Pažvelgus į pavardę kyla viena mintis – aštuntasis šaukimas turėtų būti nusivylimas. Vos dėlto 20-ojo amžiaus pabaigoje žaidęs M. Abdulas-Raufas labai neišsiskyrė savo žaidimu, tačiau buvo itin patikimas pagalbinis žaidėjas. Gynėjas per karjerą NBA rinko po 14,6 taško ir atliko po 3,5 rezultatyvaus perdavimo. Verta paminėti, kad įžaidėjas trečiais karjeros metais rinko po 19,2 taško, vis dėlto kito žingsnio NBA žvaigždės statuso link krepšininkas nežengė.

Hibbert

7 šaukimas: Roy Hibbertas

Palyginus su žemesniais TOP-10 šaukimais, šis nėra toks jau sėkmingas. R. Hibbertas vienu metu žaidė žvėriškai ir buvo vienas geriausių lygos centrų, tačiau kaip greitai pakilo, taip greitai ir nusileido ant žemės. Vidurio puolėjas per karjerą rinko po 10 taškų ir atkovojo po 6,3 atšokusio kamuolio. Vis dėlto vos pusę gero sezono sužaidęs tuometinis Indianos „Pacers“ puolėjas taip smuko po visų žvaigždžių savaitgalio, kad taip ir neturėjo labai gerų vidurkių sezone. Jo geriausi metai buvo 2011-12, kai jis rinko po 12,8 taško ir atkovojo po 8,8 kamuolio. Toks žaidėjas septintuoju šaukimu labai nepradžiugintų komandos vadovų ir fanų, tačiau didelis nusivylimas taip pat nebūtų.

Livingston

6 šaukimas: Shaunas Livingstonas

Jeigu septintas šaukimas labai nepradžiugintų komandos aistruolių, tai toks žaidėjas pasirinktas šeštuoju šaukimu būtų tikras nusivylimas. S. Livingstonas galėjo tapti NAB žvaigžde, tačiau patyrė katastrofišką traumą, kuri galėjo užbaigti jo karjerą ir atimti gebėjimą vaikščioti. Vis dėlto sugrįžęs gynėjęs tapo ir NBA čempionu, o per karjerą renka po 6,5 taško. Nors tai yra pavyzdinga kova, tačiau žvelgiant, kaip į vidutinį šeštąjį šaukimą – tai yra nusivylimas. Taip nė karto per karjerą dviženklio taškų skaičiaus nerinkęs įžaidėjas tik parodo, kai prastai komandos renkasi šeštuoju šaukimu.

Sprewell

5 šaukimas: Latrellas Sprewellas

Kalbant apie penktąjį šaukimą galima iškart pradėti nuo trijų geriausių žaidėjų pasirinktų penktuoju numeriu: Kevinas Garnettas, Ray Allenas bei Scottie Pippenas. Tikros krepšinio legendos tik parodo, kad penktasis šaukimas – sėkmingas. Tą gali pademonstruoti ir vidutinis šio šaukimo krepšininkas L. Sprewellas. 2005-aisiais karjerą baigęs amerikietis NBA per 13 metų rinko po 18,3 taško, atkovojo po 4,1 kamuolio ir atliko po 4 rezultatyvius perdavimus. Vienais metais amerikietis rinko net po 24,2 taško ir atliko po 6,3 rezultatyvaus perdavimo. Nors L. Sprewellas didele NBA žvaigžde netapo, tačiau toks žaidėjas praverstų kiekvienai komandai. Penktąjį šaukimą turinčios komandos nenusiviltų gavusios krepšininką, kuris keturis kartus žaidė visų žvaigždžių rungtynėse.

Rondno

4 šaukimas: Rajonas Rondo

Kaip ir su penktuoju šaukimu, taip ir šiuo atveju galima pradėti nuo trijų geriausių: Chrisas Paulas, Dikembe Mutombo bei Russellas Westbrookas. Nors R. Rondo žaidimo kreivė smuko, net neabejojama, jog vienu metu jis buvo vienas geriausių lygos įžaidėjų, o ir dabar vis dar yra vienas geriausių kamuolio skirstytojų visoje lygoje. Po 10,5 taško, 4,8 atkovoto kamuolio ir 8,5 rezultatyvaus perdavimo vidurkius per karjerą renkantis įžaidėjas triskart visoje lygoje pirmavo pagal rezultatyvius perdavimus ir kartą per perimtus kamuolius. Krepšininkas keturis kartus žaidė visų žvaigždžių rungtynėse. O geriausiais metais rinko po 13,7 taško, atliko po 11,1 rezultatyvaus perdavimo ir atkovojo po 5,6 atšokusio kamuolio. Apsuptas gerų metikų R. Rondo gali būti vienu geriausių įžaidėjų lygoje, jam tik reikia tinkamos komandos. O būtent aplink tokius žaidėjus ir yra buriamos sudėtys.

Demar

3 šaukimas: DeMaras DeRozanas

Keturis kartus visu žvaigždžių savaitgalio rungtynės, dvi simbolinės NBA komandos – tokie didžiausi naujos San Antonijaus „Spurs“ žvaigždės pasiekimai. Po 19,7 taško per rungtynes visos karjeros metu renkantis atakuojantis gynėjas ir trečiojo šaukimo vidutiniškas žaidėjas. Galima išskirtini krepšininko 2016-17 sezoną, kai jis rinko net po 27,3 taško. Praėjusį sezoną gynėjo vidurkis nukrito keturiais taškais, bet rezultatyvių perdavimų vidurkis nuo 3,9 pakilo iki 5,2. Tokio tipo krepšininkas trečiuoju šaukimu nebūtų nusivylimas, tačiau nemažai komandų tikisi gauti potencialų Šlovės Muziejaus narį.

Bogues

2 šaukimas: Muggsy Boguesas

Pažiūrėjus į vidutinį antrąjį NBA naujokų biržos šaukimą galima drąsiai sakyti – didžiulis nusivylimas. M. Boguesas per karjerą rinko po 7,7 taško ir atliko po 7,6 rezultatyvaus perdavimo. Nors tokia statistika 160cm ūgio krepšininkui yra gera, tačiau gavus tokį žaidėją net už antrąjį šaukimą – būtų didžiulis nusivylimas. M. Boguesas kartą karjeroje rinko ir po dvigubą dublį, kai rinko po 10,8 taško ir atliko po 10,1 rezultatyvaus perdavimo. Vis dėlto toks vidutinis žaidėjas tik pademonstruoja, kaip dažnai komandos apsirinka turėdamos teisę rinktis antros.

PG13

1 šaukimas: Paulas George‘as

Neabejotina NBA lygos žvaigždė. Vis dar kylantis krepšininkas penkiskart žaidė visų žvaigždžių rungtynėse, keturiskart buvo išrinktas į simbolines NBA komandas. Nors P. George‘as yra NBA žvaigždė, galima suabejoti, ar tai yra pirmojo šaukimo kalibro krepšininkas. Nors bene kiekviena NBA komanda tokį žaidėją pas save priglaustų, tačiau jeigu pirmasis šaukimas yra lyginamas su LeBronu Jamesu ar Michaelu Jordanu, tada P. George‘o lygio žaidėjas būtų nuviliantis. Vis dėlto kaip ir buvo galima tikėtis, pirmojo šaukimo vidutinis krepšininkas – pats geriausias. Tačiau viskas priklauso tik nuo perspektyvos – ko yra tikimasis iš būsimos žvaigždės.


(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)
...