NBA naujokų biržos loterija: kokį vidutinišką žaidėją komanda gauna už kiekvieną šaukimą (II dalis)

2018-08-09 15:37 Krepsinis

NBA naujokų birža nėra vien sėkmė: komandos įdeda labai daug darbo, kiekvieną žaidėją išanalizuoja ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Komandų analitikai žino apie smulkiausias žaidėjų traumas praeityje, apie jų šeimų istoriją ir visas kitas smulkmenas.

Nepaisant to, NBA naujokų biržą galima vis tiek pavadinti loterija, kadangi net ir tokios žinios ne visada padeda išsirinkti geriausius galimus žaidėjus.
Sport24.lt komanda paruošė trijų dalių straipsnius, kuriuose pamatysite kiekvieno NBA naujokų biržos pirmojo raundo šaukimo vidutinį žaidėją.

Kad paskaičiuoti tokį dalyką, buvo naudotos keturios, itin daug parodančios, statistikos grafos. Buvo atsižvelgta, kiek žaidėjas vidutiniškai prisideda prie komandos vienos pergalės (ang. win shares), kiek žaidėjas vidutiniškai prisideda prie komandos pergalės per 48 minutes, taip pat žiūrima, kokią naudą žaidėjas duoda pakeitęs savo komandos draugą aikštėje ir į +/- rodiklį jam esant ant parketo.

Atsižvelgiant į šias statistikos kategorijas, buvo apskaičiuotas pirmųjų 30 NBA naujokų biržos šaukimų vidurkis. Gavus visus rezultatus, buvo ieškomas labiausiai atitinkantis žaidėjas pagal šiuos rodiklius, kas leidžia įsivaizduoti vidutinį kiekvieno šaukimo krepšininką.

Sport24.lt antroje straipsnio dalyje pristatys 20-11 šaukimus. Pirmąją dalį galite pamatyti paspaudę čia.

williams

20 šaukimas: Monty Williamsas

Jaunesniems krepšinio fanams Monty Williamsas yra geriau žinomas kaip treneris, vis dėlto amerikietis 11 metų žaidė NBA pirmenybėse. Tiesa, jis nė karto karjeroje neviršijo 9 taškų per rungtynes vidurkio per sezoną, o per karjerą rinko po 6,3 taško. Tai tik pademonstruoja, kad 20-asis šaukimas taip pat nežada itin didelio būsimo talento komandoje. Tiesa, būtent 20-uoju šaukimu buvo pasirinkti tokie krepšininkai, kaip Žydrūnas Ilgauskas bei Jameeras Nelsonas.

Davis

19 šaukimas: Glenas Davisas

Amerikietis turėjo itin gerų sezonų, tačiau buvo ir tokių metų, kai jis buvo savo paties šešėlyje. Geriausiais karjeros metais G. Davisas rinko po 15,1 taško ir atkovojo po 7,2 kamuolio. NBA čempionas per karjerą rinko po 8 taško ir 4,4 atkovoto kamuolio per susitikimą. Jeigu 19-uoju šaukimu pasirinktas krepšininkas žaistų taip, kaip G. Davisas žaidė geriausiais karjeros metais – tai būtų didelis laimėjimas. Vis dėlto galima teigti, kad tokie karjeros vidurkiai yra dėsningi tokiu šaukimu pasirinktiems krepšininkams.

barnes

18 šaukimas: Harrisonas Barnesas

Žvelgiant į 18-ąjį šaukimą, galima drąsiai teigti, kad jis yra tikrai sėkmingas. Vidutinis krepšininkas pasirinktas šiuo šaukimu žaidžia, kaip H. Barnesas, kas yra tikras laimėjimas. Nors krepšininkas per karjerą renka po 13,1 taško ir atkovoja po 4,9 kamuolio, tai praėjusį sezoną puolėjas rinko po 18,9 taško ir 6,1 atkovoto kamuolio. Tvirtas startinio penketo žaidėjas 18-uoju šaukimu yra geras rezultatas. Vis dėlto šis šaukimas didelių žvaigždžių kol kas nėra atvedęs į NBA lygą. Garsiausi krepšininkai pasirinkti 18-uoju šaukimu yra Markas Jacksonas, Davidas Westas ar J.R. Smithas.

Curry

17 šaukimas: Eddy Curry

Nors E. Curry labiau pasižymi savo išskirtiniu svoriu, tačiau geriausiais karjeros metais šis vidurio puolėjas buvo sunkiai sulankomas. 2006-07 metų sezone E. Curry rinko po 19,5 taško ir atkovojo po 7 atšokusius kamuolius. Vis dėlto po šio sezono jo karjera ir pradėjo sparčiai ristis žemyn. Traumų kamuotas centras per paskutinius keturis sezonus NBA pirmenybėse aikštėje pasirodė vos 26 rungtynėse. Po 12,9 taško ir 5,2 atkovoto kamuolio per rungtynes visą karjerą rinkęs aukštaūgis tikrai nebūtų nusivylimas 17-uoju šaukimu. Verta paminėti, kad 17-uoju šaukimu buvo pasirinktas ir legendinis NBA skrajūnas Shawnas Kempas.

nick-young

16 šaukimas: Nickas Youngas

Nors „Swaggy P“ nepasižymi itin aukštu krepšinio IQ bei geriausiais sprendimais aikštėje, krepšininkas jis yra geras. Jis dukart per karjerą rinko daugiau negu po 17 taškų, tačiau pažiūrėjus į jo karjeros rodiklius, galima pritarti, kad 16-ajam šaukimui – tai nėra įspūdinga statistika. 11,4 taško per rungtynes ir 2 atkovoti kamuoliai yra N. Youngo vidurkiai visos karjeros metu. Nors tai yra geras atsarginis žaidėjas, 16-uoju šaukimu galima tikėtis, kad žaidėjas kažkada išaugs daugiau negu tik iki atsarginio.

Rubio

15 šaukimas: Ricky Rubio

Ispanijos vunderkindas R. Rubio taip ir netapo NBA žvaigžde, o jo žaidimas yra prilyginamas tik 15-ajam šaukimui. Vis dėlto gavus tokį žaidėją už 15-ąjį šaukimą daugelis komandų apsidžiaugtų. Įžaidėjas per karjerą renka po 10,8 taško, atkovoja po 4,3 kamuolio ir atlieka po 7,9 rezultatyvaus perdavimo. Vis dėlto vien pažvelgus į kompaniją, kuri buvo pasirinkta 15-uoju šaukimu, galima tikėtis labai daug. Šiuo šaukimu buvo pašaukti tokie krepšininkai kaip Steve‘as Nashas, Kawhi Leonardas ir Giannis Antetokounmpo.

Kobe-Kwame

14 šaukimas: Kwame Brownas

Jeigu daugelis džiaugtųsi 15-uoju šaukimu gaudami R. Rubio lygio žaidėją, tai daugelis nusiviltų 14-uoju šaukimu gavę Kwame‘o Browno lygio krepšininką. Centras per karjerą rinko po 6,6 taško ir atkovojo po 5,5 atšokusio kamuolio. Puolėjas tik kartą per karjerą rinko dviženklį taškų skaičių. Kas yra liūdniausia, tai kad vos 14-ajam šaukimui prilyginamas K. Brownas 2001-aisiais buvo pasirinktas pirmuoju šaukimu. Vienu blogiausių pirmųjų šaukimų istorijoje vadintas K. Brownas būtų nusivylimas ir 14-uoju šaukimu.

Jennings

13 šaukimas: Brandonas Jenningsas

B. Jenningso karjera prasidėjo itin įspūdingai. Jau pirmaisiais karjeros metais jis rinko po 15,5 taško, o jau trečiais karjeros metais metė po 19,1 taško. Per pirmus šešis karjeros metus NBA bent po 15 taškų metęs įžaidėjas tikrai būtų laikomas labai geru 13-uoju šaukimu. Vis dėlto po to B. Jenningso karjera smarkiai prisėdo. Traumų iškamuotas įžaidėjas vos kartą per pastaruosius 7 sezonus viršijo 8 taškų vidurkį. Nepaisant to, per karjerą įžaidėjas renka po 14,1 taško ir 5,7 rezultatyvaus perdavimo, o jeigu ne traumos – mes galbūt kalbėtume apie visų žvaigždžių savaitgalio įžaidėją. Vis dėlto net ir su itin prasta antra karjeros dalimi, toks žaidėjas yra tikrai geras pasirinkimas turint 13-ąjį šaukimą. Tiesa, pats geriausias 13-asis šaukimas dar ilgą laiką turėtų būti Kobe Bryantas.

Tucker

12 šaukimas: P.J. Tuckeris

Vis dėlto žvelgiant į 12-ąjį šaukimą galima drąsiai teigti, kad jis nėra sėkmingas. P. Tuckeris per karjerą renka po 7,4 taško ir atkovoja po 5,7 atšokusio kamuolio. Iš tokiu aukštu šaukimu pasirinkto krepšininko tikrai tikimasi daugiau. P. Tuckeris nė karto nepasiekė dviženklio taškų vidurkio per sezoną. Net ir garsiausi 12-ieji šaukimai nėra labai pasižymėję NBA lygoje. Tokiais galima įvardinti Mookie Blaylocką, Muggsy Boguesas ar Thaddeusas Youngas.

Parsons

11 šaukimas: Chandleris Parsonsas

Turint 11ą-jį šaukimą gauti tokį krepšininką, kaip C. Parsonsas būtų tikras laimėjimas, tačiau tik su ta sąlyga, jeigu jis bus sveikesnis. C. Parsonsas tris sezonus iš eilės rinko virš 15 taškų, užsitarnavo itin pelningą kontraktą, tačiau tada pateko į traumų liūną ir pastaruosius dvejus sezonus renka po 6,2 ir 7,9 taškų. Vis dėlto sveikas C. Parkonsas turi potencialo tapti ir komandos žvaigžde, o už 11-ąjį šaukimą žvaigždę gauti yra tikrai sunku. Vis dėlto gerai žinomi Reggie Milleris ir Robertas Horry būtent ir buvo pasirinkti 11-uoju šaukimu.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)


...