Naujasis NBA žaidėjų reitingas: J. Valančiūnas krito žemyn per beveik 20 pozicijų

2017-09-11 20:37 basketnews.lt

JAV sporto gigantas „Sports Illustrated“ sudarė kasmetinį geriausių NBA krepšininkų šimtuką. Šiandien tinklalapis atskleidė 100–51 vietose esančius žaidėjus. Šiame sąraše galima rasti ir vieną lietuvį – Joną Valančiūną.

JV atsidūrė 80-oje pozicijoje, o tai net 18 laiptelių žemiau nuo pernykščio rezultato – 62. Užpernai vidurio puolėjas iš Lietuvos užėmė 77-ąją vietą.

Sąrašo sudarinėtojai išreiškia neabejotiną liūdesį dėl Valančiūno, kuris įvardijamas kaip didelis, gudrus ir efektyvus taškų pelnytojas, tačiau negalintis pademonstruoti savo privalumų gynėjų dominuojamoje „Raptors“ komandoje.

Kaip ryškus minusas pažymimi riboti JV gynybiniai sugebėjimai, dėl kurių jo žaidimo laikas stipriai praėjusį sezoną krito atkrintamosiose varžybose.
„25-erių metų lietuvis trejus metus paeiliui renka kone identišką statistika, tai rodo jo darbštumą bei stabilumą, tačiau ir nesugebėjimą išsikovoti rimtesnio vaidmens“, – rašo „Sports Illustrated“.

Primenama, kad atėjus lemiamam sezono metui JV abejas atkrintamųjų varžybų serijas pradėjo nuo atsarginių suolo bei vidutiniškai žaidė tik po 22,6 minutės, o tai yra žemiausias jo karjeros rodiklis.

„Valančiūnas tapo auka naujame krepšinio stiliaus kare, – rašo apžvalgininkas. – Toronto komandos gynybinis reitingas buvo daug geresnis, kuomet JV sėdėdavo ant suolo. Tiek reguliariajame sezone, tiek atkrintamosiose. Viduryje sezono „Raptors“ įsigijo Serge'ą Ibaką, kuris žemame penkete daugiau labiau tinka žaisti centru.“

Straipsnyje pažymima, kad Valančiūnas yra akivaizdus žaidėjas mainams, tačiau atletas sugebėjo išgyventi užimtą Masai Ujiri vasarą bei jau šeštąjį sezoną vilkės Kanados klubo marškinėlius.

Geriausių žaidėjų reitinge Valančiūnas aplenkė tokius žaidėjus kaip Tobias Harrisas, Ericas Gordonas, Nerlensas Noelis, Nikola Vucevičius, D'Angelo Russellas.

Artimiausiu metu turėtų būti atskleista ir antroji geriausių NBA žaidėjų reitingo dalis. Praėjusį sezoną geriausiu buvo išrinktas LeBronas Jamesas, antroje vietoje puikavosi Kevinas Durantas, trečias – Stephas Curry.

Praėjusį sezoną NBA lygoje JV vidutiniškai pelnydavo po 12 taškų bei atkovodavo po 9,5 kamuolio.

Vidurio puolėjas į NBA lygą sugrįš po asmeniškai fantastiško Europos čempionato. Senojo žemyno pirmenybėse Valančiūnas vidutiniškai pelnė po 15,8 taško, atkovojo po 12 kamuolių, blokavo po 1 metimą bei rinko po 23,5 naudingumo balo.

Pagal atkovotus kamuolius lietuvis buvo pirmas pirmenybėse, pagal naudingumo balus – antras.

...