Trečia vieta Eurolygoje: mačo pabaigoje sustojęs ir didžiulį pranašumą iššvaistęs „Žalgiris“ galiausiai įveikė CSKA

Eurolygos sezoną Kauno „Žalgiris“ užbaigė pergale ir iškovojo trečiąją poziciją šiame Eurolygos sezone.

Mūšyje dėl trečiosios vietos žalgiriečiai trečiajame kėlinyje įgavo 23 pranašumą prieš noro kovoti nerodžiusią Maskvos CSKA ekipą, tačiau per paskutines penkias minutes varžovai sugebėjo panaikinti turėtą deficitą ir turėjo ne vieną progą iškovoti pergalę. Visgi, lemiami jų metimai nebuvo tikslūs ir pergalę 79:77 iškovojo „Žalgiris“.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Žalgiris“: V. Micič ir P. Jankūnas po 15, E. Ulanovas 14, A. Kavaliauskas ir K. Pangos po 9.

CSKA: M. Kulagin ir O. Hunter po 14, C. Higgins 12, S. Rodriguez 9.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Susitikimą kauniečiai pradėjo dviem taikliais metimais, tačiau vėliau Cory Higginso vedami Maskvos krepšininkai greitai įgijo septynių taškų pranašumą (4:11). Pavyti pabėgusius varžovus padėjo namuose žaidžiantis Vasilije Micičius, kurio šeši taškai leido įgyti vieno taško pranašumą (12:11).

Kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ žaidėjai vis dažniau išnaudodavo savo pranašumą po varžovų krepšiu ir tai paversdavo taškais iš po krepšio bei kėlinį užbaigė turėdami trijų taškų pranašumą (22:19).

„Žalgiris“: V. Micič ir A. Kavaliauskas po 6, P. Jankūnas 4.

CSKA: C. Higgins 7, M. Kulagin ir V. Chryapa po 3.

II kėlinys:

Antrojo kėlinio pradžioje vyravo lygus žaidimas, o kėlinio viduryje šešis taškus iš eilės pelnęs Edgaras Ulanovas padėjo žalgiriečiams į priekį įsiveržti septyniais taškais (38:31).

Nors padidinti persvaros kauniečiams nepavyko, o CSKA buvo sumažinę deficitą iki trijų taškų, pirmieji Artūro Milaknio taškai finaliniame ketverte leido po dviejų kėlinių „Žalgiriui“ turėti šešių taškų persvarą (41:35).

„Žalgiris“: V. Micič 11, P. Jankūnas 7, A. Kavaliauskas ir E. Ulanovas po 6.

CSKA: C. Higgins 10, O. Hunter 8, K. Hines ir S. Rodriguez po 4.

III kėlinys:

Trečiąjį kėlinį kauniečiai pradėjo puikia gynyba – varžovams iš žaidimo taškų jie neleido pelnyti beveik septynias minutes, o patys puikiai puolę kauniečiai nuolatos didino persvarą ir įgijo net 23 taškų persvarą (60:37).

CSKA klubą kiek prabudino Kyle'o Hineso kieta nesportinė pražanga, po kurios Maskvos ekipos žaidėjai pradėjo žaisti kiek aktyviau. Visgi, iki kėlinio galo jiems pavyko persvarą sumažinti viso labo dviem taškais (69:48).

„Žalgiris“: V. Micič 14, E. Ulanovas 13, P. Jankūnas 11, A. Kavaliauskas 8.

CSKA: C. Higgins 12, O. Hunter 10, K. Hines ir S. Rodriguez po 6.

IV kėlinys:

Paskutinį ketvirtį CSKA pradėjo dviem taikliais Victoro Ruddo tritaškiai, tačiau sumažinti deficito jiems neleido taškus rinkęs Paulius Jankūnas (73:54). Kėliniui įpusėjus maskviečiai buvo sumažinę varžovų pranašumą iki 15 taškų, tačiau Kevino Pangoso tritaškis paskutinę atakos sekundę dar kartą padidino „Žalgirio“ pranašumą (77:59).

Po šio epizodo kauniečiai puolime sustojo, o jų klaidas CSKA vertė taškais ir likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes komandas jau skyrė vos septyni taškai (77:70). Trijų minučių sausrą puolime nutraukė vieną baudą pataikęs E. Ulanovas, tačiau Michailo Kulagino tritaškis leido varžovų deficitą sumažinti vos iki penkių taškų (78:73).

Ir toliau siautėjęs M. Kulaginas netrukus dar vienu tritaškiu ir baudos metimu sumažino varžovų pranašumą vos iki dviejų taškų (79:77). Netrukus kauniečiai dar kartą suklydo, tačiau varžovai nesugebėjo išsimesti kamuolio ir sugrąžino kamuolį į žalgiriečių rankas. Likus žaisti 12 sekundžių „Žalgiris“ nepataikęs suteikė dar vieną progą varžovams, tačiau paskubėjęs M. Kulaginas iš toli metė itin netaikliai ir CSKA prasižengdami nusiuntė Brandoną Daviesą prie baudų metimo linijos. Abi baudas prametęs aukštaūgis suteikė dar vieną galimybę CSKA komandai, tačiau jiems pataikyti nepavyko ir pergale bei trečiąja vieta Eurolygoje džiaugėsi žalgiriečiai.