Motiejūnas apie Adomaičio priekaištus: "Mes negalime užsimerkę visko daryti dėl federacijos"

Šiandien 14:57 krepst

Kauno „Žalgirio“ klubas nesijaučia nuvylęs Lietuvos rinktinę ar krepšinio federaciją. Šalies čempionų vadovas Paulius Motiejūnas sako tik darantis tai, ką darydavo visada – saugantis savo žaidėjus.

Pirmadienį Lietuvos rinktinės treneriui Dainiui Adomaičiui paskelbus rinktinės kandidatų sąrašą, jame buvo įrašytos dviejų „Žalgirio“ krepšininkų pavardės – Edgaro Ulanovo ir Mariaus Grigonio.

Adomaitį tokios žinios akivaizdžiai supykdė ir jis netiesiogiai apeliavo į „Žalgirio“ požiūrį.

„Aš pradedu nebesuprasti, kur Lietuvos krepšinio piramidėje yra rinktinė. Rinktinė joje visada yra aukščiausioje vietoje. Mokyklos ruošia jai žaidėjus, o joms yra garbė, klubams taip pat garbė. Taip visada buvo, – aiškino Adomaitis. – Visada sistema buvo tokia, kad čempionatai yra vasarą ir klubai liepos mėnesį išleidžia savo žaidėjus. Jie žaidė rinktinėse, po to grįždavo į klubus likus vos kelioms dienoms iki oficialių rungtynių ir problemų niekada nebuvo. Dabar situacija jau paprastesnė. Aš neginu sistemos, nedarykite klaidingų išvadų. Bet yra 10 dienų, kai reikalingi stipriausi žaidėjai. Kur mes dedame prioritetus?“

„Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas tinklalapiui „BasketNews.lt“ tikino, kad dėl rinktinės klausimų nuolat bendrauja su federacijos vadovais, o su treneriu Adomaičiu ryšį palaiko „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius. Anot klubo vadovo, pirminiuose Adomaičio planuose buvo daugiau „Žalgirio“ žaidėjų pavardžių, tačiau galiausiai įrašytos tik dvi.

„Su krepšinio federacija mūsų santykiai yra puikūs, kai kalbame apie renginius, kažkokią pagalbą ar rinktinę. Kol yra Arvydas, mes suprasime jų poziciją ir norėsime padėti. Bet jeigu tai per didelė rizika mums patiems, jie ir patys supranta, kad mes negalime užsimerkę visko daryti dėl federacijos“, – sakė Motiejūnas.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)
...