M. Grigonis – geriausias LKL savaitės žaidėjas (VIDEO)

lkl.lt

Šiemet prie Kauno „Žalgirio“ prisijungęs Marius Grigonis pirmą kartą karjeroje tapo naudingiausiu „Betsafe–LKL“ savaitės krepšininku.

Žalgirietis per savaitę sužaidė dvejas rungtynes (su „Dzūkija“ ir „Šiauliais“), kuriose surinkti solidūs rodikliai leido jam pretenduoti į tokį apdovanojimą. Abiejuose mačuose jo komanda iškovojo triuškinamas pergales (alytiškiai išvykoje buvo nugalėti 94:65, o namuose 102:61 nepalikta vilčių „Šiauliams“)..

Itin ryškiai kaunietis blizgėjo dar praėjusio pirmadienio rungtynėse Alytuje su vietos „Dzūkija“, kur surinko net 25 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir išprovokavo tiek pat varžovų pražangų. Tokie pasiekimai leido surinkti net 32 naudingumo balus – tai geriausias praėjusios savaitės individualus pasirodymas.

Iš viso per dvejas rungtynes M. Grigonis rinko vidutiniškai po 16 taškų, atkovojo po 7,5 kamuolio bei rinko po 25 naudingumo balus. Verta atkreipti dėmesį, jog gynėjas žaidė vidutiniškai vos po 23 minutes.

Pirmadienio rungtynės prieš „Dzūkiją“ M. Grigoniui buvo geriausios per karjerą „Žalgiryje“, sekmadienio – antros geriausios. Jos padėjo čempionams įsitvirtinti pirmoje „Betsafe–LKL“ pozicijoje.

Kartu su žalgiriečiu penketuke figūruoja D. J. Seeley ir antrą savaitę iš eilės tarp naudingiausių patekęs Arnas Butkevičius (abu – Vilniaus „Rytas“), Klaipėdos „Neptūno“ atstovas Kyle'as Weaveris ir Prienų „Skycop“ vidurio puolėjas Darjušas Lavrinovičius.

D. J. Seeley rungtynėse Klaipėdoje su vietos „Neptūnu“ buvo netoli dvigubo dublio – gynėjas per beveik 29 minutes surinko 16 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, surinkdamas 20 naudingumo balų.

Ne ką prasčiau pasirodė ir jo komandos draugas Arnas Butkevičius.

Naudingiausias praėjusios savaitės krepšininkas pirmą kartą po persikėlimo į sostinę grįžo į savo gimtąjį miestą ir įrodė, jog senuosius lankus dar atsimena – buvo pelnyti 17 taškų (3/4 trit.) ir atkovoti 10 kamuolių, iš viso surenkant 27 naudingumo balus.

Šis A. Butkevičiaus pasirodymas – antras geriausias rezultatas per karjerą vilkint „Ryto“ marškinėlius. Tokie pasirodymai leido „Rytui“ triumfuoti Klaipėdoje 93:78.

Tarp penkių naudingiausių pateko ir vienas klaipėdiečių atstovų. K. Weaveris per kiek daugiau nei 29 minutes pelnė 18 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir surinko 25 naudingumo balus.

Simbolinį savaitės geriausiųjų penketuke užbaigia „Skycop“ veteranas Darjušas Lavrinovičius.

Buvęs nacionalinės Lietuvos rinktinės krepšiniškas mače su Utenos „Juventus“ pasižymėjo 23 taškais (7/11 dvvit.) bei 4 išprovokuotomis varžovų pražangomis ir taip surinko 21 naudingumo balą. Tiesa, pergalės iškovoti tai nepadėjo – išvykoje prieniškiai krito 67:78.