LKL savaitės apžvalga: ryškėjantys lyderiai ir neįtikėtinas kėlinys Alytuje

lkl.lt

Pralaimėjimo kartėlio nepatyrę Kauno „Žalgirio“ bei Vilniaus „Ryto“ klubai, pergalės savo sąskaitoje neturintys „Šiaulių“ bei Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai, fenomenalus kėlinys Alytuje, komandų papildymai – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios savaitės krepšininku tapo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ vidurio puolėjas Emmanuelis Omogbo.

Iš Nigerijos kilęs aukštaūgis praėjusią savaitę per dvejas rungtynes vidutiniškai rinko po 19,5 taško, 7,5 atkovoto kamuolio bei 26,5 naudingumo balo.

E. Omogbo ryškiai suspindėjo pralaimėtame mače su Klaipėdos „Neptūnu“, kuomet pelnė 24 taškus (7/8 dvit., 10/12 baud.), atkovojo 10 kamuolių, blokavo metimą bei surinko 35 naudingumo balus.

Antrajame savaitės susitikime su „Šiauliais“ E. Omogbo pelnė 15 taškų, atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius bei surinkęs 18 naudingumo balų atvedė pasvaliečius į pirmąją sezono pergalę.

Ryškėjantys lyderiai. „Betsafe–LKL“ pirmenybėse liko vos du klubai šį sezoną nepatyrę pralaimėjimo kartėlio – Vilniaus „Rytas“ bei Kauno „Žalgiris“.

Praėjusio finalo dalyvės šį sezoną jau yra iškovojusios po tris pergales per tiek pat žaistų mačų bei įsitaisė turnyrinės lentelės viršūnėje. Vis dėlto nauja savaitė tikrai atneš pirmąjį pralaimėjimą – spalio 7-ąją Vilniuje vyks lyderių mūšis.

„Žalgiris“ praėjusį ketvirtadienį išvykoje 74:53 surakino Prienų „Skycop“. Tokios pat geros gynybos pademonstruoti Utenoje nepavyko, kur Šarūno Jasikevičiaus kariauna pergalę išvargo po įtemptos kovos 87:80.

20 taškų deficitą turėjusi „Juventus“ jį buvo sumažinusi iki 4 taškų (73:77), tačiau rungtynes laimėjo labiau patyręs „Žalgiris“.

„Ketvirtajame kėlinyje vyko absoliučiai nekontroliuojamas krepšinis, – po mačo sakė Š. Jasikevičius. – Nei aš kaip treneris, nei mūsų įžaidėjai negalėjo sukontroliuoti komandos ir aikštelėje buvo absoliutus chaosas.“

Netikėto pasipriešinimo sulaukė ir „Rytas“, kuris Kėdainiuose pergalę iškovojo tik paskutinėmis mačo minutėmis.

Ketvirtojo kėlinio viduryje D.J. Seeley inicijavo vilniečių spurtą 9:0 bei padėjo įsirašyti antrąją pergalę. „Nevėžis“ po varžovų krepšiu nusiėmė net 18 kamuolių, kai tuo metu „Rytas“ – 9.

„Šioje situacijoje geriausia, kad iškovojome pergalę, nes kaip ir kiekviena nauja komanda gyvename nuo problemos iki problemos. Šiose rungtynėse turėjome problemą su atkovotais kamuoliai, leisti tiek jų puolime nusiimti „Nevėžiui“ – nepateisinama“, – sakė sostinės ekipos strategas Dainius Adomaitis.

Kitą savo veidą „Rytas“ pademonstravo sekmadienį, kuomet namuose priėmė Virginijaus Šeškaus treniruojamą „Skycop“.

Kaip iš natų rungtyniavę vilniečiai jau iki ilgosios pertraukos susikūrė didelį pranašumą – 49:27, o antroji mačo dalis teliko, kaip formalumas – 95:66.

Šiame susitikime progos pasireikšti sulaukė ir jaunasis „Ryto“ talentas Marekas Blaževičius. 17-metis vidurio puolėjas per 16 minučių pelnė 13 taškų bei atkovojo 4 kamuolius.

Neįtikėtinas kėlinys. Alytaus „Dzūkija“ jau pirmajame rungtynių ketvirtyje pasiuntė į nokautą svečius iš Kėdainių. „Nevėžis“ per pirmąsias 10 minučių pelnė vos 4 taškus, kai tuo metu Andrejaus Urlepo treniruojama ekipa – 38.

Tai buvo blogiausias ketvirtas „Betsafe – LKL“ pirmenybėse per pastaruosius dvejus metus, 4 taškus per kėlinį „Šiauliai“ buvo įmetę į „Žalgirio“ krepšį 2016-ųjų rugsėjį.

Nors „Dzūkija“ per antrąjį ketvirtį pelnė vos 6 taškus, o varžovams leido pelnyti 13, tačiau rungtynių baigtis jau buvo nuspręsta.

„Tiesą sakant, pirmą kartą pasitaikė tokios rungtynės, kad komanda taip blogai žaistų pirmą kėlinį, – spaudos konferenciją pradėjo „Nevėžio“ strategas R. Cvirka. – Gal galvojo, kad bus lengvos rungtynės, nes kamuolys krito iš rankų, pataikymas nulinis, praleidome 38 taškus. Kartais tiek per du kėlinius yra per daug. Per pirmą kėlinį viskas ir buvo prarasta.“

Pirmasis pralaimėjimas. Galingai pirmuosius du sezono mačus prieš „Nevėžį“ (100:76) bei „Pieno žvaigždes“ (88:69) sužaidęs Klaipėdos „Neptūnas“ sulaukė šalto Panevėžio „Lietkabelio“ dušo.

Kazio Maksvyčio kariauna namuose strigo atakuodama iš toli (7 iš 26), o puikiai puolę panevėžiečiai (75 proc. dvitaškių bei 50 proc. tritaškių) išsivežė pergalę iš uostamiesčio – 89:76.

„Labai smagi pergalė, ne visada pavyksta laimėti Klaipėdoje. Nepatiko tik vaizdas rungtynių pabaigoje, nes perlaikydavome kamuolį kai paprastose situacijose varžovai dvigubindavo gynybą“, – kalbėjo G. Kadžiulis.

Po šios dvikovos Panevėžio ir Klaipėdos klubai dalijasi 3 ir 4 vietas „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. „Lietkabelis“ savaitės viduryje išgyveno tikrą dramą namuose paskutinėmis sekundėmis 71:69 patiesdamas „Dzūkija“.

Ryškėjantys autsaideriai. Stipriausioje šalies lygoje liko du klubai dar nepatyrę pergalės skonio šį sezoną – „Šiauliai (0-2) bei „Nevėžis“ (0-3).

Kėdainiečiai praėjusią savaitę nusileido „Rytui“ bei „Dzūkijai“, tuo metu „Šiauliai“ – prieš „Juventus“ bei „Pieno žvaigždes“.

Saulės miesto ekipa arti pergalės buvo Utenoje, kur dvikovos pabaigoje dar pirmavo 78:77. Tuomet uteniškiai realizavo baudos metimą, o tritaškį įsmeigęs Dovis Bičkauskis padėjo „Juventus“ komandai iškovoti pergalę.

Sekmadienio dvikovoje „Šiauliai“ ir „Pieno žvaigždės“ kovojo dėl pirmosios pergalės „Betsafe–LKL“ čempionate, o kova virė iki paskutinių sekundžių.

Rungtynių herojumi tapo Pasvalio ekipos įžaidėjas Tomas Galeckas. Gynėjas likus 16 sekundžių iki mačo pabaigos pataikė tritaškį bei išvedė „Pieno žvaigždes“ į priekį 79:76.

„Atvirai pasakius tikėjausi, kad bus blogiau. Atsilikome nemažu skirtumu, bet vyrai nenuleido rankų, akys raibsta nuo žaidėjų, kuriuos turiu – visus išleidžiu, visi stengiasi. Čia yra mūsų potencialas. O įdėti jiems informaciją į galvas yra mano darbas, kol kas to nepadariau, todėl ir nelaimime“, – po pralaimėjimo sakė „Šiaulių“ strategas Antanas Sireika.

Papildymai. Nors „Betsafe–LKL“ pirmenybėse komandos jau sužaisti trys turai, tačiau klubai toliau rikiuoja sudėtis. Praėjusią savaitę „Juventus“ paskelbė įsigijęs atakuojančius gynėjus Marių Runkauską bei Tomą Dimšą.

32-ejų M. Runkauskas praėjusiame sezone žaidė Rumunijos lygoje, kur per 28 aikštelėje praleistas minutes pelnydavo po 12,4 taško (37,4 proc. tritaškių), atkovodavo po 2,8 kamuolio, atlikdavo po 2,4 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo po 10,5 naudingumo balo.

24-erių T. Dimša praėjusį sezoną pradėjo Prienų komandoje, o pabaigė aukščiausioje Italijos lygoje rungtyniaujančiame Varezės „Pallacanestro“ klube.

Prienų komandoje T. Dimša pelnydavo po 12 taškų (57,7 proc. dvitaškių, 26,6 proc. tritaškių, 67,1 baudų), atlikdavo po 4 rezultatyvius perdavimus, atkovodavo po 2,7 kamuolio ir rinkdavo po 12,2 naudingumo balo.

Papildymo sulaukė ir „Dzūkijos“ klubas, kuris iš „Žalgirio“ nuomos pagrindais įsigijo 20-metį puolėją Matą Jogėlą. Kauno ekipos talentas praėjusį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje per 20 minučių rinkdavo po 11,5 taško.

Diena su broliais. Darjušas ir Kšištofas būdami 39-erių karjerų baigti nežada. Broliai Lavrinovičiai pradeda etapą Prienų „Skycop“ klube.

„Nebuvo daugiau kur, – šypsojosi broliai, priėmę LKL TV komandą viešbutyje šalia Prienų. – Buvo svarstymų su „Dzūkija“ ir su Prienais. Po vieną žaisti nenorėjome, užsienyje žaisti nenorėjome, buvo du variantai.“

Alytuje broliai pradėjo karjerą ir neneigia, kad simboliška būtų buvę karjerą pabaigti šio miesto klube.

„Svarstėme rimtai, bet Prienai iniciatyvos ir noro daugiau parodė“, – rimtai aiškino sakė broliai, sutikę praleisti dieną su LKL TV kūrybine grupe.

Išsamus reportažas apie žinomiausius brolius Lietuvoje – LKL TV specialiame siužete: