LKL savaitės apžvalga: rekordą bandęs pasiekti V. Šeškus bei į lygos istoriją įėjęs M. Lukauskis

Lkl.lt

Mindaugo Lukauskio istorinis vakaras, lygos rekordą pagerinti varžovus pravokavęs Virginjus Šeškus, anšlagas Utenoje, lyderiams iššūkius metanti Alytaus „Dzūkija“, klubų papildymai bei praradimai – LKL.LT pateikia įdomiausių paskutinės 2017-ųjų metų savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Paskutiniuoju 2017-ųjų naudingiausiu savaitės žaidėju išrinktas Klaipėdos „Neptūno“ puolėjas Edgaras Želionis. Tai jau antras kartas šį sezoną, kuomet 28-erių aukštaūgis susilaukė tokio pripažinimo.

E. Želionis klaipediečius į pergalę vedė prieš Prienų–Birštono „Vytautą“. 207 cm ūgio puolėjas per 23 minutes pelnė 13 taškų (5/6 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.

„Neptūno“ atstovai tiesiog dominuoja naudingiausių savaitės žaidėjų sąraše. Per 14 pirmenybių savaičių uostamiesčio krepšininkai geriausiais savaitės žaidėjais buvo išrinkti šešis kartus.

Kovingi. Alytaus „Dzūkija“ antrą savaitgalį paeiliui metė rimtą iššūkį LKL grandams. Praėjusį šeštadienį paprakaituoti privertę Kauno „Žalgirį“, šį šeštadienį dzūkai namuose lengvos pergalės neatidavė ir „Lietuvos rytui“.

Po pirmų dviejų kėlinių „Dzūkijos“ deficitas siekė 6 taškus (27:33), tačiau trečiajame kėlinyje pirmą kartą aikštėje pasirodęs Loukas Mavrokefalidis ėmė dominuoti po krepšiais. Graikas per kiek daugiau nei 7 minutes pelnė 13 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje vilniečių pranašumas pasiekė rekordinę 14 taškų ribą (74:60), tačiau tuomet dzūkai atliko sėkmingą atkarpą 14:4 ir atsilikimą sumažino iki 4 taškų (64:78). Visgi tai buvo artimiausia distancija, kiek Nikola Vasilevo auklėtiniai sugebėjo priartėti prie varžovų.

Rekordininkas. Dvikovoje su „Dzūkija“ trečiajame kėlinyje į aikštelę žengęs Mindaugas Lukauskis užfiksavo naują lygos rekordą. 38-erių panevėžietis tapo daugiausiai rungtynių LKL istorijoje sužaidusiu krepšininku. Su šiuo pasiekimu žaidėją prieš rungtynes pasveikino ir apdovanojimą įteikė lygos generalinis direktorius Romualdas Brazauskas.

„Lietuvos ryto“ puolėjui tai buvo 555-osios karjeros rungtynės stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje. M. Lukauskis aplenkė ilgai pirmoje vietoje buvusį Rolandą Matulį. Šie du krepšininkai yra vieninteliai perkopę 500 rungtynių skaičių LKL čempionate.

Vyriausias lygos krepšininkas M. Lukauskis užima aukštas vietas ir kitose statistinėse kategorijose: rezultatyvių perdavimų sąraše (1080) yra antras, nusileidžiantis tik legendiniam „Šiaulių“ krepšininkui Robertui Giedraičiui (1327), tokia pat padėtis ir perimtų kamuolių sąraše – M. Lukauskis (901) nusileidžia tik R. Giedraičiui (949).

1996-aisiais stipriausioje šalies lygoje debiutavęs M. Lukauskis per karjerą yra vilkėjęs penkių LKL komandų marškinėlius: Panevėžio „Kalnapilio“, Vilniaus „Sakalų“, Vilniaus „Lietuvos ryto“, Alytaus „Alitos“ bei Prienų „TonyBet“.

Anšlagas. Šeštadienio mače Utenoje tarp vietos „Juventus“ ir Kauno „Žalgirio“ užfiksuotas naujas Utenos arenos lankomumo rekordas. Oficialiai duomenimis šią dvikovą stebėjo 3128 žiūrovai. Ankstesnis rekordas buvo pasiektas 2009 metais, kai tų pačių komandų dvikovą stebėjo 3000 žiūrovų.

Gausiai susirinkę sirgaliai turėjo progą pamatyti puikų krepšinio spektaklį. Rimtą iššūkį daugkartiniams čempionams metusi „Juventus“ ekipa ketvirtojo kėlinio pradžioje dar turėjo lygų rezultatą (54:54).

Lemiamu metu svečiai spurtavo 15:4 bei įgijo dviženklį pranašumą (69:58). Paskutinę minutę žalgiriečių baudų metimai skriejo pro šalį, o Utenos ekipa deficitą sumažino iki 4 taškų (69:73). Visgi įkąsti fantastiškai paskutiniu metu žaidžiančiam „Žalgirio“ klubui Žydrūno Urbono kariaunai nepavyko.

Praradimai. „Neptūnas“ neteko trečio svarbaus krepšininko vos per tris savaites. Gruodžio pradžioje į „Lietuvos rytą“ persikėlė Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius, tuo metu šią savaitę klubą paliko ir Juanas Palaciosas. Šie trys krepšininkai buvo naudingiausi „Neptūno“ žaidėjai.

Kolumbiečio kontraktą išpirko Stambulo „Bešiktaš“ klubas, būtent Turkijos klubuose J. Palaciosas praleido pastaruosius trejus metus.

Aukštaūgis buvo naudingiausias šio sezono LKL krepšininkas. Puolėjas vidutiniškai pelnydavo po 15,2 taško, atkovodavo po 6,8 ir perimdavo po 1,4 kamuolio, atlikdavo po 3,5 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo po 20,1 naudingumo balo.

Krepšininkų neteko ir „Šiauliu“ bei „Nevėžio“ ekipos. Šiauliai apibūsiu susitarimu nutraukė sutartį su Omaru Prewittu, kuris karjerą pratęs Graikijoje. Šiame sezone „Betsafe-LKL“ lygoje 23-ejų gynėjas per 14 sužaistų rungtynių vidutiniškai rinko po 8,5 taško, atkovodavo po 3,2 kamuolio ir atlikdavo po 1,4 rezultatyvaus perdavimo.

Tuo metu „Nevėžis“ išsiskyrė su Ryčiu Jukevičiumi, kuris persikėlė į NKL rungtyniaujantį Šakių „Vyčio“ klubą. 24-erių įžaidėjas šį sezoną gindamas Kėdainių ekipos garbę vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 10 minučių, rinko po 3,5 taško, 1,9 atkovoto kamuolio ir 1,6 rezultatyvaus perdavimo.

Pastiprinimai. Praradęs J. Palaciosą „Neptūnas“ greitai pranešė apie Vytauto Šulskio įsigijimą. 29-erių atletas sezoną pradėjo Libano lygoje, kurioje gynė Beiruto „First Sports“ ekipos garbę. Praėjus keturiems mėnesiams puolėjas nusprendė pasinaudoti netikėtai atsiradusia puikia galimybe grįžti į Lietuvą.

V. Šulskis 2015-2016 metų sezone atstovaudamas „Vytautui“ puolėjas tapo naudingiausiu LKL krepšininku. Stipriausioje šalies lygoje vilnietis žaidė šešerius metus, per kuriuos atstovavo „Nevėžiui“, „Šiauliams“, „Vytautui“ bei „Juventus“.

Pastiprinimo sulaukė ir „Dzūkija“ – klubą sustiprino 23-ejų įžaidėjas Charlesas Callisonas. Amerikietis šią vasarą pabaigė Vašingtojo valstijos universitetą, o paskutiniame sezone vidutiniškai rinko po 8,9 taško, atkovodavo 2,6 kamuolio bei atlikdavo 1,7 rezultatyvaus perdavimo.

Taktika. Virginijus Šeškus prieš dvikovą su „Neptūnu“ siekė, kad varžovai pagerintu LKL rekordą. „Buvome susitarę, kad varžovai nemestų nė vieno metimo iš baudos aikštelės ribų, – sakė „Vytauto“ strategas. – Norėjome, kad „Neptūnas“ mestų daug tritaškių, tegul pagerina lygos rekordą.“

Visgi V. Šeškaus planas neišdegė. „Neptūnas“ prieniškius nubaudė taip, kaip jie mažiausiai to norėjo. Kazio Maksvyčio kariauna pataikė net 33 dvitaškius iš 44 (77 proc.), o iš toli pataikė 9 metimus iš 27. Baudos aikštelėje dominavęs „Neptūnas“ varžovams sukratė iš viso 104 taškus, tuo metu „Vytautas“ pelnė 83.

Vairininkas. Panevėžio „Lietkabelis“ pagaliau turi naują strategą. Prieš tris savaites atleisto Artūro Štalbergo vietą perėmė 53-ejų specialistas Ramūnas Butautas.

„Butautas nuo pirmojo pokalbio rodė didelį norą dirbti „Lietkabelyje“. Džiaugiuosi, kad greitai pasiekėme susitarimą ir treneris galis nedelsiant imtis darbo. Su nauju specialistu tikimės grįžti į pergalių kelią“, – sakė klubo direktorius Mantas Ignatavičius.

R. Butauto didžiausia karjeros pergale galima pavadinti 2007 metais Europos čempionate su vyrų rinktine laimėti bronzos medaliai. Tuomet komandoje žaidė ir trys dabartiniai „Lietkabelio“ krepšininkai – Simas Jasaitis, Darjušas Lavrinovičius ir Kšištofas Lavrinovičius.

Kaunietis per karjerą yra treniravęs „Šiaulius“, Rygos ASK, Donecko „Doneck“, Kauno „Žalgirį“, Rygos VEF ir Astanos „Astana“ klubus. Pastaruoju metu specialistas stovėjo prie Libano rinktinės vairo.

Užribyje. Dvikova Kėdainiuose buvo ypatingos vertės. Tiek vietos „Nevėžis“, tiek „Šiauliai“ tęsė kovą dėl patekimo į SIL-KMT turnyrą.

Šiauliečiams šiame mače padėjo ir du mėnesius dėl traumos iki tol nežaidęs Nicholas Zeisloftas. Jis per 24 minutes pelnė 12 taškų, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 9 naudingumo balus.

Su sugrįžusiu amerikiečiu po atkaklios kovos Antano Sireikos vadovaujama ekipa patiesė „Nevėžį“ 79:72 bei metus baigė 8-oje pozicijoje turnyrinėje lentelėje. Pralaimėjimą patyręs „Nevėžis“ neteko galimybės dalyvauti SIL-KMT.