LKL savaitės apžvalga: kritika Ž. Skučui bei įsisiautėjęs LiAngelo Ballas

LKL.lt

Dėmesio centre vėl atsidūręs Žygimantas Skučas, fantastiškai rungtyniavęs LiAngelo Ballas, ties prarajos riba nustumtas Prienų–Birštono „Vytautas“, į gilią duobę patekusi Utenos „Juventus“, pranašumo išlaikyti nesugebantys vilniečiai, lentelės kaimynų mūšis Pasvalyje – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios „Betsafe–LKL“ savaitės krepšininku tapo karjeros rungtynes sužaidęs Kauno „Žalgirio“ gynėjas Kevinas Pangosas.

25-erių kanadietis pergalingame mače į Panevėžio „Lietkabelio“ krepšį įmetė 24 taškus (6/7 dvit., 1/5 trit., 9/9 baud.) atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 pražangų bei surinko 34 naudingumo balus. Tai naudingiausios ir rezultatyviausios K. Pangoso rungtynės „Betsafe–LKL“ pirmenybėse per dvejus metus trunkančią jo karjerą.

Tai buvo paskutinė trečiojo rato dvikova, po kurios pirmoje vietoje žygiuojantis „Žalgiris“ artimiausią varžovą Vilniaus „Lietuvos rytą“ lenkia dviejomis pergalėmis.

Savaitės mačas. Sekmadienį Kaune susitiko dvi praėjusių metų finalo dalyvės – „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ ekipos.

Solidų žaidimą nuo pirmųjų minučių demonstravę Ramūno Butauto auklėtiniai antrąjį ketvirtį užbaigė spurtu 9:2 bei į ilgąją pertrauką išėjo ilsėtis turėdami 6 taškų persvarą (45:39).

Trečiajame ketvirtyje aikštėje vyravo kieta fizinė kova, o aikštelės šeimininkai kėlinį pabaigė spurtu 9:2. K. Pangoso metimas paskutinę sekundę suteikė „Žalgiriui“ minimalų pranašumą (61:60).

Būtent kanadietis buvo ir pagrindinis „Lietkabelio“ žudikas lemiamame ketvirtyje, kurio metu įžaidėjas pelnė 9 taškus. Karjeros sezono žaidžiančio gynėjo vedamas „Žalgiris“ atliko sėkmingą atkarpą 12:2 bei įgijo pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (83:70), kurio nebeišbarstė.

„Žalgiriečiai įrodė, kad jie stipresni už mus. Žinojome, kad kauniečiai po dviejų mačų Eurolygoje bus pavargę, bet „Žalgiris“ buvo stipresnis“, – po pralaimėjimo sakė R. Butautas.

„Lietkabelis“ kauniečiams nusileido visose trejose žaistose rungtynėse šį sezoną.

Incidentas. Dvikovos tarp „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ trečiojo kėlinio metu Aaronas White‘as patyrė skaudžią traumą, po kurios aikštelėje daugiau nebepasirodė.

Panevėžiečių puolėjas Žygimantas Skučas kovodamas dėl kamuolio įsirėžė į amerikiečio kojas, o šis skausmo perkreiptu veidu griuvo ant parketo.

Toks epizodas iššaukė didelį „Žalgirio“ komandos ir arenoje susirinkusių žiūrovų nepasitenkinimą. Šarūno Jasikevičiaus nuomone, Panevėžio ekipos puolėjas sužaidė nešvariai bei mėgino traumuoti varžovą.

„Man kalbėti apie mediciną tai tas pats, kas Ž. Skučui kalbėti apie normalų krepšinį. O kieno daugiau gali būti kaltė, jei ne Ž. Skučo? A. White'o? Juk ne jis užkrito ant Ž. Skučo… Tai tęsiasi metai iš metų ir niekas nereaguoja.

Pažiūrėkite R. Kurtinaičio spaudos konferencijas prieš metus, ką jis apie tai šneka. Manote, kad jam malonu? Manote, kad man malonu apie tai šnekėti? Bet reikia apie tai kalbėti, nes jis traumuoja žmogų. Ž. Skučas nesupranta, ką jis daro. Po to dar buvo keturios provokacijos, kurios praslydo teisėjams pro akis“, – spaudos konferencijoje emocijų neslėpė Š. Jasikevičius.

A. White‘as yra vienas svarbiausių šio sezono „Žalgirio“ žaidėjų. Istorinį žygį Eurolygoje kuriantys kauniečiai dvikovoje su „Lietkabeliu“ negalėjo ir pilvo raumenis pasitempusiu Axeliu Toupane‘u.

Ties praraja. Prienų–Birštono „Vytautas“ stipriai susikomplikavo savo padėtį kovoje dėl išlikimo „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Virginijaus Šeškaus kariauna pirmadienį po dramatiškos kovos krito Alytuje, o praėjusį sekmadienį namuose nesugebėjo įveikti ir pagrindinės varžovės Kėdainių „Nevėžio“ ekipos.

Dvikovoje su „Dzūkija“ prieniškiai po trijų kėlinių turėjo 16 taškų deficitą, tačiau ginklų nesudėjo ir per paskutinį ketvirtį sugebėjo jį panaikinti iki minimalaus. Visgi galutinai perlaužti mačo eigą „Vytautui“ pritruko laiko.

Sekmadienio dvikovoje su „Nevėžiu“ spindėjo LiAngelo Ballas. 19-metis gynėjas jau per pirmąjį kėlinį sukratė 14 taškų, o mačą baigė savo sąskaitoje turėdamas 28 taškus bei 27 naudingumo balus. Tai yra geriausi trumpos L. Ballo karjeros rezultatai.

Vis tik fantastiško amerikiečio žaidimo pergalei nepakako. „Nevėžis“ ketvirtajame kėlinyje spurtavo 11:0 bei iškovojo itin svarbią pergalę.

Dabar paskutinėje vietoje esantį „Vytautą“ nuo kėdainiečių skiria jau dvi pergalės, o iki reguliaraus sezono pabaigos likos 9 mačai.

„Aš dar niekada neturėjau komandos, kuri taip nevykdytų žaidybinio plano. Galbūt konkurencija ant suolelio. Yra žmonių, kurie gal nepatekinti, kad nežaidžia, nes galvoja, kad gali išeiti ir kažką padaryti geriau. Gal tikrai pradėsime žaisti kitokį žaidimą“, – po pralaimėjo kalbėjo V. Šeškus.

Iššūkis. Prieš savaitę Klaipėdos „Neptūnui“ pralaimėjęs „Lietuvos rytas“ nuvyko į Šiaulius, kur sulaukė rimto Antano Sireikos auklėtinių iššūkio.

Puikiai rungtynes pradėję vilniečiai jau antrajame ketvirtyje įgijo 19 taškų pranašumą (47:28), tačiau „Šiaulių“ ekipa anksčiau laiko ginklų nesudėjo.

Antrąjį kėlinį 9:0 atkarpa užbaigę Saulės miesto krepšininkai sėkmingą žaidimą pratęsė ir po ilgosios pertraukos. Kaip ant sparnų žaidę šiauliečiai pataikė vieną po kito metimą, o po Armino Urbučio dvitaškio jų deficitas subliuško iki minimalaus (51:52).

Patyrusi sostinės ekipa įrodė savo pranašumą lemiamame ketvirtyje. Jaunieji šiauliečiai rungtynių pabaigoje nedovanotinai klydo, o Beno Madgeno tritaškis įtvirtino svečių pergalę.

„Jau ne pirmą kartą šį sezoną atsipalaidavome ir mane tas nervina. Mes nejaučiame žaidybinės kontrolės, sezonas eina į pabaigą, o šio linkme mes nieko neišmokome“, – po pergalės sakė R. Kurtinaitis.

Duobė. Dar prieš mėnesį 5-oje turnyrinės lentelės vietoje buvęs Utenos „Juventus“ klubas patyrė 6-ąjį pralaimėjimą iš eilės bei nukrito į 8-ąją poziciją.

Aukštaitijos klubas šį savaitgalį priėmė svečius iš Klaipėdos, o po trijų kėlinių turėjo 2 taškų persvarą (65:63). Visgi lemiamą kėlinį užtikrinčiau sužaidė „Neptūnas“, kuris dvikovos pabaigoje spurtavo 13:2 ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

Uostamiesčio ekipoje nesustabdomai rungtyniavo Simas Galdikas, pelnęs 19 taškų (13/14 baud.), atkovojęs 9 kamuolius bei surinkęs 30 naudingumo balų.

Netektis. „Juventus“ iki sezono galo prarado Kenny Gainesą. „Betsafe–LKL“ dėjimų konkurso nugalėtojas FIBA Europos taurės turnyro pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse patyrė skaudžią traumą.

Amerikiečiui plyšo Achilo sausgyslė, dėl kurios buvo atlikta operacija. Vieno iš „Juventus“ komandos lyderių gydymas truks apie 6 mėnesius. „Betsafe–LKL“ pirmenybėse amerikietis renka po 8,2 taško per 15 aikštėje praleidžiamų minučių.

Įsitvirtino. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ lentelės kaimynų dvikovoje namuose pranoko „Dzūkiją“ bei iškovoję 11-ąją sezono pergalę įsitvirtino penktoje pozicijoje.

Atkaklioje kovoje pirmoje susitikimo pusėje pasvaliečius į priekį traukė Jahhensas-Ley Manigat. Kanadietis vien per antrąjį kėlinį pelnė 15 taškų bei užfiksavo geriausią asmeninį šio sezono rezultatą. Rungtynes gynėjas baigė turėdamas savo kraityje 20 taškų.

Visgi svarbiausiu „Pieno žvaigždžių“ žaidėju tapo Trevonas Hughesas. Įžaidėjas pelnė 14 taškų, atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

T. Hughesas lemiamu metu spindėjo gynyboje. Likus minutei iki mačo pabaigos aikštelės šeimininkai turėjo vieno taško deficitą, tačiau kamuolį perėmęs gynėjas pelnė dvitaškį. Kitoje atakoje T. Hughesas vel išprovokavo varžovų klaidą, o Osvaldas Olisevičius įsmeigė tritaškį.

„Turime džiaugtis pergale, kadangi ji yra labai svarbi lentelės atžvilgiu. Dzūkai atvažiavo gerai pasiruošę, o mes matome, kaip mums reikalingas poilsis. Jaučiame, kad žaidžiame po dvejas rungtynes per savaitę. Matau, kad žaidėjai nori, bet kartais tiesiog nėra iš ko“, – po pergalės kalbėjo „Pieno žvaigždžių strategas Gediminas Petrauskas.

Netektis. Lietuvos krepšinio bendruomenė neteko garbingo savo šeimos nario. Eidamas 79-uosius metus mirė FIBA garbės teisėjas Raimundas Barauskas.

1939 metų gruodžio 1 dieną gimęs R. Barauskas beveik du dešimtmečius teisėjavo Sovietų Sąjungos čempionatuose, pirmajame LKL sezone, dirbo LKAL (dabartinė NKL), o nuo 1995 metų buvo rungtynių komisaras.

R. Barauskas dar 1999 metais įsteigė savo vardo jaunųjų krepšinio teisėjų mokyklą Kaune. Jau pirmais metais mokytis teisėjavimo paslapčių atėjo 30 vaikinų. Geriausių Lietuvos krepšinio teisėjų Kęstučio Pilipausko ir Virginijaus Dovidavičiaus mokytojas teisėjavimo paslapčių yra mokęs beveik visus Kauno teisėjus, nemažai jo buvusių mokinių sėkmingai teisėjauja RKL, NKL ir LKL pirmenybėse.