LKL savaitės apžvalga: nieko naujo iš favoritų ir vėl jauni veteranai

Įtikinamos praėjusio sezono prizininkų pergalės sezono starte, Prienų „Skycop“ kirtis Panevėžio „Lietkabeliui“, karjeros rekordą užfiksavęs Mindaugas Lukauskis, sudėties pokyčiai Kauno ir Vilniaus komandose, paaiškėjusios pirmųjų dviejų Karaliaus Mindaugo taurės etapų poros – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios savaitės krepšininku tapo vyriausias lygos žaidėjas 39-erių Mindaugas Lukauskis, kurio atstovaujamas Prienų „Skycop“ namuose 93:78 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.

Puolėjas pergalingoje dvikovoje užfiksavo rezultatyvių perdavimų karjeros rekordą – 11. M. Lukauskis taip pat pridėjo 11 taškų (3/3 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 bei perėmė 3 kamuolius, nė karto nesuklydo bei surinko 29 naudingumo balus.

Tai buvo efektyviausios veterano rungtynės per pastaruosius dvejus metus.

Čempioniškas startas. Kauno „Žalgiris“ „Betsafe–LKL“ sezono atidarymo rungtynėse nepaliko vilčių Pasvalio „Pieno žvaigždėms“.

Kauniečiai pirmoje mačo dalyje strigo, tačiau prieš ilgąją pertrauką susikrovė dviženklį pranašumą (46:35).

Šarūno Jasikevičiaus kariauna ėmė tolti antroje susitikimo pusėje, o ketvirtajame ketvirtyje atotrūkis tarp komandų pasiekė rekordinę 39 taškų ribą. Atidarymo rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 4270 sirgalių.

„Smagu pradėti sezoną su pergale, – sakė Kauno komandos treneris Š. Jasikevičius. – Smagu, kad tiek žiūrovų susirinko, tikrai nesitikėjome.“

Klaipėdietiškas uraganas. Klaipėdos „Neptūnas“ antroje mačo dalyje tiesiog nupūtė varžovus iš Kėdainių.

Po pirmųjų dviejų kėlinių uostamiesčio ekipa turėjo 3 taškų deficitą (44:47), tačiau rungtynes baigė su 24 taškų persvara (100:76).

„Norėčiau, kad visą sezoną žaistume taip, kaip antroje rungtynių pusėje, – sakė Klaipėdos komandos treneris Kazys Maksvytis. – Džiaugiamės iškovoję pirmąją pergalę, o pirmasis sezono mačas visada būna sudėtingas.“

Galingai puolę „Neptūno“ krepšininkai per antrąją rungtynių dalį į „Nevėžio“ krepšį įmetė 56 taškus, o varžovams leido pelnyti vos 29. Klaipėdiečiai pergalingame sezono atidarymo mače pataikė 12 tritaškių iš 23 bei atliko 23 rezultatyvius perdavimus.

Galingi vilniečiai. Rungtynių rytą Vilniaus klubas atsisveikino su vilčių nepateisinusiu 22-ejų įžaidėju Mattu Farrellu, o jau vakare triuškino į sostinę atvykusius Utenos „Juventus“ krepšininkus.

Žydrūno Urbono auklėtiniai „Rytui“ priešinosi vos pirmąjį ketvirtį. 8-ąją rungtynių minutę „Juventus“ dar pirmavo 3 taškų persvara (14:11), tačiau 14:1 spurtavę aikštelės šeimininkai greitai įgijo dviženklį pranašumą (25:15).

Apsukų nemažinęs „Rytas“ jau trečiojo kėlinio pradžioje atitolo per 20 taškų atstumą, o ketvirtojo ketvirčio starte vilniečiai įgijo rekordinę 36 taškų persvarą.

Pagal naudingumą Dainiaus Adomaičio kariaunoje išsiskyrė vidurio puolėjas Evaldas Kairys – 11 taškų, 8 atkovoti kamuoliai bei 24 naudingumo balai.

Veteranų šėlsmas. Iš pagrindų pasikeitęs Prienų „Skycop“ klubas aukšta nata pradėjo sezoną – namuose įveikė ambicijų šį sezoną neslepiantį Panevėžio „Lietkabelį“.

Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai iš Panevėžio, jau pirmosiomis minutėmis atitrūkę per 7 taškų atstumą (11:4). Vis dėlto Martynas Gecevičius per pirmąjį ketvirtį smeigė tris tritaškius bei užkūrė prieniškius kovai.

Aikštelės šeimininkai didžiąją rungtynių dalį pirmavo dviženkliu pranašumu, o vienu metu „Skycop“ persvara buvo pasiekusi 18 taškų (72:54).

Visas Prienų komandos puolimas laikėsi ant Mindaugo Lukauskio ir Martyno Gecevičiaus pečių. 39-erių veteranas pelnė 11 taškų bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų, tuo metu M. Gecevičius pridėjo 15 taškų bei 9 rezultatyvius perdavimus.

„Lietkabeliui“ padėti negalėjo traumą besigydantis įžaidėjas Jamaras Wilsonas.

Sugrįžęs prancūzas. „Žalgiris“ baigė įžaidėjo pareigas įsigiję Kauno klubo sirgaliams puikiai pažįstamą Leo Westermanną, su kuriuo sudaryta sutartis pagal formulę „1+1“.

Prancūzas į Kauną sugrįžta po vienerių metų praleistų Maksvos CSKA ekipoje. Prieš išvykdamas į Rusiją L. Westermannas vilkėdamas „Žalgirio“ marškinėlius Eurolygoje rungtyniaudavo po 25 minutes ir vidutiniškai rinko po 8,2 taško, po 3,2 atkovoto kamuolio ir po 5,5 rezultatyvaus perdavimo.

„Sugrįžti į Kauną ir „Žalgirio“ areną – nuostabus jausmas. Dar kartą esu dėkingas „Žalgiriui“ už man suteikiamas galimybes. Laukiu susitikimo su komandos naujokais ir senaisiais draugais, – sekmadienio vakarą Žalgiris.lt sakė L. Westermannas. – Praėjęs sezonas „Žalgiriui“ buvo tiesiog puikus. Kaip ir minėjau prieš metus – „Žalgiris“ auga kaip organizacija ir kaip komanda. Ties tuo dirbsime ir šį sezoną.“

Naujokas. Praėjusią savaitę naujas žaidėjas papildė ir „Rytą“. Sostinės klubas pranešė sudaręs ilgalaikę sutartį su Norbertu Giga. Tiesa, aukštaūgis pirmiausia turės praeiti mėnesį truksiantį bandomąjį laikotarpį.

Praėjusį sezoną 23-ejų aukštaūgis rungtyniavo Jacksonville‘io universitete ir NCAA pirmenybėse vidutiniškai per 25 minutes rinko po 8,6 taško, atkovojo 6,3 kamuolio ir atliko 1,6 rezultatyvaus perdavimo.

KMT burtai. Per „Betsafe–LKL“ čempionato atidarymo rungtynių Kaune ilgąją pertrauką ištraukti Karaliaus Mindaugo taurės turnyro burtai.

Šį sezoną Karaliaus Mindaugo taurės turnyras vyks skirtingu formatu nei anksčiau – jame varžysis 14 komandų. Varžybos prasidės jau kitą mėnesį, pirmą kartą turnyre žais ir žemesnio diviziono komandos.

Praėjusį sezoną paskutinę vietą „Betsafe–LKL“ čempionate užėmusi Prienų „Skycop“ suporuota su Šakių „Vyčiu“ – komanda, kuri turėjo užimti Prienų vietą elitinėje krepšinio lygoje, tačiau neįvykdė klubui keliamų reikalavimų.

Kėdainių „Nevėžis“ susikaus su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Utenos „Juventus“ – su Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“, tuo metu Alytaus „Dzūkijos“ laukia Kauno „Žalgirio“ dublerių iššūkis.

Pirmojo etapo kovos vyks spalio 9-10 dienomis NKL komandų namų aikštėse, atsakomosios rungtynės – „Betsafe–LKL“ klubų namų arenose spalio 16-17 d.

Antrajame etape komandos kovos lapkričio 13-14 d., atsakomieji mačai – lapkričio 20-21 d