LKL pripažino Pasvalyje klydusių teisėjų klaidas (VIDEO)

lkl.lt

Šią savaitę rubrikoje „Teisėjo švilpukas“ daugiausia dėmesio skiriama „Betsafe–LKL“ rungtynėms tarp Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir Prienų „Skycop“ krepšininkų. LKL po šių rungtynių priėmė sprendimą iki 2019 m. sausio 3 d. imtinai suspenduoti visus tris šiose rungtynėse dirbusius teisėjus dėl nekvalifikuoto teisėjavimo.

Rubrikoje pateikiami net penki epizodai iš šių rungtynių, taip pat vienas diskutuotinas momentas iš Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ susitikimo.

Visus epizodus atrenka ir juos aiškina LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis ir Krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas.

1 momentas: paprasta ar nesportinė pražanga? („Pieno žvaigždės“ – „Skycop“)

„Pieno žvaigždžių“ žaidėjas Nr. 25 (J. Threattas) pradžioje bando siekti kamuolį, kurį valdo „Skycop“ žaidėjas Nr. 2 (O. Varanauskas), skubantis į greitą puolimą. Tačiau nepataikęs į kamuolį, gynėjas ištiesta į šoną ranka apkabina varžovo liemenį ir užlaiko. Tai – nesportinė pražanga. Teisėjai suklydo jos nepaskyrę.

2 momentas: paprasta ar nesportinė pražanga? („Pieno žvaigždės“ – „Skycop“)

„Skycop“ žaidėjas Nr. 31 (M. Bruesewitzas), siekdamas sutrukdyti „Pieno žvaigždžių“ žaidėjui Nr. 5 (T. Lekūnui) įmesti į krepšį, savo kairę ranką jam uždeda ant peties, o dešine ranka griebia už dešinės puolėjo rankos. Tai – nesportinė pražanga, kurią teisėjai skiria, peržiūrėję SPS vaizdo įrašą. Teisingas arbitrų sprendimas.

3 momentas: kuriame epizode buvo pražanga? („Pieno žvaigždės“ – „Skycop“)

„Pieno žvaigždžių“ žaidėjas Nr. 8 (G. Sirutavičius) rankomis laiko apkabinęs „Skycop“ žaidėją Nr. 12 (K. Lavrinovičių), kuris bando bėgti krepšio link. Jau tuo metu reikėjo fiksuoti pražangą gynėjui, nes laikymas gan akivaizdus.

Vėliau prasideda abipusis šių žaidėjų susistumdymas, į kurį teisėjai taip pat nereaguoja. Epizodas baigiasi G. Sirutavičiaus kritimu ant grindų po K. Lavrinovičiaus stumtelėjimo, už ką teisėjas pastarajam skiria nesportinę pražangą.

Iš šio TV kameros kampo sunku spręsti apie paskutinio kontakto lygį (ar stumta kūnu, ar alkūne, ar buvo gynėjo vaidybos?), tad negalima kategoriškai teigti, jog šis stūmimas buvo vertas (ar nevertas) nesportinės pražangos.

Teisėjai suklydo nefiksavę G. Sirutavičiui pražangos anksčiau.

4 momentas: kam pražanga? („Pieno žvaigždės“ – „Skycop“)

„Skycop“ žaidėjas Nr. 31 (M. Bruesewitzas) varydamas kamuolį susiduria su besiginančiu žaidėju Nr. 5 (T. Lekūnu), teisėjas skiria pražangą besiginančiam žaidėjui. Susidūrimo metu abi gynėjo kojos stovi ant žemės ir kontaktas su puolėju į krūtinę – pražanga (įsirėžimas) turėjo būti skirta puolėjui. Klaidingas teisėjo spendimas.

5 momentas: ar epizodas vertas pražangos? („Pieno žvaigždės“ – „Skycop“)

„Skycop“ žaidėjas Nr. 3 (A. Lee), įmetęs kamuolį į krepšį, pasisuka eiti baudos metimo linijos link (varžovams buvo skirta pražanga metimo metu) ir stumteli jo kelyje stovėjusį varžovų komandos žaidėją Nr. 27 (D. Pena), kuris griuvo ant grindų (beje, gana teatrališkai).

Po pauzės, kuri tęsėsi per ilgai, arbitras nusprendė skirti A. Lee nesportinę pražangą. TV kameros kampas neleidžia kategoriškai vertinti kontakto lygio (abu žaidėjai vienoje linijoje, nesimato ir ryškaus judesio alkūne), tačiau A. Lee elgesyje nesimato agresijos varžovo atžvilgiu.

Labai panašu į atsitiktinį susidūrimą džiaugiantis po pelnytų taškų. Kamuolys nežaidžiamas, rungtynių laikrodis sustabdytas ir negalima skirti paprastos pražangos (galima skirti tik nesportinę, diskvalifikacinę arba techninę pražangas).

Tačiau tokiu lemiamu rungtynių momentu sprendimas skirti nesportinę pražangą atrodo perteklinis.

6 momentas: kas baustinas už susistumdymą po krepšiu? („Žalgiris“ – „Rytas“)

Teisėjui užfiksavus pražangą puolime „Ryto“ žaidėjui Nr. 11 (D. J. Seeley), krepšininkai susistumdo po krepšiu.

Pirmasis „Žalgirio“ žaidėją Nr. 92 (E. Ulanovą) stumteli „Ryto“ žaidėjas Nr. 23 (M. Blaževičius). E. Ulanovas atsitrenkia į komandos draugą Nr. 0 (B. Daviesą), kuris, nenorėdamas užminti, peržengia gulintį D. J. Seeley.

E. Ulanovas apsisukęs nustumia M. Blaževičių, o atsistojęs D. J. Seeley griebia E. Ulanovą už kojos ir jį parverčia. Kiti krepšininkai stengiasi išskirti konfliktuojančius, tik „Ryto“ žaidėjas Nr. 2 (D. Suttonas) atbėgęs pastumia „Žalgiro“ žaidėją Nr. 40 (M. Grigonį).

Į aikštelę, atsiklausęs teisėjo leidimo, įeina ir „Žalgirio“ vyr. treneris Š. Jasikevičius. Taisyklės sako, kad esant pavojui, jog kils peštynės, treneris ir jo asistentai turi teisę įeiti į aikštelę net nepaprašę teisėjų leidimo, bet tik su būtina sąlyga, kad aktyviai stengsis išsaugoti ar įvesti tvarką aikštelėje.

Teisėjai gestikuliuoja staleliui, kad pirmiausiai buvo užfiksuota pražanga puolime D. J. Seeley, ir eina peržiūrėti situacijos SPS įrašo, kad nustatytų kaltus krepšininkus. Taisyklės tai leidžia.

Po peržiūros nesportinės pražangos eilės tvarka skiriamos „Ryto“ žaidėjui M. Blaževičiui, „Žalgirio“ žaidėjui E. Ulanovui, „Ryto“ žaidėjams D. J. Seeley ir D. Suttonui. Kadangi ekvivalentiškos nuobaudos chronologine tvarka kompensuojamos (M. Blaževičiui ir E. Ulanovui), tai vykdymui lieka dvi nesportinės pražangos (D. J. Seeley ir D. Suttonui). Už jas po du baudos metimus turi mesti E. Ulanovas ir M. Grigonis, kamuolį toliau valdys „Žalgirio“ komanda.

Teisėjai, narpliodami situaciją, užtruko ilgokai, bet išsprendė teisingai.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts