„Žalgiris“ Kaune įtikinamai įveikė „Lietuvos rytą“

LKL.lt informacija

„Betsafe–LKL“ čempionato lyderių akistatoje – Kauno „Žalgirio“ (27-4) pergalė. Principinių varžovų mūšyje Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 77:66 nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ (25-6).

Į pergalę šeimininkus vedė priekinės linijos žaidėjų Brandono Davieso, Edgaro Ulanovo, Pauliaus Jankūno ir Aarono White'o ketvertas. Jie pelnė atitinkamai 14, 13, 12 ir 12 taškų. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė po 11 taškų įmetę Mindaugas Girdžiūnas ir Rokas Giedraitis.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai pirmavo tik 58:51, bet tuomet jiems pavyko spurtuoti 12:3 bei atitrūkus 70:54 užsitikrinti pergalę.

Viso susitikimo metu pirmavęs „Žalgiris“ į priekį pabėgo jau pirmajame kėlinyje, kuriame pradėjo spurtą 8:0 ir įgijo dviženklę persvarą 20:9.

Per pirmuosius du ketvirčius sostinės ekipai itin sunkiai sekėsi užpulti varžovų krepšį, todėl prieš pat didžiąją pertrauką ji atsilikinėjo 20:32.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nekito. „Lietuvos rytas“ neišsprendė savo problemų puolime, o tuo pasinaudojęs „Žalgiris“ pabėgo į priekį 50:31.

Intriga į rungtynes buvo sugrįžusi kėlinio pabaigoje, kai vilniečiai spurtavo 15:4 ir sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (46:54).

Paskutiniajame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ dar mėgino kabintis, tačiau lemiamomis akimirkomis svečių puolimas vėl buvo bedantis, todėl jiems teko susitaikyti su pralaimėjimu.

Pirmą kartą šį sezoną savo žiūrovų akivaizdoje prieš „Lietuvos rytą“ triumfavusi Kauno ekipa sutvirtino lyderės poziciją turnyrinėje lentelėje. Dabartinius šalies čempionus nuo Rimo Kurtinaičio kariaunos skiria dvi pergalės.

Reguliariajame „Betsafe-LKL“ sezone komandos pasidalino po dvi pergales. Pirmąją šio sezono tarpusavio akistatą „Žalgiris“ buvo laimėjęs 70:67, o vėliau du kartus iš eilės triumfavo „Lietuvos rytas“ – 65:63 svečiuose ir 75:68 namuose.