Namuose žaidęs „Žalgiris“ po dramatiškos kovos krito prieš „Lietuvos rytą“

Lkl.lt informacija

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai prireikė pusantrų metų, kad įveiktų Kauno „Žalgirio“ klubą.

Gausaus būrio sirgalių Kaune palaikomi vilniečiai 65:63 po sunkios kovos palaužė šeimininkus ir išlygino šio sezono tarpusavio serijos rezultatą 1-1.

Paskutinį kartą „Lietuvos ryto“ ekipa „Žalgirio“ komandą nugalėjo 2016 metais Vilniuje vykusiame Karaliaus Mindaugo Taurės turnyre.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 7 sekundes prie baudų metimo linijos stojęs Benas Madgenas realizavo vos vieną metimą ir taip paliko laiko kauniečiams, tačiau lemiama „Žalgirio“ ataka buvo nesėkminga ir pergalę šventė „Lietuvos rytas“.

„Žalgiriui“ neužteko ir fantastiškas rungtynes sužaidusio kapitono Pauliaus Jankūno pastangos. Puolėjas per 20 aikštėje praleistų minučių pelnė 18 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir perėmė vieną kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balus.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo „Lietuvos rytas“, jau pirmajame kėlinyje susikrovęs dviženklį pranašumą (16:5). Po šalto dušo atsigavę kauniečiai ketvirčio pabaigoje pasivijo varžovus (16:18). Antrajame kėlinyje vyko arši kova, kurios įkarštyje technine pražanga buvo nubaustas Š. Jasikevičius. Prieš ilgąją pertrauką minimalia persvara pirmavo vilniečiai – 30:29.

Trečiajame kėlinyje intriga virė toliau, o prieš lemiamą ketvirtį trijų taškų pranašumą turėjo „Žalgiris“ (51:48). Didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį kauniečius besiviję svečiai po T. Petersono baudų persvėrė rezultatą savo naudai (62:61).