L. Mažylis – apie bilietų deficitą bei "Žalgirio" palaikymą (VIDEO)

Stop kadras
2019-05-27 16:46 extra77

zalgiris.lt

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas tęsia akciją #MANOPIRMAS, kurios metu krepšinio gerbėjai, niekada gyvai nestebėję „Žalgirio“ rungtynių, kviečiami apsilankyti „Žalgirio“ arenoje.

Šįkart prisiminimais apie savo pirmąsias stebėtas „Žalgirio“ rungtynes pasakojo VDU universiteto profesorius ir Lietuvos Nepriklausomybės akto atradėjas Liudas Mažylis.

„Būdamas moksleiviu nusprendžiau, jog nukeliausiu į Kauno sporto halės bilietų kasas ir nusipirksiu bilietą į „Žalgirio“ rungtynes. Į bet kurias rungtynes gauti bilietų moksleiviui nebuvo galima, bet pavyko gauti bilietą į dvikovą su Kijevo ASK. Sedėjau E tribūnoje ir, pamenu, kad rungtynes buvo sėkmingos. Tais metais „Žalgiris“ medalių neiškovojo, bet po vienerių metų, 1971-aisiais, visi triumfavome ir šventėme – pagaliau buvo iškovoti bronzos medaliai“, – apie pirmuosius apsilankymus halėje kalbėjo L.Mažylis.

Istorikas prisimė ir pirmuosius Kauno „Žalgirio“ klubo išbandymus Europos klubiniuose taurių turnyruose. Anot L.Mažylio, nors pradžia tarptautinėje arenoje nebuvo lengva, viskas pasikeitė vis geresnį žaidimą pradėjus demonstruoti Arvydui Saboniui.

„1981-aisiais pirmosios rungtynės buvo su Liuksemburgo Dudelandžo „Dudelange“ klubu. „Žalgiriui“ viskas šauniai pasisekė tose rungtynėse. Vėliau žalgiriečiai pateko į vieną grupę su Milano ir Zagrebo ekipomis, su kuriomis jau buvo sunkiau žaisti. Man sekėsi – tais laikais gaudavau atliekamą bilietėlį. Tai jau buvo nauja banga ir kauniečiai iškovodavo taures. Atsirado ir Arvydas Sabonis bei „Žalgiris“ ėmė žaisti superfinaluose. Į finalus su CSKA klubu į halę nelabai galėdavai įeiti“, – teigė profesorius.

L.Mažylis parodė ir savo turimas krepšinio relikvijas. Viena jų – 1985 m. Tarybų sąjungos krepšinio čempionato reguliariojo sezono turo, surengto tuometiniame Leningrade (Sankt Peterburgas – aut.), programėlė.

„1985-aisiais metais lydėjau „Žalgirį“ į tuometinio Leningrado turą bei buvau rungtynėse Maskvoje su CSKA klubu, kur žalgiriečiai triumfavo ir tapo čempionais. Tų prisiminimų gerų yra daug ir visokių. Buvo ilgi metai titulo siekimo. Pagaliau atėjo pergalės ir žaidimas buvo visiškai kitokios kokybės“, – džiaugėsi L.Mažylis.

Prisiminimais persikėlus į šiuos laikus, L.Mažylis papasakojo ir apie vizitus į dabartinę krepšinio meką – „Žalgirio“ areną. Istorikas tvirtina, jog dvikovose lankosi pasikeisdamas su savo gyvenimo antrąja puse.

„Prisimenu savo pirmąsias stebėtas rungtynes „Žalgirio“ arenoje 2011 m. lapkričio 30-ąją su Malagos „Unicaja“ ekipa. Tada žalgiriečiai turėjo ir 10-ies taškų pranašumą, o nelengvose rungtynėse „Žalgiriui“ pergalę išplėšė Sony Weemsas. Įsigydavau abonementą ir pasikeisdavome su žmona bei lankomės rungtynėse. Sekam, stebim, palaikom, sergam“, – šypsojosi L.Mažylis.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)

...