L. Jameso benefisto neužteko: „Warriors“ finalą pradėjo pergale po pratęsimo

LeBronas Jamesas surengė dar vieną fantastišką pasirodymą šio sezono atkrintamosiose, tačiau to Klivlendo „Cavaliers“ ekipai neužteko. „Cavs“ po pratęsimo 114:124 turėjo pripažinti „Golden State Warriors“ pranašumą.

„Warriors“ finalo serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1-0.

„Cavaliers“ ekipa turėjo neblogą šansą triumfuoti ketvirtajame kėlinyje. Nors įpusėjus ketvirtam kėliniui „Warriors“ bandė pabėgti po to kai po tritaškį smeigė Draymondas Greenas ir Stephenas Curry (100:94), vis dėlto „Cavs“ turėjo atsakymą.

L. Jamesas pelnė 7 taškus, Kevinas Love‘as pridėjo tritaškį ir likus 50 sekundžių „Cavaliers“ pirmavo 104:102. Komandos dar apsikeitė taškais, o likus 23 sekundėms S. Curry pelnė du taškus su pražanga.

Vis dėlto kitoje aikštės pusėje likus 4,7 sekundės Klay Thompsonas prasižengė prieš George‘ą Hillą. Pastarasis pataikė tik pirm baudą, o kamuolį puolime atkovojęs J.R. Smithas manė, kad „Cavs“ pirmauja ir leido laikui tiesiog ištiksėti.

Būtent pratęsimo metu „Warriors“ ir įjungė aukštesnę pavarą bei pradėjo papildomą laiką spurtu 9:0. Po to L. Jamesas pelnė dar du taškus, tačiau „Warriors“ smeigė tritaškį ir pabėgo nebepavejamai (119:109).

Neįtikėtinai ir be keitimų žaidęs L. Jamesas šiame susitikime pelnė 51 tašką (16/25 dvit., 3/7 trit., 10/11 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 8 kamuolius bei pagerino savo rezultatyvumo rekordą NBA finale.

Tai buvo vos šeštas kartas NBA istorijoje, kai finale vienas žaidėjas pelnė 50 ar daugiau taškų.

Rungtynės taip pat neapsiėjo be apsistumdymų. Likus vos 2 sekundėms pražangą užsidirbo Tristanas Thompsonas, kurį teisėjai išvarė iš aikštės už žaidimą alkūnėmis prieš S. Livingstoną. Vis dėlto jam žygiuojant iš aikštės, jis apsistumdė su D. Greenu, ant parketo kilo sąmyšis ir rungtynių pabaiga kiek užsitęsė.

51 tašką pelnęs L. Jamesas buvo rezultatyviausias „Cavs“ gretose, K. Love‘as pridėjo 21 (13 atk. kam., 1/8 trit.), J.R. Smithas 10, Larry Nance‘as 9 (11 atk. kam.).

„Warriors“ ekipoje Stephenas Curry pelnė 29 taškus (9 rez. perd., 5/11 trit.), K. Durantas pridėjo 26 (9 atk. kam., 1/7 trit.), K. Thompsonas 24 (5/10 trit.). D. Greenas 13 (11 atk. kam., 9 rez. perd., 5 per. kam.), Shaunas Livingstonas 10.