KMT finalo ketverto apžvalga: nuverstas čempionas bei šou sirgaliams (VIDEO)

lkl.lt

Vilniuje praėjusį savaitgalį praūžė didžiausias metų krepšinio renginys Lietuvoje – „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertas.

Renginio puošmena tapo dramatišku trileriu virtęs finalas, kuriame Vilniaus „Rytas“ po trejų metų pertraukos susigrąžino titulą.

Finalo ketverte netrūko pramogų sirgaliams, kuriuos „Siemens“ arenoje pasitiko orkestras, aistruoliai turėjo galimybę nusifotografuoti prie trofėjaus.

Sirgaliai metimu iš vidurio aikštės turėjo galimybę laimėti tiek 100 tūkst. eurų, tiek naujutėlaitį „Mercedes-Benz“.

Per šį savaitgalį krepšinio gerbėjų „Siemens“ arenoje laukė 6 krepšinio rungtynės, „Snaiperio“ konkursas, šokėjų kovos ir kitos pramogos.

Karalienės taurė. Pirmąjį kartą organizuota Karalienės taurė iškeliavo į Kauną. Įnirtingame mače „Aisčių-LSMU“ krepšininkės 71:61 pranoko Vilniaus „Kibirkštį“.

Trečiajame kėlinyje vilnietės dar buvo priekyje, tačiau aukštesnę pavarą įjungusios „Aisčių-LSMU“ krepšininkų šovė į priekį, o pranašumą išlaikė ir ketvirtajame ketvirtyje – 65:52.

„Kibirkščiai“ nebuvo priartėti per mažesni nei 8 taškų atstumą, o pirmoji Karalienės taurė iškeliavo į Kauną – 71:61.

Roko Kondratavičiaus vadovaujamoje komandoje puikias rungtynes sužaidė Karolina Kazočiūnaitė. Ji finalinėje kovoje surinko 18 taškų (3/5 trit.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus. Ji ir tapo naudingiausia finalinių rungtynių krepšininke.

KMT pusfinaliai. „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės pusfinaliai atkaklumu nepasižymėjo. Tolimų metimų pakylėtas Kauno „Žalgiris“ 89:58 parbloškė Panevėžio „Lietkabelį“, tuo metu Chriso Kramerio užkurtas Vilniaus „Rytas“ 86:72 susitvarkė su Klaipėdos „Neptūnu“.

Žalgiriečius į finalą truktelėjo tritaškiai metimai – Šarūno Jasikevičiaus kariauna realizavo 10 tolimų metimų iš 17 (58 proc.), „Lietkabelis“ – 3 iš 23 (13 proc.).

„Žalgiris“ reikalus sutvarkė antrojo kėlinio viduryje, kuomet po spurto 13:3 įgijo 19 taškų persvarą (39:20). Ketvirtajame kėlinyje panevėžiečių deficitas buvo pasiekęs rekordinę 31 taško ribą.

Intrigos nebuvo ir antrajame pusfinalyje, nors sirgaliai tikėjosi atkaklaus mūšio. „Neptūnas“ dvikovos pradžioje neteko naudingiausio savo krepšininko Jerai Granto, kuris ant parketo šį savaitgalį dėl pėdos skausmų daugiau nebepasirodė, o Ch. Kramerio tritaškio įžiebtas „Rytas“ pabėgo negrįžtamai.

Užsidegęs amerikietis per pirmąjį kėlinį pataikė visus penkis mestus, o vilniečiai iš viso realizavo net 9 tolimus metimus iš 11.

„Ryto“ persvara vienu metu buvo pasiekusi 31 taško ribą, o ją „Neptūnas“ sumažino tik dvikovos pabaigoje, kuomet laimėjo atkarpą 21:5. Finalinė rungtynių sirena skelbė šeimininkų pergalę 86:72.

Kova dėl bronzos. „Neptūnas“ išsikvėpęs atrodė ir rungtynėse dėl bronzos apdovanojimų. Kazio Maksvyčio kariauna kovoje dėl trečiosios „Kidy Tour“ KMT vietos neatsilaikė prieš „Lietkabelį“ – 67:94.

Klaipėdiečių šaltas dušas laukė jau mačo pradžioje – „Lietkabelis“ greitai susikrovė dviženklį pranašumą (16:4), kurį vėliau padidino iki 20 taškų (40:20).

Tiesa, „Neptūnas“ rado savyje jėgų ir deficitą sugebėjo sumažinti iki 3 taškų, daugiausiai Gyčio Masiulio pastangomis.

Vis dėlto tai buvo viskas, ką sekmadienį klaipėdiečiai galėjo pasiūlyti. „Lietkabelio“ puolėjo Sauliaus Kulviečio metimai skrodė tinklelį, o ketvirtajame kėlinyje Aukštaitijos ekipa vėl pirmavo 20 taškų persvara bei antrus metus paeiliui pasidabino KMT bronzos apdovanojimais.

„Mes buvome kaip medžiotojas, kuris pirmiausia bandė sumedžioti didelį grobį – šerną ar stirną, o vėliau bandėme gauti riebų kiškį, – vaizdžiai finalo ketvertą įvardino „Neptūno“ treneris K. Maksvytis. – Grįžtame iš medžioklės tuščiomis. Tikrai turėjome ambicijų, bet, kaip matėte patys, sužaidėme tragiškai. Sužaidėme tragiškiausią savaitgalį ir tragiškiausias rungtynes šį sezoną.“

Finalas. Dvikova dėl titulo tapo tikro „Kidy Tour“ KMT finalo ketverto puošmena. Pirmieji trys mačai intrigomis nepasižymėjo, tačiau dvikova dėl titulo virė iki paskutinių sekundžių.

Vilniaus „Rytas“ laimėjo dramatišką trilerį namuose prieš Kauno „Žalgirį“ 70:67. Sostinės klubas susigrąžino KMT titulą po trejų metų pertraukos.

Ketvirtojo kėlinio viduryje kauniečiai dar turėjo 9 taškų persvarą, tačiau kroato Roko Stipčevičiaus tritaškių užkurtas „Rytas“ spurtavo 13:0 bei išsiveržė į priekį.

Artūro Milaknio tritaškis skirtumą sumažino iki minimumo, tačiau kitoje atakoje R. Stipčevičiaus pelnė dvitaškį iš po krepšio, atsikovojęs kamuolį po sudėtingo savo metimo.

„Žalgirio“ gynėjas Leo Westermannas turėjo proga išlyginti rezultatą, tačiau iš trijų mestų baudų tikslą pasiekė vos dvi. O kitos aikštelės pusėje Ch. Kramerio baudų metimai atnešė vilniečiams pergalę.

Naudingiausio finalo žaidėjo apdovanojimą gavo „Ryto“ vidurio puolėjas Arciomas Parachouskis, pelnęs 14 taškų, atkovojęs 11 kamuolių ir surinkęs 21 naudingumo balą.

„Esu laimingas dėl vyrų ir viso personalo, nes jie įdėjo pastangas, kad būtume čia, kur esame. Manau, yra didelis dalykas laimėti šią taurę prie savo sirgalių“, – po pergalės sakė „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis.

„Snaiperio“ konkursas. „Kidy Tour“ snaiperio konkurse triumfavo Prienų „Skycop“ lyderis Martynas Gecevičius, finale surinkęs 24 taškus ir pranokęs Kėdainių „Nevėžio“ gynėją Adontę Parkerį, surinkusį 16 taškų.

Pirmajame etape žibėjo „Šiaulių“ gynėjas Karolis Lukošiūnas, pataikęs 13 metimų iš eilės bei iš viso surinkęs 22 taškus. Į antrąjį etapą dar pateko M. Gecevičius (20 taškų), „Žalgirio“ talentas Lukas Ulekcas (18) ir A. Parkeris (17).

Pusfinalyje M. Gecevičiaus surinko 22 taškus, o Parkeris – 21. Pusfinalio barjero neperžengusio Karolio Lukošiūno sąskaitoje buvo 18 taškų, L. Ulecko – 11.

Šokėjų kovos. Nors Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai į „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą nepateko, tačiau turi priežasčių džiaugtis.

Būtent Pasvalio komandos palaikymo šokėjos triumfavo „L‘Occitane Šokėjų kovų“ turnyre, šiemet surengtame jau ketvirtąjį kartą.

Finale pasvalietės varžėsi su Prienų „Skycop“ šokėjomis, kurioms tai buvo debiutas šokėjų kovose. Abi grupės lemiamus savo pasirodymus atliko KMT rungtynių dėl trečiosios vietos ilgosios pertraukos metu.

Dalyves vertino ir komisiją sudarė savo srities profesionalai – šokėjos ir choreografės Kristina Pranytė ir Sandra Saikauskaitė bei žinomas choreografas Paulius Šinkūnas.

Visi trys komisijos nariai finale savo simpatijas skyrė „Pieno žvaigždžių“ merginoms.

LKL ateities taurė. Pagrindinių ekipų vakaro dvikovą dėl KMT trofėjaus sekmadienio ryte apšildė jaunosios grandų komandos. Mūšį dėl LKL ateities taurės irgi laimėjo vilniečiai – „Ryto-Perlo“ komanda „Žalgirio“ dublerius pranoko 83:75.

Šeimininkai jau dvikovos pradžioje susikrovė dviženklę pervarą (26:16), kuri trečiajame kėlinyje pasiekė 20 taškų ribą.

Nors susitikimo pabaigoje žalgiriečiai deficitą buvo prikirpę iki 5 taškų, tačiau perlaužti rungtynių nesugebėjo.

„Džiaugiuosi už vaikinus, kurie parodė charakterį, – po pergalės sakė „Ryto-Perlo“ treneris Arvydas Gronskis. – Ši pergalė svarbi tiek man, tiek ir vaikinams. Kalbant apie revanšus – tai komandos, lyginant su praėjusios savaites maču, skyrėsi, tačiau taip, revanšas buvo tiek už Eurolygos rungtynes, tiek už pernai metų akistatą Klaipėdoje.“

Gyvenimo pasirodymas. Finalo ilgosios pertraukos metu „Siemens“ arenoje susirinkusių sirgalių laukė įspūdingas pasirodymas, kurį sukūrė žmonės su specialiaisiais poreikiais.

Projekto iniciatoriumi tapo amerikietis Aaronas Spevakas – jis su būgnininkų grupe inicijavo muzikinį projektą, įtraukiantį specialių poreikių turinčius žmones.

„Mums labai svarbu parodyti, ką specialiųjų poreikių žmonės sugeba. Tai yra pirmas kartas, kada vykdau tokį projektą ir supratau, kad šie žmonės – neįtikėtiniׅ“, – sake A. Spevakas.

100 tūkst. eurų vertės metimas. Vienas žiūrovas turėjo galimybę laimėti didžiausią prizą per krepšinio varžybų istoriją Lietuvoje. 100 tūkst. eurų įsteigė turnyro rėmėjas „Tete-a-Tete“ kazino.