Klaipėdos „Neptūnas„ sutriuškino Ispanijos klubą

Klaipėdos „Neptūnas“ (3/1) ir toliau demonstruoja užtikrintą žaidimą FIBA Čempionų lygoje. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai namuose 91:73 (18:17, 25:16, 24:20, 24:20) iškovojo užtikrintą pergalę prieš Saragosos „Casademont“ (2/2) krepšininkus.

„Neptūno“ varžovai Ispanijos lygoje buvo pateikę staigmeną, kai 89:83 savų žiūrovų akivaizdoje palaužė įspūdingą sudėtį surinkusią Barselonos „Barceloną“.

Galingą dėjimą jau pirmoje rungtynių atakoje atlikęs Deividas Gailius pelnė pirmuosius taškus, o dar dvi rezultatyvias atakas surezgęs „Neptūnas“ padidino skirtumą tarp komandų iki 4 taškų – 6:2.

Netrukus įsivažiavo ir varžovai – atkarpą 13:2 laimėję „Casademont“ krepšininkai persvėrė rezultatą ir įgijo solidžią 7 taškų persvarą – 15:8. Visgi atsitiesę klaipėdiečiai ne tik panaikino deficitą, bet dar pirmojo kėlinio pabaigoje po taiklaus D.Gailiaus tritaškio išsiveržė į priekį – 16:15.

Beveik visą antrojo kėlinio pirmąją pusę vyko atkakli kova, bet aukštesnę pavarą įjungęs „Neptūnas“ pradėjo didinti atotrūkį. Įpusėjus ketvirčiui varžovo nesportinę pražangą išprovokavęs D.Gailius realizavo abu baudų metimus, o papildomą progą puikiai išnaudojęs Osvaldas Olisevičius pridėjo tolimą metimą, kuris šeimininkams suteikė dviženklį pranašumą – 32:22.

Iki ilgosios pertraukos susikrautą dviženklį pranašumą klaipėdiečiai per trečiąjį kėlinį sugebėjo dar labiau padidinti – po Simo Galdiko dvitaškio skirtumas buvo išsaugęs iki 17 taškų, tačiau iki ketvirčio pabaigos likus 11 sekundžių tritaškį realizavęs D.J. Seeley jį šiek tiek sumažino – 67:53.

Lemiamo kėlinio pradžioje 5:0 spurtavęs „Casademont“ klubas buvo sumažinęs atsilikimą iki vienaženklio, bet netrukus dvitaškį pelnęs D.Gailius nutraukė „Neptūno“ sausą atkarpą bei sugrąžino dviženklį skirtumą – 75:64