„Žalgiris“ parklupdė „Olympiacos“ ir atsidūrė per žingsnį nuo finalinio ketverto

Kauno „Žalgirio“ ekipa trečiosiose ketvirtfinalio rungtynėse 80:60 pranoko Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-1.

„Žalgiris“ pabėgti nuo varžovų sugebėjo kai antrajame kėlinyje spurtavo 17:2 ir įgijo dviženklę persvarą (42:26).

Po pertraukos Graikijos ekipa dar bandė prisivyti ir buvo sumažinusi atsilikimą iki 7 taškų, vis dėlto kauniečiai vedami Pauliaus Jankūno atstatė itin saugią persvarą. Po Axelio Toupane‘o tritaškio su sirena trečiajame kėlinyje, „Žalgiris“ lemiamą ketvirtį pasitiko pirmaujant net 67:50.

Ketvirto kėlinio metu kauniečiai triuškino savo varžovus, o į aikštę buvo metami ir atsarginiai žaidėjai Martynas Sajus bei Paulius Valinskas.

Šiose rungtynėse pagaliau iššovė ir Graikijoje tylėjęs P. Jankūnas. Kapitonas šiame susitikime pelnė 13 taškų.

„Žalgiris“: B. Daviesas 18, P. Jankūnas 13, K. Pangosas 12, A. Toupane‘as 12.
„Olympiacos“: V. Spanoulis 14, B. Robertsas 11.

Ketvirtosios serijos rungtynės, ir galimai paskutinės, vyks ir vėl Kaune ketvirtadienio vakarą.

Runtynių eiga

I kėlinys

Vos sužaidus minutę, aistros Kaune pradėjo virti. Po P. Jankūno bloko V. Spanouliui, arbitrai užfiksavo pražangą, o graikas realizavo baudų metimus (4:2). Svečiai iš Graikijos ir tolia geriau atrodė pradžioje bei sužaidus pustrečios minutės pirmavo 10:4.

Vis dėlto kauniečiai varžovams pabėgti neleido ir po P. Jankūno taškų komandas skyrė 2 taškai (11:13). O po B. Udriho dvitaškio likus 1:20, žalgiriečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 17:16. Būtent B.Udriho taškai paskutinėmis sekundėmis leido kauniečiams pirmauti po pirmųjų 10 minučių 21:19.

„Žalgiris“: B. Udrihas ir A. Kavaliauskas po 4.
„Olympiacos“: B. Robertsas 9.

II kėlinys

Ketvirčio pradžioje komandos ir toliau keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau trapią persvarą kauniečiai vis tiek išlaikė – 27:24. Sužaidus pusketvirtos minutės po B. Davieso dvitaškio su pražanga aikštės šeimininkai turėjo rekordinę persvarą – 30:24. Netrukus po A. White'o dvitaškio su pražanga persvara buvo padidinta ir iki 9.

Iš viso kauniečiai spurtavo 12:0 ir turėjo solidžią 13 taškų persvarą (37:24).Negana to, po K. Pangoso dūrio iš toli kauniečiai pirmavo jau 42:26. Vis dėlto kėlinį geriau užbaigė svečiai iš Graikijos ir sumažino atsilikimą iki 11.

„Žalgiris“: K. Pangosas 10, B. Daviesas 9.
„Olympiacos“: B. Robertsas ir V. Spanuolis po 9.

III kėlinys

Nors svečiai iškart mėgino mažinti atsilikimą, kauniečiai atlaikė spaudimą ir padidino savo persvarą iki 14 (53:39). Įpusėjus ketvirčiui ir toliau labiau vyravo gynybinis krepšinis (53:40).

Po 7:0 spurto Graikijos ekipa sumažino deficitą iki 7 (46:53). Po P. Jankūno penkių taškų iš eilės komandas ir vėl skyrė dviženklis skirtumas – 58:46. Ketvirtį žalgireičiai sugebėjo užbaigti geriau ir prieš lemiamas 10 minučių pirmavo 17 taškų skirtumu – 67:50.

„Žalgiris“: B. Daviesas 15, P. Jankūnas 13, K. Pangosas 12.
„Olympiacos“: V. Spanuolis 14, B. Robertsas 9.

IV kėlinys

Lemiamo ketvirčio metu kauniečiai sužaidus kiek daugiau negu dvi minutes, jau turėjo keturias komandines pražangas. Vis dėlto svečiams tai priartėti kėlinio pradžioje nepadėjo (69:52).

O po A. Toupane'o tritaškio kauniečių persvara pasiekė ir 22 taškus – 74:52. Kauniečiai ir toliau neprisileido savo varžovų ir laikė saugų atstumą – 75:56. Žalgiriečiams pradėjus triuškinti varžovus, aišktėje pasirodė ir Martynas Sajus bei Paulius Valinskas.