Iš „Žalgirio“ kelio link ketvirtfinalio nušluota ir „Barcelona“: kauniečiai iškovojo dar vieną triuškinamą pergalę (VIDEO)

Dėl vietos pirmajame aštuntuke kovojantis Kauno „Žalgiris“ šiandien iškovojo dar vieną svarbią pergalę Eurolygoje.

Kauniečiai namuose lengvai 90:74 susitvarkė su „Barcelona“ ekipa, kurią šį sezoną jie įveikė jau antrąjį kartą.

Geriausią sezono mačą šiandien sužaidė „Žalgirio“ puolėjas Axelis Toupane'as, kuris pataikė visus keturis tolimus metimus ir vos per 17 minučių surinko 21 tašką. Tai rezultatyviausios jo rungtynės Eurolygoje.

15 kartą šiame sezone triumfavęs „Žalgiris“ bent laikinai Eurolygoje pakilo į ketvirtą poziciją ir prieš devintą vietą užimančią ekipą jie jau pirmauja penkiomis pergalėmis. Tiesa, kiti klubai savo 24-ojo turo rungtynes sužais kiek vėliau.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Susitikimą aktyviai puolime pradėjo Axelis Toupane'as, kurio du dvitaškiai leido kauniečiams mačo pradžioje pirmauti, tačiau netrukus dvi pražangas gavęs prancūzas buvo priverstas sėstis ant suolo, o svečiai pirmą kartą mače įsiveržė į priekį (4:6).

Varžovams persvaros padidinti neleido penkis taškus iš eilės pelnęs Kevinas Pangosas, o po Aarono White'o ir Antano Kavaliausko metimų kauniečiai įgijo keturių taškų persvarą (13:9). Šešis taškus iš eilės pelnęs „Barcelona“ suomis Peteris Koponenas buvo sumažinęs pranašumą iki vieno taško, tačiau paskutinę kėlinio sekundę Artūro Milaknio pelnytas tritaškis sugrąžino keturių taškų pranašumą (19:15).

„Žalgiris“: K. Pangos 5, A. Kavaliauskas ir A. Toupane po 4.

„Barcelona“: P. Koponen 6, A. Hanga 5.

II kėlinys:

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai sėkmingai rinko taškus iš artimesnių distancijų, tačiau jų žaidime netrūko klaidų ir po Vasilije Micičiaus ir A. Milaknio tritaškių kauniečiai jau pirmavo aštuoniais taškais (27:19). Nepaisant vėliau sėkmingai veikusio katalonų puolimo, Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai puldami taip pat turėjo savo atsaką ir po Brendano Davieso dėjimo „Žalgiris“ pirmavo 7 taškais (34:27).

Pajutę, kad gali pabėgti nuo varžovų žalgiriečiai ir toliau tolo, o netrukus komandas jau skyrė 11 taškų (40:29). Dviženklį pranašumą šeimininkai išlaikė iki pat pertraukos – po dviejų kėlinių jie pirmavo dešimties taškų skirtumu (44:34).

„Žalgiris“: K. Pangos 12, A. Kavaliauskas ir A. Milaknis po 6.

„Barcelona“: P. Koponen 8, P. Oriola 6, A. Hanga 5.

III kėlinys:

Sėkmingai po pertraukos sugrįžę kauniečiai netruko įgyti 15 taškų pranašumą, tačiau penki Ante Tomičiaus taškai iš eilės leido jiems sumažinti persvarą iki dešimties, o po Pierre Oriolos tritaškio komandas jau skyrė devyni taškai ir Š. Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (53:44). Po pasitarimo kauniečiai ir vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas, o A. White'o tritaškis bei dėjimas leido kauniečiams pirmauti jau 17 taškų (61:44).

Pakeisti situacijos nepadėjo ir „Barcos“ legendos Juano Carloso Navarro šeši taškai: pranašumas ir toliau augo, o prieš paskutinį kėlinį varžovų deficitas jau buvo 20 taškų (70:50).

„Žalgiris“: K. Pangos 16, A. Toupane, A. White ir A. Milaknis po 9.

„Barcelona“: P. Oriola 9, P. Koponen ir J. C. Navarro po 8.

IV kėlinys:

Paskutiniame ketvirtyje „Žalgirio“ klubas jau mėgavosi žaidimu ir kūrė gražius epizodus savo gerbėjams: B. Daviesas įspūdingai įdėjo iš viršaus, o K. Pangosas nustebino išradingu metimu. Nepaisant to, varžovams sumažinti pranašumą pavyko tik trimis taškais (76:59).

Per likusias minutes pakiesti mačo baigtis katalonai nesugebėjo ir jie buvo priversti susitaikyti su dar vienu pralaimėjimu, o „Žalgiris“ iškovojo jau 15-ąją pergalę šį sezoną.