Kariniausko vedama Lietuvos rinktinė sutriuškino čekus

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (3-2) pergalingai pradėjo lemiamą 2022-ųjų Europos krepšinio čempionato atrankos langą. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai C grupės rungtynėse 94:74 (31:15, 18:18, 16:22, 29:19) nugalėjo Čekijos rinktinę (1-4).

Lietuviai rungtynes pradėjo strigdami puolime. Jau pirmosios atakos metu lietuviams nepavyko per 24 atakai skirtas sekundes susikurti metimo, o tuo pasinaudodami čekai smeigė tritaškį. Prabėgus 4 žaidimo minutėms Lietuvos rinktinė ėmė aštriau žaisti puolime. Kėliniui artėjant prie pabaigos Lietuviai ėmė triuškinti varžovus ir prieš antrąjį ketvirtį turėjo 16 taškų pranašumą.

Antrajame ir trečiajame kėlinyje vyko apylygė kova. Čekams priartėti pavyko tik trečiojo kėlinio viduryje, o didžiausia lietuvių problema tapo prastai atkovojami kamuoliai. Čekijos rinktinės krepšininkai per pirmus tris kėlinius sugebėjo atkovoti net 11 atšokusių kamuolių puolime. Vis tik su trečiojo kėlinio sirena metimą pataikęs Vaidas Kariniauskas prieš paskutinį ketvirtį išsaugojo dviženklį pranašumą.

Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo greitu Kariniausko dvitaškiu ir Kuzminsko tritaškiu. Įpusėjus kėliniui lietuviai ir toliau spaudė varžovus, o pranašumas išaugo net iki 20 taškų. Tempo nemažinę lietuviai sėkmingai baigė rungtynes ir iškovojo triuškinamą pergalę.

Lietuvių gretose geriausiai pasirodę Vaidas Kariniauskas, kuris per 21 žaidimo minutę pelnė 15 taškų (0/1 trit., 5/8 dvit., 5/7 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus

Rezultatyviausiai rungtyniavo čekas Martinas Peterka, kuris ant parketo praleidęs 28 minutes pelnė 18 taškų (1/3 trit., 6/9 dvit., 3/5 baud.) ir atkovojo 7 atšokusius kamuolius.

Lietuva: Vaidas Kariniauskas 15, Eimantas Bendžius 14, Gytis Masiulis 13, Tomas Dimša 12, Mindaugas Kuzminskas 10.

Čekija: Martinas Peterka 18, Simonas Pursla ir Martinas Križas po 12, Jaromiras Bohačikas 11, Vojtechas Hrubanas 10.