Antra pergalė iš eilės: Lietuvos rinktinė lenkams nepaliko jokių vilčių

Šiandien vakare Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Klaipėdoje pratęsė sėkmingą pasaulio čempionato atrankos startą.

Antrajame ketvirtyje dviženlį pranašumą susikrovę lietuviai nebeleido varžovams priartėti ir iškovojo triuškinamą pergalę 75:55.

Rungtynių pradžioje abi ekipos žaidė chaotiškai, netrūko netaiklių metimų bei klaidų, o taškus rinkti komandoms sekėsi sunkiai. Visgi, kėlinio pabaigoje kokybiškiau sužaidė svečiai, kurie po pirmojo kėlinio pirmavo keturiais taškais (13:17).

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo galingai žaisdami tiek gynyboje, tiek puolime, o tai leido lietuviams laimėti atkarpą 16:0 ir įgyti dviženklį pranašumą (29:17). Nors lenkams antrąją kėlinio dalį nutraukti lietuvių spurtą ir išlyginti žaidimą, į ilgąją pertrauką komandos išėjo lietuviams turint 13 taškų persvarą (38:25).

Trečiasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai, o antroje kėlinio dalyje komandoms pradėjus atrasti kelius prie varžovų krepšio, lietuviams pavyko dar labiau padidinti savo pranašumą. Prieš paskutinį kėlinį Lietuvos rinktinė turėjo jau 17 taškų persvarą (56:39).

Paskutinį ketvirtį Eimantas Bendžius pradėjo dviem dėjimais iš eilės, o rungtynių nugalėtojas niekam nebekėlė abejonių. Galutinis rungtynių rezultatas švieslentėje rodė 20 taškų persvarą iškovotą lietuvių pergalę.

Abi šios rinktinės atranką į planetos pirmenybes pradėjo pergalingai: lietuviai 99:61 sutriuškino Kosovo rinktinę, o lenkai 70:60 įveikė Vengrijos nacionalinę ekipą.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Lietuva: E. Bendžius 18, A. Butkevičius (5 perimti kamuoliai) 12, M. Girdžiūnas 11.

Lenkija: L. Koszarek 12, M. Sokolowski 11, J. Wojchiechowski 10.