Istorinę pergalę Madride pasiekęs „Žalgiris“ keliauja į Eurolygos atkrintamąsias!

Kauno „Žalgiris“ (15-15) buvo palaužtas ir nurašytas. Eurolygos turnyrinės lentelės apačioje, pralaimėjimų sūkuryje, toli nuo atkrintamųjų varžybų.

Visa tai – praeitis. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse išvykoje 93:86 (25:27, 21:10, 20:23, 27:26) palaužė Madrido „Real“ (22-8), iškovojo šeštą iš eilės pergalę ir antrus metus iš eilės žengė į atkrintamąsias.

Pirmoji rungtynių pusė buvo įspūdinga – abi komandos nespindėjo gynyboje, todėl Madrido arenoje buvo renkami taškai po taškų.

Pirmąjį kėlinį dviem taškais laimėjo "Real" ekipa, tačiau žalgiriečiai atsigriebė antrajame kėlinyje, per kurį varžovams leido įmesti vos 10 taškų, kai tuo metu patys surinko 21. Į pertrauką "Žalgiris" nužygiavo turėdamas 9 taškų pranašumą.

Trečiajį kėlinį "Žalgiris" taip pat pradėjo gana neblogai, tačiau Madrido ekipa kėlinio pabaigoje pabudo ir pradėjo kelti rimtas problemas. Visgi "Žalgiriui" pavyko atsilaikyti ir į paskutinę ketvirtį nužygiuoti dar turint pranašumą.

Jame "Real" kelioms akimirkoms buvo jau net persvėręs rezultatą savo naudai, tačiau per paskutinių kelių minučių atkarpą "Žalgirį" taikliais metimais traukęs Brandonas Daviesas atvedė ekipą į pergalę.

"Žalgiris" reguliarųjį sezoną užbaigė aštuntoje vietoje, todėl ketvirtfinalyje gaus patį sudėtingiausią varžovą – Stambulo "Fenerbahče".

B. Daviesas su 27 taškais buvo rezultatyviausias šiose rungtynėse. Žalgiriečių gretose dar 10 taškų pridėjo Antanas Kavaliauskas.

„Real“: Walteris Tavaresas 22 (10/10 dvit.), Anthony Randolphas 17, Jaycee Carrollas 11.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 27 (10/15 dvit., 10 atk. kam.), Antanas Kavaliauskas 10, Aaronas White'as 9.