Išsamioji žalgiriečių statistika Eurolygoje: kurie žaidėjai komandai buvo svarbiausi

Eurolygos finalinio ketverto kovos, kuriose varžysis ir Kauno „Žalgiris“ startuos vos už poros dienų, o iki tol statistikos mėgėjai siekia išsiaiškinti, kas lėmė, jog šios komandos pateko tarp keturių stipriausių Europoje. Šį kartą jie remdamiesi išsamiąja statistika bandė atsakyti į klausimą – kurie žalgiriečiai savo komandai šiemet buvo svarbiausi.

Kaip ir buvo galima tikėtis – didžiausią įtaką komandos žaidimui turėjo Paulius Jankūnas ir Kevinas Pangosas. Kauniečių kapitonui būnant aikštėje žalgiriečiai pelnė 98 taškais daugiau už savo varžovus, o jam sėdus ant suolo Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai praleido 40 taškų daugiau už savo priešininkus. Tuo tarpu K. Pangosui esant aikštėje buvo pelnyta 71 taškų daugiau, o jam sėdus ant suolo varžovai pelnė 13 taškų daugiau. Įdomu, kad šie žaidėjai buvo vieninteliai, kuriems sėdint ant suolo „Žalgirio“ priešininkai pelnydavo daugiau taškų už kauniečius.

Pagal šį rodiklį komandos draugus galėjo pavyti ir Beno Udrihas, kuris šį sezoną spėjo sužaisti vos 177 minutes. Visgi, skaičiuojant komandų pasirodymus per šimtą atakų, slovėnas (+9) lenkė tiek P. Jankūną (+8), tiek K. Pangosą (+4,4).

Taip pat apskaičiuota, jog dažniausiai Šarūnas Jasikevičius išnaudodavo Brendoną Daviesą – jam būnant aikštėje 29,2% atakų užbaigdavo šis amerikietis. Nedaug nuo jo atsiliko ir K. Pangosas (27,6%) ir P. Jankūnas (27%). Mažiausiai dėmesio atakose būdavo skiriama Edgarui Ulanovui – jis užbaigdavo vos 15,2% atakų.

Įdomu, kad greičiausiai atakos vystydavosi tada, kai „Žalgirio“ penketuke aikštėje būdavo Paulius Valinskas (vidutiniškai 71,7 atakos per mačą), tuo tarpu ilgiausiai atakos trukdavo tada, kai ant parketo pasirodydavo P. Jankūnas (66,2 atakos per susitikimą).

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts