Išrinktas geriausias visų laikų "Žalgirio" penketas

Šiandien 21:10 krepst

Eurolygos informacinis partneris „Eurohoops.net“ apžvelgė geriausius visų laikų turnyre dalyvavusių komandų startinius penketus, o dėmesio sulaukė ir šiose varžybose kovojantis Kauno „Žalgiris“.

Modernioje eroje (nuo 2000 metų) „Žalgiris“ žaidė 18 sezonų, per kuriuos kovojo 354 rungtynėse. Daugkartinių Lietuvos čempionų pergalių ir pralaimėjimų santykis – 144-210 (40,7 proc.).

Kauno klubo geriausiame startiniame penkete atsidūrė gynėjai Edas Cota ir Kevinas Pangosas, centras Tanoka Beardas bei du lietuviai – Paulius Jankūnas ir Arvydas Sabonis.

Cota išskiriamas kaip puikus įžaidėjas, 2003-2004 m. sezone tempęs „Žalgirį“ į Eurolygos finalinį ketvertą, bet tada galiausiai kauniečiai buvo eliminuoti Tel Avivo „Maccabi“ ekipos ir liko be bilieto tarp keturių stipriausių.

Tuo metu „Žalgiriui“ trečią vietą iškovoti padėjęs Pangosas apibūdinamas kaip neabejotinai geriausias žaidėjas jį treniravusiam Jasikevičiui.

Jankūnui priskiriamas Lietuvos krepšinio flagmano vardas bei įvardijamas apskritai kaip vienas geriausių Eurolygos žaidėjų,

Beardo indėlis per šešerius metus Kaune atnešė labai daug komandai, o „Eurohoops.net“ pabrėžia, jog tai jam leido tapti vienu ryškiausių klubo žaidėjų.

Tuo metu Sabonis modernioje Eurolygoje (po 2000-ųjų) žaidė tik vieną sezoną (2003-2004 m.), tačiau Lietuvos legendos asmenybė vis tiek buvo įtraukta tarp penkių geriausių „Žalgirio“ istorijoje.

C: Arvydas Sabonis
PF/C: Tanoka Beardas
PF: Paulius Jankūnas
PG: Kevinas Pangosas
PG: Edas Cota
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)


...