Į atlapus kibęs „Žalgiris“ krito prieš „Baskonia“

Kauno „Žalgiris“ (13-10) iš Ispanijos į Lietuvą sugrįžta su viena pergale ir vienu pralaimėjimu.

Martino Schillerio auklėtiniai išvykos rungtynėse 68:81 (20:21, 16:24, 12:16, 20:20) pralaimėjo R. Giedraičio ir T. Sedekerskio atstovaujamai Vitorijos „Baskonia“ (10-13).

Kauniečiai rungtynes pradėjo sėkmingai. Jau pirmąją minutę tritaškius metimus patakė Hayesas ir Grigonis. Dar po minutės tolimą metimą pridėjo Walkupas, o „Žalgiris“ pirmavo 7 taškais. Vis tik Lietuvos čempionai vien pirmajame kėlinyje prarado 6 kamuolius, o tuo pasinaudodami šeimininkai kėlinį užbaigė turėdami vieno taško persvarą.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ dažnai vėluodavo gynyboje, o tai leido šeimininkams didinti savo pranašumą. Įpusėjus kėliniui „Baskonia“ pranašumas išaugo iki dviženklio skaičiaus. Kauniečiams taškus pavykdavo rinkti greitų atakų metu, tačiau į rūbinę „Žalgiris“ žengė turėdamas 9 taškų deficitą.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę kauniečiai ir toliau neatsikratė klaidų, o „Baskonia“ didino savo pranašumą iki 15. Vis tik atrodė, kad ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio“ krepšininkai turi pasislėpę jėgų rezervą. Grigonio keli sėkmingi epizodai atgaivino viltis rungtynėse, tačiau Pierria Henry tritaškis sudaužė visas likusias viltis.

Rezultatyviausiai rungtynėse pasirodė Pierria Henry, kuris per 24 minutes pelnė 19 taškų (3/5 trit., 5/7 dvit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

„Žalgirio“ gretose labiausiai išsiskyrė Marius Grigonis, kuris aikštėje praleido 32 minutes ir pelnė 17 taškų (2/6 trit., 3/7 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 17, Thomasas Walkupas 14, Joffrey Lauvergne‘as 12, Nigelas Hayesas 7.

„Baskonia“: Pierria Henry 19, Alecas Petersas 15, Luca Vildoza 14, Tonye Jekiri 10 .