Gudrus LaVaro Ballo planas, kuriam nelemta išsipildyti (straipsnis)

Antradienio vakare krepšinio pasaulį pasiekė naujiena apie tai, kad LiAngelo Ballas pateikė paraišką dalyvauti NBA naujokų biržoje, o vos po poros valandų jis jau smaginosi rungtynėse prieš Kinijos klubą, kuriame amerikietis pelnė net 72 taškus. Visa tai tikrai ne atsitiktinumas: tai gudrus LaVaro Ballo planas, kuriuo jis bando atkreipti dėmesį į savo sūnų bei taip priartinti jį prie NBA lygos.

Jeigu jūs nematėte rungtynių ar nesekate Ballų šeimos žingsnių Lietuvoje, galite stebėtis, kaip jaunuoliui pavyko surinkti tiek taškų, tačiau jei stebėjote antradienio akistatą toks rezultatas jūsų stebinti neturėtų. „Vytautas“ ne tik žaidė prieš iš Kinijos paauglių sudarytą komandą, tačiau ir darė viską, kad LiAngelo įmestų kuo daugiau taškų.

Nors varžovai oficialiai buvo pristatyti kaip „Guangdong Souther Tigers“ iš Kinijos, kurią treniruoja Jonas Kazlauskas, kinų sudėtyje nebuvo nė vieno pagrindinės sudėties žaidėjo. To priežastis paprasta: pagrindinė Kinijos klubo sudėtis ruošiasi svarbiausioms kovoms Kinijos čempionate.

Dauguma varžovų buvo gerokai jaunesni nei LiAngelo todėl sustabdyti puolėją jiems kartais buvo tiesiog neįmanoma. Mačą amerikietis pabaigė su 72 taškais bei 11 atkovotų kamuolių ir nors jis įmetė ne vieną tritaškį, dauguma taškų buvo surinkti lengvais prasiveržimais po krepšiu, kurie baigdavosi dėjimais ar metimais iš po krepšio.

Pats „Vytauto“ žaidimo stilius taip pat buvo buriamas tam, kad LaVaro Ballo sūnus įmestų kuo daugiau taškų. Prieniškių klubas spaudė varžovus po visą aikštę, o arčiausiai varžovų krepšio likdavo būtent LaMelo bei LiAngelo. Tokiu išsidėstymu, komandai perėmus kamuolį, broliai galėdavo pelnyti laisvus taškus iš po krepšio, o nemažai tokių metimų buvo skirta būtent LiAngelo.

Ballai ne visada net ir grįždavo į gynybą, o „Vytautas“ specialiai leisdavo varžovams mesti iš toli, kad po metimo galėtų perduoti kamuolį į greitą ataką, kurioje lengvo grobio jau laukdavo minėti amerikiečiai. Ne kartą komanda gindavosi ir trise prieš penkis, palikdami abu LaVaro sūnus varžovų aikštės pusėje:

Screen_Shot_2018_03_27_at_3.01.02_PM-5vs3

LiAngelo Ballo akcijos NBA naujokų biržoje visada buvo laikomos kukliausiomis iš trijų LaVaro sūnų. Dar labiau jo galimybes patekti į stipriausią pasaulio lygą apsunkino incidentas Kinijoje, kai apsivogęs žaidėjas pateko į teisėsaugos gniaužtus ir buvo suspenduotas UCLA universiteto.

NBA apžvalgininkas Adrianas Wojnarowskis dar gruodį atskleidė, jog krepšininku rimtai nesidomi nė vienos NBA komandos skautai ir jiems juoką kelia LaVaro kalbos apie šio žaidėjo patekimą į šią lygą. Būtent dėl to krepšininko tėvas atsargiai rinkosi tiek būsimą sūnaus karjeros stotelę, tiek datą, kurią LiAngelo oficialiai paduos paraišką į NBA naujokų biržą. LaVaras puikiai žinojo, kad pati naujiena apie jo sūnaus paraišką NBA naujokų biržai nebus daug dėmesio atkreipianti žinia, o sustiprinti žinios skleidimą nepadėtų ir vidutiniškas pasirodymas. Būtent todėl ši naujiena buvo atskleista šiandien: tuomet kai Prienų klubo laukė mačas prieš silpniausius varžovus šiame sezone, o pačiam mačui dirigavo būtent krepšininko tėvas.

Praėjus vos kelioms valandoms po sužaisto mačo buvo galima matyti, kad LaVaro planas nebuvo laužtas iš piršto ir jis jau davė jam teigiamos naudos. Ne viena Amerikos žiniasklaidos priemonė neatkreipusi dėmesio į „Vytauto“ varžovus bei situaciją, trimitavo apie įspūdingą LiAngelo pasirodymą vos paskelbus apie dalyvavimą NBA naujokų biržoje. „LiAngelo įmetė 72 taškus tą pačią dieną, kai paskelbė dalyviausiantis NBA naujokų biržoje“ – tokią antraštę buvo galima pamatyti ne viename Amerikos naujienų portale.

Visgi, kad ir kiek žiniasklaidos dėmesio gautų LaVaras ir jo sūnūs: NBA klubų ir jų ekipų skautų taip lengvai neapgausi. Įspūdžio jiems nedarė ir pirmieji „Big Baller Challenge Games“ pasirodymai, o klubų susidomėjimą atgaivino tik sėkmingas 19-mečio žaidimas LKL pirmenybėse. Tiesa, NBA komandos nėra pasiruošusios lengvai suteikti vietą komandoje žaidėjui, kuris sėkmingai rungtyniauja prasčiausioje mūsų šalies lygos ekipoje ir viskas ką galėjo sukurti jo sėkmingas žaidimas tai buvo pakvietimas į keleto komandų peržiūras prieš NBA naujokų biržą.

Kaip parodė pastarieji mėnesiai Prienuose, LaVaras Ballas turi planą, kuriuo jis tikisi nukalti LiAngelo kelią į NBA pirmenybes. Visgi, ši užduotis yra ne pati lengviausia, tačiau galima neabejoti, kad krepšininkų tėvas ir toliau darys viską, kad atkreiptų dėmesį į save ir savo sūnus, o Lietuvos krepšinio gerbėjai dar ne kartą turėtų stebėtis tiek keistais „Vytauto“ varžovų pasirinkimais, tiek ir dirbtiniais jo vaikų statistikos kėlimais, tačiau jei po trijų mėnesių LiAngelo išgirs savo pavardę NBA naujokų biržoje, krepšinio visuomenė privalės nulenkti galvą prieš krepšininkų tėvą ir pripažinti, jog jis sugebėjo padaryti tai, ko iš jo bei jo vidurinio sūnaus nesitikėjo niekas.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts