„Grizzlies“ nutraukė keturis metus trukusį prakeiksmą

"Grizzlies" be Jono Valančiūno palaužė "Trail Blazers"

Ankstyvą šeštadienio rytą vykusiose rungtynėse be Jono Valančiūno žaidusi Memfio „Grizzlies“ ekipa po ketverių metų pertraukos išvykoje rezultatu 130:128 palaužė Portlando „Trail Blazers“ krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo aktyviu abiejų komandų puolimu, tačiau pirmuosius tris ketvirčius nei viena komanda nesugebėjo susikurti didesnės, dviženklės taškų persvaros, kuri leistu kontroliuoti žaidimą.

Lemiamą ketvirtį „Grizzlies“ komanda pradėjo turėdama minimalų 1 taško pranašumą, o likusios šio kėlinio minutės ir toliau nei vienai komandai neleido užsitikrinti ramios rungtynių pabaigos. Prasidėjus paskutinėms žaidimo sekundėms priekyje rezultatu 125:123 buvo svečiai, o šeimininkų gretose iniciatyvos ėmėsi J.Nurkičius, tačiau jo metimas buvo netaiklus. Memfio ekipa spėjo surengti greitą ataką ir De‘Anthony Meltonas po išprovokuotos pražangos realizavo abu baudos metimus, o per likusias 3,6 sekundės „Blazers“ ekipai sukurti stebuklo nepavyko.

Memfio krepšininkams tai buvo istorinis įvykis. Pastarieji iki šio mačo „Trail Blazers“ komandai buvo pralaimėję keturis mačus iš eilės, o Portlande paskutinį kartą triumfavo tik 2017 metais. Jonas Valančiūnas šiose rungtynėse nedalyvavo dėl smegenų sutrenkimo protokolo.

Šiose rungtynėse nugalėtojų gretose nesustabdomas buvo Ja Morantas, kuris į savo sąskaitą įsirašė 33 taškus, 5 atkovotus kamuolius ir net 13 rezultatyvių perdavimų.

„Grizzlies“: Ja Morantas 33, Dillonas Brooksas 25, Jarenas Jacksonas 23, Kyle‘as Andersonas 14, Xavieras Tillmanas 12, De‘Anthony Meltonas 10.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 27, Jusufas Nurkičius 26, C.J.McCollumas 22, Carmelo Anthony ir Normanas Powellas po 13, Enesas Kanteris 12.