Geležinę gynybą pademonstravęs „Lietuvos rytas“ išlygino LKL pusfinalio serijos rezultatą

LKL.lt

Pavyzdingą gynybą antrose pusfinalio rungtynėse pademonstravęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo pergalę Klaipėdoje ir susigrąžino namų aikštės pranašumą. Namuose žaidusio „Neptūno“ toliašaudę artileriją išjungę vilniečiai išlygino pusfinalio serijos rezultatą 1-1.

Klampiose ir nerezultatyviose rungtynėse „Lietuvos rytas“ 67:49 (19:15; 13:12; 14:11; 19:11) įveikė „Neptūną“ ir išsivežė pergalę iš Klaipėdos. Trečiosios pusfinalio serijos rungtynės vyks šeštadienį Vilniuje.

Vilniečiai nuo varžovų pabėgti bandė dar antrajame kėlinyje. Pirmojo ketvirčio pradžioje pradėję ir antrajame kėlinyje pratęsę spurtą vilniečiai sužaidė atkarpą 9:0 ir įgijo aštuonių taškų pranašumą (23:15).

Vis dėlto „Lietuvos rytui“ nepavyko pasinaudoti katastrofišku klaipėdiečių pataikymu iš trijų taškų zonos (1/13) per pirmus du kėlinius. Į ilgąją pertrauktą vilniečiai išėjo pirmaujant 32:27.

Po pertraukos vilniečiai ir toliau demonstravo pavyzdingą gynybą, o po Jimmy Barono ir Roko Giedraičio dvitaškių „Lietuvos rytas“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 41:31.

„Neptūnas“ per trečiąjį kėlinį prametė visus septynis tritaškius, tačiau savo varžovų toli nepaleido ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo aštuonių taškų deficitą (38:46).

Ketvirtajame kėlinyje Tomas Delininkaitis pataikė antrąjį „Neptūno“ tritaškį (46:53), tačiau vilniečiai varžovams sumažinti skirtumo daugiau neleido, pelnė 10 taškų iš eilės ir pabėgo nebepavejamai (63:46).