Lemiamu metu sustojęs „Neptūnas“ per šešias minutes iššvaistė 16 taškų persvarą ir užbaigė savo sezoną FIBA Čempionų lygoje

Šiandien į svarbiausią sezono kovą Europoje nesėkmingai stojo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai.

FIBA Čempionų lygoje Kazio Maksvyčio auklėtiniai likus žaisti šešias minutes serijoje dar turėjo 16 taškų persvarą, tačiau „SIG Strasbourg“ pavyko jį panaikinti ir išplėšti pratęsimą, o galiausiai ir pergalę tiek šiame mače 88:78, tiek visoje serijoje.

Nuo pačios susitikimo pradžios „Neptūnas“ mačo favoritams nusileisti nežadėjo ir per pirmas minutes visiškai uždarę varžovų puolimą jie įgijo septynių taškų pranašumą (11:4). Antrajame kėlinyje svečių persvara ir toliau augo, o artėjant ilgajai pertraukai po galingo Edgaro Želionio dėjimo komandas serijoje jau skyrė 20 taškų (36:21). Solidų pranašumą klaipėdiečiai išlaikė iki pat pertraukos, o pačioje kėlinio pabaigoje Jerry Johnsono tritaškis leido jiems turėti 13 taškų persvarą mače ir 18 serijoje (43:30).

Varžovams priartėti klaipėdiečiai neleido ir per pirmas aštuonias trečiojo kėlinio minutes, o po Renaldo Seibučio tritaškio komandas rungtynėse skyrė 11 taškų (55:44). Deja, tačiau išlaikyti pranašumo iki kėlinio pabaigos „Neptūnui“ nepavyko – prieš ketvirtą kėlinį komandas jau skyrė tik šeši taškai (57:51).

Ketvirtojo kėlinio pirmos keturios minutės klaipėdiečiams buvo sėkmingos ir jiems dar kartą pavyko sugrąžinti dviženklį pranašumą rungtynėse (66:55). Visgi, po šio epizodo „SIG Strasbourg“ visiškai perėmė mačo kontrolę ir sugebėjo ne tik panaikinti pranašumą šiame mače, tačiau ir serijoje – likus žaisti vos minutę varžovai panaikino klaipėdiečių namuose susikurtą persvarą (70:75).

„Neptūnui“ ir toliau niekaip nesisekė užpulti varžovų, tačiau jų laimei, taškų nepelnė ir prancūzai, tad komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Papildomą kėlinį klaipėdiečiai pradėjo ir toliau strigdami puolime: dvi klaidos iš eilės leido varžovams pirmą kartą šiame mače įsiveržti į priekį visoje serijoje, o netrukus jie ir padidino persvarą serijoje iki keturių taškų (72:81). Nors vėliau svečiams pavyko pelnyti keturis taškus be atsako Davido Logano tritaškis ir jo komandos draugų du dėjimai leido jiems įgyti pergalingą persvarą.