Įspūdingai puolęs „Neptūnas“ sutrypė varžovus iš Turkijos

19:00 val. Klaipėdoje į kovą FIBA Čempionų lygoje stojo šeimininkai „Neptūno“ krepšininkai ir svečiai iš Turkijos – „Gazianstep“.

Įspūdingai puolusi „Neptūno“ ekipa varžovus nušlavė net 41 taško skirtumu – 114:73.

Abi šios ekipos FIBA Čempionų lygoje startavo identiškai – pradėję turnyrą dvejomis pergalėmis iš eilės jie buvo sustabdyti praėjusį turą, kai privalėjo pirmą kartą pripažinti varžovų pranašumą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie mačo pradžioje įgavo šešių taškų persvarą (2:8), tačiau ilgai pranašumo išlaikyti jie nesugebėjo, o po pirmojo kėlinio šešiais taškais jau pirmavo „Neptūnas“ (30:24).

Antrojo kėlinio metu svečiams atsilaikyti pavyko tik pusę kėlinio, o antroje ketvirčio dalyje klaipėdiečių pranašumas buvo matomas vis ryškiau, o jų persvarą išaugo net iki 17 taškų (58:41). Po itin rezultatyvių dviejų kėlinių „Neptūnas“ pirmavo 14 taškų persvara (58:44).

Sustoti klaipėdiečiai nesiruošė ir antroje rungtynių dalyje – ir toliau fantastiškai puolusi „Neptūno“ komanda po trijų kėlinių jau pirmavo 27 taškų skirtumu (86:59).

Ketvirtasis kėlinys jau tebuvo formalumas, per kurį „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis į aikštę įleido ir mažiau žaidybinio laiko gaunančius Matą Juciką ir Aidą Eidikį. Beje, abu šie žaidėjai taip pat neliko „tušti“ ir pelnė po penkis taškus.

Šiose rungtynėse „Neptūnas“ galėjo pasigirti tuo, kad įspūdingai atakavo į krepšį iš žaidimo (62% dvitaškių, 54% tritaškių), o net penki šios komandos žaidėjai pelnė po 14 taškų arba daugiau. Iš visų 11 aikštėje pasirodžiusių žaidėjų, taškų sąskaitos atsidaryti nepavyko tik Laimonui Kisieliui.

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė šį sezoną puikiai pradėjęs Arnas Butkevičius. Puolėjas ne tik pats pelnė 17 taškų, tačiau ir pridėjo aštuonis atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Trečią pergalę per keturis turus iškovoję klaipėdiečiai kartu su „Tenerife“ ir „Ludwigsburg“ klubais pirmauja B grupėje.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Neptūnas“: E. Želionis 20, M. Girdžiūnas ir A. Butkevičius (8 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai) po 17.

Gaziantep“: D. White Jr 21, S. Armand 14, M. Lyons 11.