„Neptūnas“ FIBA Čempionų lygoje po pratęsimo nusileido grupės autsaideriams

Šį vakarą į svarbią akistatą FIBA Čempionų lygoje stojo Klaipėdos „Neptūno“ komanda.

Klaipėdiečiai Turkijoje po prasto pirmojo kėlinio beveik visą mačą vijosi varžovus, išplėšė pratęsimą, tačiau galiausiai patyrė nesėkmę 94:98 maču su grupės autsaidere „Gaziantep“ ekipa.

Susitikimo pradžioje Renaldo Seibučio vedami klaipėdiečiai niekuo nenusileido savo varžovams ir po penkių minučių rezultatas buvo lygus (12:12). Visgi, tuomet „Neptūno“ žaidimas visiškai sugriuvo ir per likusias penkias minutes varžovai laimėjo atkarpą 15:0 ir jau po pirmojo kėlinio turėjo užtikrintą pranašumą (12:27).

Antrajame kėlinyje Edgaro Želionio ir Renaldo Seibučio tandemas atgaivino „Neptūno“ puolimą, tačiau nepaisant visų jų pastangų „Gaziantep“ po dviejų kėlinių ir toliau turėjo dviženklį – 13 taškų pranašumą (33:45).

Po pertraukos varžovai buvo padidinę persvarą net iki 16 taškų (38:54), o per likusią kėlinio dalį abiems klubams geriau sekėsi pulti nei gintis. Prieš ketvirtą kėlinį – Turkijos klubas turėjo 13 taškų persvarą (58:71).

Ketvirtąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo sukaustydami Turkijos komandos puolimą, kuri keturias minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o klaipėdiečių deficitas sumažėjo iki keturių taškų (67:71). Nors vėliau varžovai buvo dar kartą padidinę persvarą iki devynių taškų, tačiau likus žaisti dvi minutes po R. Seibučio taškų priekyje jau buvo „Neptūnas“ (81:80).

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje rezultatas buvo lygus (85:85), o tuomet užpulti nepavyko abiems klubams ir ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimo pradžioje po kelių abejotinų teisėjų švilpukų šeimininkų naudai neatlaikė Kazio Maksvyčio nervai, kuris užsidirbo dvi technines pražangas bei buvo priverstas palikti rungtynes.

Pratęsimo pabaigoje klaipėdiečiai turėjo galimybę persverti rezultatą tritaškiu, tačiau jų metimas skriejo pro šalį, o abi baudas sumetę turkai įtvirtino savo komandos pergalę.