Fantastiškas J. Valančiūno žaidimas ir „Raptors“ pralaimėjimas po pratęsimo

Jono Valančiūno vedama Toronto „Raptors“ ekipa pirmąsias Rytų konferencijos pusfinalio serijos rungtynes 112:113 pralaimėjo Klivlendo „Cavaliers“ ekipai.
„Cavs“ serijoje išsiveržė į priekį 1-0.

Šiose rungtynėse J. Valančiūnas per 34 minutes pelnė 21 tašką (7/18 dvit., 0/1 trit., 7/9 baud.), atkovojo 21 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą ir po triskart suklydo bei prasižengė.

Tai yra vos pirmas kartas nuo 2008-ųjų, kai atkrintamosiose kas nors pelnė bent 20 taškų ir atkovojo bent 20 kamuolių. Taip pat tai lietuvis užfiksavo ir „Raptors“ rekordą atkrintamosiose, tapdamas pirmuoju tokiu krepšininku.

Vis dėlto J. Valančiūno svaraus žaidimo itin trūko ketvirtajame kėlinyje. Aukštaūgis per lemiamą ketvirtį pataikė vos 1 metimą iš 7, o „Raptors“ – vos 5 iš 24. Lemiamoje atakoje „Raptors“ turėjo net 4 šansus išplėšti pergalę, tačiau visi metimai skriejo pro šalį, įskaitant ir lietuvio bandymą pamušti kamuolį.

„Raptors“ kėlinio pabaigoje prametė 11 iš eilės metimų.

Įdomu tai, kad „Cavs“ tapo antrąja komanda atkrintamosiose, kuri sugebėjo laimėti, nors nė karto nepirmavo per pagrindinį rungtynių laiką.

Pratęsimo pabaigoje Fredas VanVleetas likus trims sekundėms galėjo išplėšti pergalę, tačiau jo tolimas metimas buvo netikslus.

„Raptos“ gretose rezultatyviausias buvo DeMaras DeRozanas pelnęs 22 taškus, J. Valančiūnas pridėjo 21, Kyle‘as Lowry 18 (10 rez. perd.), Pascalis Siakamas 11.

„Cavs“ gretose LeBronas Jamesas pelnė 26 taškus (1/8 trit., 11 atk. kam., 13 rez. perd.), J.R. Smithas pridėjo 20 (5/6 trit.), Kyle‘as Korveris 19 (5/12 trit.), Jeffas Greenas 16.