Europos taurėje – „Ryto“ nesėkmė prieš vokiečius

rytasvilnius.lt

Vilniaus „Rytas“ (1-2) patyrė antrąją nesėkmę Europos taurės pirmenybėse. Vilniečiai „Siemens“ arenoje 61:70 (15:19, 19:20, 16:23, 11:12) nusileido Frankfurto „Skyliners“ (2-1) komandai.

Rungtynės prasidėjo nervingai, per pirmąsias dvi susitikimo minutes nė viena komanda nesugebėjo pelnyti taškų, iki kol pirmasis dvitaškiu su pražanga pasižymėjo Evaldas Kairys. Netrukus dvitaškį pridėjo Mindaugas Girdžiūnas, su Marco Voellerio pražanga iš po krepšio pataikė D.J Seeley, ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Rytas” pirmavo rezultatu 10:2. Tačiau svečiai iš Frankfurto surengė spurtą (0:9), per 2 minutes ne tik panaikino deficitą, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (10:11). Ilgainiui naujasis „Ryto” pirkinys Manny Harrisas pataikė dvitaškį ir vėl persvėrė rezultatą vilniečių naudai. Nerezultatyvus pirmasis ketvirtis baigėsi lygiu rezultatu (15:15).

Antrojo ketvirčio pradžioje „Rytą” į priekį timptelėjo Seeley, kuris jau 11-ąją žaidimo minutę savo sąskaitoje turėjo 9 taškus. Bet svečiai savo ruožtu taip pat atsakė ir eilinį kartą šiame susitikime išlygino rezultatą, o po Tray Bell-Hayneso tritaškio jį persvėrė savo naudai (21:22). Dar vieną tritaškį smeigė „Skyliners”, ir Dainius Adomaitis buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Po pasitarimo darbo vėl ėmėsi tas pats Seeley, kuris įpusėjus antram kėliniui pelnė dvitaškį su pražanga, netrukus pridėjo taiklų metimą iš vidutinio nuotolio, ir šiose į svarstykles panašiose varžybose „Rytas“ išsiveržė į priekį (29:26).

Likus 2 minutėms iki antrojo rugtynių ketvirčio pabaigos, Dominique‘as Sutton‘as, kuris šiurkščiai sustabdė Eriką Murphy, buvo nubaustas nesportine pražanga. Tačiau netrukus blokavo varžovo metimą, atliko rezultatyvų perdavimą Deividui Sirvydžiui ir taip prisidėjo, kad sostinės komanda persvertų rezultatą savo naudai. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi „Skyliners“ mini spurtu ir po dviejų kėlinių švieslentėje degė rezultatas (34:35). Pirmavo svečiai iš Frankfurto.

Trečiasis kėlinys prasidėjo permainingai, komandos apsikeitė taikliais metimais ir sužaidus 4 minutes antrojoje rungtynių pusėje, švieslentėje degė lygus rezultatas (40:40). Netrukus solo pasirodymą surengė Sutton’as, 31-erių metų puolėjas švystelėjo tritaškį, o sekančioje atakoje galingai įkrovė iš viršaus. Tai privertė „Skyliners“ strategą prašyti minutės pertraukėlės, kėliniui įpusėjus „Rytas“ pirmavo (45:42). Po pasitarimo svečiai iš Frankfurto stabilizavo žaidimą, vedami Jasono Clarko „Skyliners“ ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (52:48). Tuoj pat nesportine pražanga buvo nubaustas Girdžiūnas ir deficitas šoktelėjo iki 6 taškų (48:54). Kėlinuko pabaigoje Clarkas pridėjo dar vieną dvitaškį, ir po 3 ketvirčių „Rytas“ atsilikinėjo rezultatu (50:58).

Paskutiniojo susitikimo ketvirčio pradžioje „Rytui“ niekaip nesisekė priartėti prie savo oponentų, per 3 minutes komandos pelnė tik po tašką (53:60). Netrukus D.J Seeley pridėjo 4 taškus iš eilės, bet savo ruožtu „Skyliners“ atsakė tiksliomis atakomis ir įpusėjus kėliniui svečiai iš Frankfurto pirmavo rezultatu (59:66). Antroje ketvirčio pusėje vaizdas aikštelėje nepasikeitė, vokiečiai išlaikė solidžią persvarą, ir iškovojo antrąją pergalę Europos taurėje (61:70).

„Gynyboje praradome koncentraciją, nesilaikėme rungtynių plano. Antroje rungtynių pusėje aikštelėje darėme tokius dalykus, kokių treniruodamiesi tikrai neplanavome, – spaudos konferencijoje po mačo kalbėjo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis. – Puolime labiausiai stringantis dalykas yra žaidimo organizavimas, trūksta Chriso Kramerio.“

„Rytas”: D.J Seeley 19, D.Suttonas 11, E.Kairys 11.

„Skyliners”: E.Murphy 23, J.Clark 14, T.Bell-Haynesas 11.