Iki paskutinės akimirkos dėl pergalės kovojęs „Lietkabelis“ vienu tašku pralaimėjo „Bayern“ ekipai

Šį vakarą kovą Europos taurėje pratęsė Panevėžio „Liekabelio“ komanda. Namuose žaidę „Lietkabelio“ krepšininkai iki paskutinės akimirkos dėl pergalės kovojo prieš Europos taurėje pralaimėjimų dar nepatyrusią „Bayern“ komandą.

Iki paskutinių sekundžių galimybę iškovoti pergalę turėję panevėžiečiai galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą vienu tašku 87:88.

Pirmajame kėlinyje vyko atkaklus žaidimas, o nė viena komanda nebuvo pabėgusi į priekį didesniu nei 3 taškų pranašumu. Po pirmojo kėlinio vienu tašku pirmavo svečiai (19:20).

Antrąjį kėlinį „Lietkabelis“ pradėjo pelnydami penkis taškus be atsako, tačiau vėliau net keturias minutes iš eilės nepelnė taškų ir leido varžovams susigrąžinti persvarą (24:27). Per likusią kėlinio dalį abiem klubams sunkiai sekėsi rinkti taškus, o po paskutinę sekundę pelnytų Darjušo Lavrinovičiaus taškų komandos į pertrauką išėjo minimalią persvarą turint jau Panevėžio klubui (34:33).

Trečiojo kėlinio metu šeimininkai bandė pabėgti nuo Vokietijos ekipos, tačiau „Bayern“ gelbėjo taiklūs tritaškiai metimai – iš toli trečiojo kėlinio metu varžovai pataikė net septynis kartus. Nors kelis kartus „Lietkabelis“ pirmavo 5 taškais, tačiau pasibaigus kėliniui vienu tašku priekyje buvo varžovai (57:58).

Paskutiniame ketvirtyje „Bayern“ puolime įjungė aukštesnę pavarą ir jei kėlinio pradžioje Kšištofo Lavrinovičiaus ir Ado Juškevičiaus metimai leido „Lietkabeliui“ neatsilikti, tačiau vėliau puolime jiems varžovų pasiūlyto tempo išlaikyti nepavyko ir varžovai įgijo septynių taškų persvarą (70:77).

„Lietkabeliui“ atsidūrus nepavydėtinoje situacijoje iniciatyvos ėmėsi taškų iki tol nepelnęs Žygimantas Skučas, kuris pataikė du tritaškius, pridėjo dvitaškį, o varžovų persvara ištirpo iki trijų taškų (78:81).

Nors kelis kartus „Lietkabeliui“ vėliau buvo pavykę priartėti iki vieno taško, tačiau varžovai sėkmingai atsakydavo savo atakomis ir susitikimo pabaigoje šeimininkams teko imtis pražangų taktikos. Varžovai prie baudų metimų linijos neklydo ir likus 12 sekundžių pirmavo dviem taškais ir turėjo kamuolį savo rankose. Tuomet pražangos tikėjęsis Reggie Reddingas prametė dvitaškį ir pasižengė prieš Kšištofą Lavrinovičių, kuris dviem baudos metimais išlygino rezultatą.

Aštuonias sekundes savo atsakymui turėję „Bayern“ krepšininkai netrukus gavo dar vieną galimybę stoti prie baudų metimo linijos, o Braydonas Hobbsas pataikė vieną baudą iš dviejų ir leido jo ekipai įgyti vieno taško persvarą. „Lietkabelis“ dar turėjo tris sekundes, per kurias Žanis Peineris paleido metimą iš vidurio aikštės, tačiau jam tikslo pasiekti nepavyko ir panevėžiečiai patyrė ketvirtąją šio sezono nesėkmę Europos taurėje.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Lietkabelis“: A. Juškevičius 21 (5/12 tritaškių), K. Lavrinovič 18, D. Lavrinovič 13, L. Williams 10.

Bayern“: M. Mačvan 19, N. Dedovič 14, D. Barthel 11.