Lemiamu metu puolime sustojusi Lietuvos moterų krepšinio rinktinė nusileido Rusijos krepšininkėms (VIDEO)

Šį vakarą kovą dėl vietos 2019 metų Europos čempionate pratęsė Lietuvos moterų krepšinio rinktinė.

Lietuvės patyrė antrą skaudų pralaimėjimą iš eilės, šį kartą pačioje susitikimo pabaigoje 62:64 išleidusios pergalę rungtynėse su Rusija.

Pirmajame kėlinyje mūsų šalies atstovėms pavyko pristabdyti galingas varžoves, o po dešimties žaidimo minučių Lietuvos rinktinė buvo priekyje (12:10). Deja, bet antrojo kėlinio metu rusėms pavyko perimti iniciatyvą ir susikrauti devynių taškų pranašumą (27:36).

Po pertraukos Manto Šerniaus auklėtinėms pavyko sugrįžti į rungtynes bei sumažinti varžovių pranašumą iki keturių taškų (44:48).

Ketvirtąjame kėlinyje mūsų šalies atstovės nepasidavė ir likus žaisti dvi su puse minutės netgi įgijo trijų taškų pranašumą (62:59). Visgi, tuomet lietuvėms nesisekė užpulti, o šeimininkės dviem dvitaškiais metimais susigrąžino sau persvarą (62:63).

Likus žaisti 19 sekundžių Santai Okockytei nepavyko pataikyti, tačiau dar vieną galimybę laimėti rungtynes suteikė pačios Rusijos krepšininkės, prametusios abu baudos metimus. Lietuvos rinktinėje dar kartą iniciatyvos ėmėsi S. Okockytė, kuri likus žaisti vos dvi sekundes išprovokavo pražangą bei stojo mesti dviejų baudos metimų, galėjusių atnešti pergalę. Deja, bet abu gynėjos baudų metimai skriejo pro šalį ir lietuvėms teko patirti antrą nesėkmę iš eilės.

Europos čempionato atranką abi rinktinės pradėjo skirtingai: lietuvės namuose 70:73 turėjo pripažinti Vengrijos krepšininkių pranašumą, o rusės net 122:37 nušlavė Albanijos nacionalinę ekipą.