Eurolygos finale „Žalgirio“ nebus – pusfinalyje kauniečiai nusileido „Fenerbahce“ komandai

„Žalgirio“ pasaka Eurolygoje baigėsi – kauniečiai patyrė nesėkmę turnyro pusfinalyje.

Dvigubai dažniau klydę kauniečiai 67:76 nusileido Eurolygos čempionams Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkams. 20 kartų suklydę „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienį kovos dėl trečiosios vietos Eurolygoje su CSKA ir „Real“ mačą pralaimėjusia komanda.

Iki tol šiame sezone abi ekipos buvo pasidalinusios po pergalę išvykoje – Stambule 90:89 triumfavo kauniečiai, o „Žalgirio“ arenoje 85:78 triumfavo Turkijos klubas.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Žalgiris“: K. Pangos 16, B. Davies 12 (11 atkovotų kamuolių), A. White 10.

„Fenerbahce“: L. Datome 12, B. Wanamaker ir A. Muhammed po 9, J. Vesely ir K. Sloukas 8.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Susitikimą kauniečiai pradėjo susikaustę, o varžovai už tai baudė žalgiriečius. Keletas sėkmingų metimų iš arti leido jiems įgyti persvarą, o pirmąjį tašką baudos metimu „Žalgiriui“ finaliniame ketverte pelnė Axelis Toupane'as (1:7). Per pirmąsias penkias minutes Kauno ekipa nebuvo pataikiusi nė vieno metimo iš žaidimo, o sausrą nutraukė tik tolimą dvitaškį pataikęs Kevinas Pangosas.

Nors vėliau taškus rinkti sekėsi lengviau, tačiau priartėti prie varžovų nepavyko. Kėlinio pabaigoje Luigi Datome pelnė penkis taškus iš eilės, o komandas vis dar skyrė šeši taškai (13:19).

„Žalgiris“: K. Pangos 4, P. Jankūnas, A. White, A. Kavaliauskas ir E. Ulanovas po 2.

„Fenerbahce“: B. Wanamaker 6, L. Datome 5, A. Muhammed 3.

II kėlinys:

Antrasis kėlinys prasidėjo dar penkiais L. Datome taškais, o sustabdyti Stambulo komandos atakas sekėsi vis sunkiau. Po Kosto Slouko dvitaškio komandas skyrė aštuoni taškai (20:28). Netrukus įsisiautėjo Janas Vesely, kurio du galingi dėjimai leido turkams įgyti rekordinę 12 taškų persvarą (20:32).

Daug klydę kauniečiai ilgai negalėjo priartėti prie varžovų, kol kėlinio pabaigoje iniciatyvos puolime ėmėsi aukštaūgių – Brandono Davieso ir Aarono White duetas. Jie pelnė devynis iš eilės komandos taškus, o po A. White'o dėjimo paskutinę ketvirčio sekundę komandas vėl skyrė vos šeši tašaki (33:39).

„Žalgiris“: K. Pangos 8, A. White 6, B. Davies 5.

„Fenerbahce“: L. Datome 12, J. Vesely 8, B. Wanamaker 6, A. Muhammed 5.

III kėlinys:

Trečiajame kėlinyje K. Pangosas buvo sumažinęs varžovų persvarą iki 4 taškų, tačiau po to varžovai laimėjo atkarpą 9:2 ir komandas vėl skyrė dviženklis skirtumas (37:48). Po šios atkarpos Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės, po kurios varžovai pasižymėjo pirmieji, tačiau tuomet spurtas 11:0 leido sumažinti varžovų persvarą iki vos 2 taškų (48:50).

Kėlinį sėkmingiau užbaigė Ali Muhammedo vedama „Fenerbahce“, kuri po trijų kėlinių turėjo keturių taškų persvarą.

„Žalgiris“: K. Pangos 13, A. White 8.

IV kėlinys:

Ketvirtajame kėlinyje siautėjo A. Muhammedas, kurio aštuoni taškai iš eilės leido varžovams susigrąžinti dviženklį pranašumą (52:62). Netrukus kauniečiai bandė dar kartą sugrįžti į kovą ir sumažino persvarą iki šešių taškų (60:66), tačiau vėliau jiems priartėti galimybių neleido pramestos baudos ir klaidos.

Iš viso net 20 kartų suklydę ir 8 baudos metimus prametę kauniečiai patyrė nesėkmę 67:76.